Ciudades y Pueblos

Samir de los Caños

Zamora · Castilla y León

Väggen för Samir de los Caños Väggen för Zamora 🤍 Spara i min utflykt WhatsApp 🖨️ Affisch med QR-kod

Samir de los Caños es un municipio y localidad española de la provincia de Zamora, en la comunidad autónoma de Castilla y León.​

Sektioner som premium-kommunhuset kan redigera · Guidens fasta sektioner

Ursprung

Det finns ingen information i den här sektionen ännu. Byns profil kan fylla i den via panelen.

Historia

Samir de los Caños es un municipio y localidad española de la provincia de Zamora, en la comunidad autónoma de Castilla y León.​

Monument

Det finns ingen information i den här sektionen ännu. Byns profil kan fylla i den via panelen.

Vad man kan besöka

Det finns ingen information i den här sektionen ännu. Byns profil kan fylla i den via panelen.

Galleri

Fester

September 2026

ti on to fr 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Fester denna månad

  • Inga fester registrerade denna månad.

Evenemangskalender

Se hela evenemangskalendern →

Marknad

Hitta dag och plats för marknaden i området:

Gastronomi

Det finns ingen information i den här sektionen ännu. Byns profil kan fylla i den via panelen.

Leder och vandring

Camino Portugués de la vía de la Plata (200 km)

Tjänster

Vandrarhem

Bar Albergue Agustina

Är det din verksamhet? Skaffa premium: komplett profil, mer synlighet och upp till 6 foton. Se medlemskap

Har du ett företag i Samir de los Caños? Annonsera gratis och uppgradera till premium när du vill. Publicera mitt företag gratis

Kända personer

Det finns ingen information i den här sektionen ännu. Byns profil kan fylla i den via panelen.

Kommunhus

Alcaldía: Francisco Belver Crespo

Kommunhuset i Samir de los Caños

Alcaldía: Francisco Belver Crespo

Här är faktasidan för ditt kommunhus eller adressen till din webbplats. Är du från kommunhuset? Skaffa premium för att fylla i din faktasida och redigera innehållet för din by. hola@ciudadesypueblos.es

Hitta hit

  • 🚗 49 km från Zamora (cirka 35 min med bil)
  • 🚗 149 km från Valladolid (cirka 105 min med bil)
  • 🚗 237 km från Oviedo (cirka 167 min med bil)

🧭 Resa bland Spaniens byar: praktisk guide — Öppettider, transport, pengar och seder, innan du ger dig av.

  • ✈️ 122 km från flygplatsen Salamanca (cirka 86 min med bil)
  • ✈️ 136 km från flygplatsen Valladolid (cirka 96 min med bil)

Vägbeskrivning med bil (Google Maps)

Praktisk information

© OpenStreetMap

Bussar

Se rutt, tidtabeller och kollektivtrafikförbindelser till Samir de los Caños:

Ta dig hit med kollektivtrafik (rutter och tidtabeller)

Apotek och hälsa

Hitta närmaste apotek och vårdcentral, med adress och vägbeskrivning:

Vägg och nyheter

Logga in med din profil för att publicera. Det är gratis att publicera på väggarna.

Den här väggen är fortfarande lugn.

Väggen för Samir de los Caños →

Dödsannonser

Det finns inga publicerade dödsannonser i Samir de los Caños just nu.

✝ Publicera en dödsannons Dödsannonser från Zamora →

Till minne

Det finns ännu ingen minnessida i Samir de los Caños.

🕊️ Tillägna en minnessida Till minne · Zamora →

Videor

Upptäck Samir de los Caños på video:

Se videor om Samir de los Caños på YouTube

Dela den här sidan: WhatsApp