Ciudades y Pueblos

Barbadillo del Mercado

Burgos · Castilla y León

Peretele localității Barbadillo del Mercado Peretele localității Burgos 🤍 Salvează în escapada mea WhatsApp 🖨️ Afiș cu cod QR

Barbadillo del Mercado es un municipio​ y localidad española de la provincia de Burgos, en la comunidad autónoma de Castilla y León, comarca de Sierra de la Demanda, partido judicial de Salas de los Infantes.

Secțiuni pe care primăria premium le poate edita · Secțiunile fixe ale ghidului

Origini

Încă nu există informații în această secțiune. Profilul satului o poate completa din panou.

Istorie

Barbadillo del Mercado es un municipio​ y localidad española de la provincia de Burgos, en la comunidad autónoma de Castilla y León, comarca de Sierra de la Demanda, partido judicial de Salas de los Infantes.

Monumente

Rollo

Doña Lambra

Escudo

Casa de los Astudillo

Casona

Potro de herrar

Ce să vizitezi

Museo del Juguete

Estación de trenes del Milagro de P. Tinto

Galerie

Sărbători

Septembrie 2026

lu ma mi jo vi du 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Sărbătorile din această lună

  • Nicio sărbătoare înregistrată luna aceasta.

Restul anului

  • Octombrie: Virgen del Rosario (3)

Agendă

Vezi toată agenda →

Târg

Găsește ziua și locul târgului din zonă:

Gastronomie

Încă nu există informații în această secțiune. Profilul satului o poate completa din panou.

Trasee și drumeții

Etapa 7 Covarrubias - Santo Domingo de Silos (GR 82)

Etapa 9 Salas de los Infantes - Huerta de Abajo (GR 82)

Servicii

Restaurant

El Pedroso

📞 +34 947384130

E al tău? Treci la premium: fișă completă, mai multă vizibilitate și până la 6 fotografii. Vezi abonamentul

Bar de tapas

Donde Danka

E al tău? Treci la premium: fișă completă, mai multă vizibilitate și până la 6 fotografii. Vezi abonamentul

Restaurant

Doña Lambra

E al tău? Treci la premium: fișă completă, mai multă vizibilitate și până la 6 fotografii. Vezi abonamentul

Magazine

Proxim

E al tău? Treci la premium: fișă completă, mai multă vizibilitate și până la 6 fotografii. Vezi abonamentul

Ai o afacere în Barbadillo del Mercado? Promoveaz-o gratuit și fă-o premium când vrei. Publică-ți afacerea gratuit

Personalități celebre

Wenceslao Gaviña, arquitecto español (1814-1883)

Primăria

Alcaldía: José Antonio Sancho Heras

Web oficial: http://www.barbadillodelmercado.es/

Primăria localității Barbadillo del Mercado

Alcaldía: José Antonio Sancho Heras Web oficial: http://www.barbadillodelmercado.es/

Aici fișa primăriei tale sau adresa site-ului tău. Ești de la primărie? Treci la premium pentru a-ți completa fișa și a edita conținutul satului tău. hola@ciudadesypueblos.es

Cum ajungi

  • 🚗 La 55 km de Burgos (circa 39 min cu mașina)
  • 🚗 La 111 km de Logroño (circa 78 min cu mașina)

🧭 Călătorie prin satele Spaniei: ghid practic — Program, transport, bani și obiceiuri, înainte de a pleca la drum.

  • ✈️ La 52 km de aeroportul Burgos (aproximativ 37 min cu mașina)
  • ✈️ La 122 km de aeroportul Logroño-Agoncillo (aproximativ 86 min cu mașina)

Cum ajungi cu mașina (Google Maps)

Date practice

🏧 Cel mai apropiat bancomat

  • Ibercaja · la 6.1 km
  • Cajaviva Caja Rural Salas de los Infantes · la 6.1 km
  • Caixabank · la 6.1 km

⛽ Cea mai apropiată benzinărie

  • Pinaroil S.L. · la 3.2 km
  • Repsol · la 5.6 km

ℹ️ Oficiul de turism

  • Oficiul de turism · la 0.2 km

🔭 Puncte de belvedere

  • Mirador de la Encinilla · la 4.9 km

© OpenStreetMap

Autobuze

1 paradas de autobús en el municipio.

Ajungi cu transportul public (trasee și orare)

Farmacie și sănătate

Farmacia Lda. Felisa Barbero Ontañón

Consultorio Médico de Barbadillo del Mercado

Perete și știri

Autentifică-te cu profilul tău pentru a publica. Publicarea pe pereți este gratuită.

Acest perete este încă liniștit.

Peretele localității Barbadillo del Mercado →

Anunțuri de deces

Momentan nu există anunțuri de deces publicate în Barbadillo del Mercado.

✝ Publică un anunț de deces Anunțuri de deces din Burgos →

În amintire

Încă nu există niciun omagiu în Barbadillo del Mercado.

🕊️ Dedică un omagiu În amintire · Burgos →

Videoclipuri

Descoperă Barbadillo del Mercado în video:

Vezi videoclipuri cu Barbadillo del Mercado pe YouTube

Distribuie această pagină: WhatsApp