Ciudades y Pueblos

Sant Bartomeu del Grau

Barcelona · Cataluña

Il-ħajt ta' Sant Bartomeu del Grau Il-ħajt ta' Barcelona 🤍 Issejvja fil-ħarġa tiegħi WhatsApp 🖨️ Kartellun bil-kodiċi QR

San Bartolomé del Grau​ (oficialmente en catalán: Sant Bartomeu del Grau) es un municipio de España perteneciente a la provincia de Barcelona, en la comunidad autónoma de Cataluña. Situado en la comarca de Osona, en el altiplano del Llusanés.

Taqsimiet li l-kunsill lokali premium jista' jeditja · It-taqsimiet fissi tal-gwida

Oriġini

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

Storja

La iglesia de San Bartolomé está documentada desde el año 961, si bien el núcleo actual se formó en el siglo XVII alrededor de un hostal. Inicialmente estuvo bajo la jurisdicción del castillo de Gurb y posteriormente pasó a la del obispo de Vic. En 1840 incorporó el antiguo municipio de Sant Jaume d'Alboquers. La creación y posterior ampliación de las naves industriales de la empresa Puigneró provocó un fuerte incremento de población en la década de 1960 y la construcción de bloques de viviendas baratas para los recién llegados.

Monumenti

Iglesia de San Bartolomé, de estilo barroco.

Iglesia de San Jaime d'Alboquers, de estilo románico.

Iglesia de San Jaime de Fenollet, de estilo románico.

Iglesia de San Ginés sa Devesa, de estilo románico.

X'tara

Mirador Pere Vila

Gallerija

Festi

Settembru 2026

Tn Tl Er Ħa Ġi Si Ħa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Festi ta' dan ix-xahar

  • Ma hemm l-ebda festi rreġistrati dan ix-xahar.

Il-bqija tas-sena

  • Awwissu: Fiesta patronal: San Bartolome (24)

Aġenda

Ara l-aġenda kollha →

Suq tat-triq

Sib il-jum u l-post tas-suq taż-żona:

Gastronomija

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

Rotot u mixjiet

Sender de Gurb (PR-C 41, 18.5 km)

Sender de Voltregà (PR-C 49, 25.31 km)

Ruta del Sorreigs (PR-C 46)

Sant Bertomeu del Grau (PR-C 223, 22.600 km)

GR 3 Sender Central de Catalunya - Etapa 34 (GR 3, 25.9 km)

GR 3 Sender Central de Catalunya - Etapa 33 (GR 3, 17.5 km)

Servizzi

Għandek negozju f'Sant Bartomeu del Grau? Irreklamah b'xejn u sir premium meta trid. Ippubblika n-negozju tiegħi b'xejn

Persuni famużi

Antonio Griera y Gaja

Kunsill lokali

Alcaldía: David Puyol Pérez

Web oficial: http://www.sbg.cat/

Il-kunsill lokali ta' Sant Bartomeu del Grau

Alcaldía: David Puyol Pérez Web oficial: http://www.sbg.cat/

Hawn l-iskeda tal-kunsill lokali tiegħek jew l-indirizz tas-sit web tiegħek. Int mill-kunsill lokali? Sir premium biex timla l-iskeda tiegħek u teditja l-kontenut tar-raħal tiegħek. hola@ciudadesypueblos.es

Kif tasal

  • 🚗 52 km 'il bogħod minn Breda (madwar 37 min bil-karozza)
  • 🚗 61 km 'il bogħod minn Sabadell (madwar 43 min bil-karozza)
  • 🚗 84 km 'il bogħod minn Barcelona (madwar 59 min bil-karozza)

🧭 Tivvjaġġa fl-irħula ta' Spanja: gwida prattika — Ħinijiet, trasport, flus u drawwiet, qabel titlaq għall-vjaġġ.

  • ✈️ 62 km mill-ajruport ta' Girona-Costa Brava (madwar 44 min bil-karozza)
  • ✈️ 96 km mill-ajruport ta' Barcelona-El Prat (madwar 68 min bil-karozza)

Kif tasal bil-karozza (Google Maps)

Informazzjoni prattika

🅿️ Fejn tipparkja

  • Fejn tipparkja · 0 km 'il bogħod

🏧 L-eqreb ATM

  • Ibercaja · 8.7 km 'il bogħod
  • Bankinter · 8.9 km 'il bogħod
  • L-eqreb ATM · 8.9 km 'il bogħod

⛽ L-eqreb pompa tal-petrol

  • Moeve · 6 km 'il bogħod
  • Moeve · 6.1 km 'il bogħod
  • Estació de Servei Olost · 6.2 km 'il bogħod

ℹ️ Uffiċċju tat-turiżmu

  • Uffiċċju tat-turiżmu · 1.7 km 'il bogħod

🔭 Punti panoramiċi

  • Punti panoramiċi · 1.7 km 'il bogħod
  • Mirador Pere Vila · 2.5 km 'il bogħod
  • Punti panoramiċi · 2.7 km 'il bogħod

© OpenStreetMap

Karozzi tal-linja

La carretera local BV-4601 lo comunica con la Plana de Vic por el sureste y con el Llusanés por el noroeste.

Asal bit-trasport pubbliku (rotot u ħinijiet)

Spiżerija u saħħa

Farmacia Farmàcia Casacuberta Tor, Maria Lluïsa — carrer Vell 29

Ħajt u aħbarijiet

Idħol bil-profil tiegħek biex tippubblika. Li tippubblika fuq il-ħitan huwa b'xejn.

Dan il-ħajt għadu kwiet.

Il-ħajt ta' Sant Bartomeu del Grau →

Avviżi tal-mewt

Bħalissa m'hemmx avviżi tal-mewt ippubblikati fi Sant Bartomeu del Grau.

✝ Ippubblika avviż tal-mewt Avviżi tal-mewt ta' Barcelona →

Fit-tifkira

Għad m'hemm l-ebda tifkira f'Sant Bartomeu del Grau.

🕊️ Iddedika tifkira Fit-tifkira · Barcelona →

Vidjows

Skopri Sant Bartomeu del Grau fuq video:

Ara l-videos ta' Sant Bartomeu del Grau fuq YouTube

Aqsam din il-paġna: WhatsApp