Ciudades y Pueblos

Ametlla del Vallès, L'

Barcelona · Cataluña

Ametlla del Vallès, L' üzenőfala Barcelona üzenőfala 🤍 Mentés a kiruccanásomba WhatsApp 🖨️ Plakát QR-kóddal

La Ametlla​ o La Ametlla del Vallés​ (oficialmente en catalán: L'Ametlla del Vallès) es un municipio de España perteneciente a la provincia de Barcelona, en la comunidad autónoma de Cataluña.

Szakaszok, amelyeket a prémium községháza szerkeszthet · Az útikalauz állandó szakaszai

Eredet

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Történelem

La Ametlla ha sido un tradicional centro de veraneo. En el municipio también se han desarrollado algunos pequeños núcleos industriales en Montguit y Mas Dorca. Como patrimonio artístico podemos destacar la parroquia de San Ginés Mártir, el ayuntamiento de estilo modernista, la ermita de San Nicolás, y algunas masías y casas pairales como Can Draper, Can Xammar de Dalt y Can Xammar de Baix.

Műemlékek

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Mit érdemes megnézni

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Galéria

Ünnepek

Szeptember 2026

h k sze cs p sz v 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Ünnepek ebben a hónapban

  • Ebben a hónapban nincs bejegyzett ünnep.

Az év többi része

  • Augusztus: Fiesta patronal: Ginés de Roma (25) · Fiesta patronal: Ginés de Arlés (25)

Eseménynaptár

Teljes eseménynaptár megtekintése →

Piac

Mercadillo semanal: Viernes, de 09:00 a 15:00 · Passeig de l'Ametlla

Gasztronómia

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Útvonalak és túrázás

La Jonquera - Sant Adrià del Besós (GR 2, 221.74 km)

Sender de la Garriga (PR-C 33, 29.6 km)

Sender de Santa Eulàlia de Ronçana (PR-C 10, 18.61 km)

Sender de la Tordera al Llobregat (GR-97, 107.13 km)

Lliçà d'Amunt (PR-C 32)

Les Franqueses del Vallès (PR-C 142, 16.580 km)

El Camí IT7TR1 El Camí de Llevant: de Montserrat a Salses (CC-C)

El Camí IT7TR2 El Camí de Llevant: de Montserrat a Salses (CC-C)

Szolgáltatások

Van vállalkozásod Ametlla del Vallès, L' településen? Hirdesd meg ingyen, és bármikor prémiumra válthatsz. Vállalkozásom ingyenes közzététele

Híres személyek

Belén García, piloto de automovilismo española

David Haro Iniesta, futbolista español

José Moré Bonet, futbolista español

Ismael Benktib, futbolista marroquí

Blanca Parés, actriz española

Mabel Caro, jugadora de voleibol española

Marc Bernabé, Escritor y traductor español

José Datzira, futbolista español

Községháza

Alcaldía: Jan Santaló i Lloret

Web oficial: https://www.ametlla.cat

Ametlla del Vallès, L' községháza

Alcaldía: Jan Santaló i Lloret Web oficial: https://www.ametlla.cat

Itt a községházád adatlapja vagy a weboldalad címe. A községházán dolgozol? Válts prémiumra, hogy kitöltsd az adatlapodat és szerkeszthesd a falud tartalmát. hola@ciudadesypueblos.es

Megközelítés

  • 🚗 23 km-re Sabadell városától (kb. 16 perc autóval)
  • 🚗 30 km-re Terrassa városától (kb. 21 perc autóval)
  • 🚗 41 km-re Barcelona városától (kb. 29 perc autóval)

🧭 Utazás Spanyolország falvaiban: gyakorlati útikalauz — Nyitvatartás, közlekedés, pénz és szokások, mielőtt útnak indulsz.

  • ✈️ 55 km-re a(z) Barcelona-El Prat repülőtértől (autóval kb. 39 perc)
  • ✈️ 61 km-re a(z) Girona-Costa Brava repülőtértől (autóval kb. 43 perc)

Útvonal autóval (Google Maps)

Hasznos tudnivalók

🅿️ Hol lehet parkolni

  • Hol lehet parkolni · 0.2 km-re
  • Hol lehet parkolni · 0.2 km-re
  • Hol lehet parkolni · 0.3 km-re

🏧 Legközelebbi bankautomata

  • Banco Santander · 2.7 km-re
  • BBVA · 2.7 km-re
  • Caixabank · 2.8 km-re

⛽ Legközelebbi benzinkút

  • Petrocat · 0.8 km-re
  • Repsol · 1.8 km-re
  • Gasoil 3B · 2 km-re

ℹ️ Turisztikai iroda

  • Turisztikai iroda · 1.7 km-re
  • Turisztikai iroda · 2.3 km-re
  • Turisztikai iroda · 2.3 km-re

🔭 Kilátópontok

  • Mirador Telegrafo Puiggraciós · 4.4 km-re

🏖️ Hol lehet fürdeni

  • Piscines Ca l'Arenys · 0.6 km-re
  • Pinedes del Castellet · 5.1 km-re

© OpenStreetMap

Buszok

Nézd meg az útvonalat, a menetrendeket és a tömegközlekedési átszállásokat Ametlla del Vallès, L' településig:

Eljutás tömegközlekedéssel (útvonalak és menetrendek)

Gyógyszertár és egészség

Találd meg a legközelebbi gyógyszertárat és egészségügyi központot, címmel és útvonallal:

Üzenőfal és hírek

Jelentkezz be a profiloddal a közzétételhez. Az üzenőfalakon való közzététel ingyenes.

Ez az üzenőfal még csendes.

Ametlla del Vallès, L' üzenőfala →

Gyászjelentések

Jelenleg nincs közzétett gyászjelentés itt: Ametlla del Vallès, L'.

✝ Gyászjelentés közzététele Gyászjelentések – Barcelona →

Emlékezés

Még nincs megemlékezés itt: Ametlla del Vallès, L'.

🕊️ Megemlékezés ajánlása Emlékezés · Barcelona →

Videók

Fedezd fel Ametlla del Vallès, L' falut videón:

Ametlla del Vallès, L' videóinak megtekintése a YouTube-on

Oszd meg ezt az oldalt: WhatsApp