Ciudades y Pueblos

Nogais, As

Lugo · Galicia

Ο τοίχος του Nogais, As Ο τοίχος του Lugo 🤍 Αποθήκευση στην απόδρασή μου WhatsApp 🖨️ Αφίσα με QR

Los Nogales​ (oficialmente desde 1985 y en gallego As Nogais)​​ es un municipio, parroquia y villa​ española de la provincia de Lugo, comunidad autónoma de Galicia, a 57 km de Lugo. Pertenece a la comarca de Los Ancares.

Ενότητες που μπορεί να επεξεργάζεται το premium δημαρχείο · Σταθερές ενότητες του οδηγού

Προέλευση

Δεν υπάρχουν ακόμη πληροφορίες σε αυτή την ενότητα. Το προφίλ του χωριού μπορεί να τη συμπληρώσει από τον πίνακα διαχείρισης.

Ιστορία

Los Nogales​ (oficialmente desde 1985 y en gallego As Nogais)​​ es un municipio, parroquia y villa​ española de la provincia de Lugo, comunidad autónoma de Galicia, a 57 km de Lugo. Pertenece a la comarca de Los Ancares.

Μνημεία

Δεν υπάρχουν ακόμη πληροφορίες σε αυτή την ενότητα. Το προφίλ του χωριού μπορεί να τη συμπληρώσει από τον πίνακα διαχείρισης.

Τι να επισκεφθείς

Δεν υπάρχουν ακόμη πληροφορίες σε αυτή την ενότητα. Το προφίλ του χωριού μπορεί να τη συμπληρώσει από τον πίνακα διαχείρισης.

Γκαλερί

Γιορτές

Σεπτέμβριος 2026

Δε Τρ Τε Πε Πα Σα Κυ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Γιορτές αυτού του μήνα

  • Δεν υπάρχουν καταχωρημένες γιορτές αυτόν τον μήνα.

Υπόλοιπο έτους

  • Αύγουστος: Festas de As Nogais (3)

Ατζέντα

Δες όλη την ατζέντα →

Λαϊκή αγορά

Βρείτε την ημέρα και τον τόπο της λαϊκής αγοράς της περιοχής:

Γαστρονομία

Δεν υπάρχουν ακόμη πληροφορίες σε αυτή την ενότητα. Το προφίλ του χωριού μπορεί να τη συμπληρώσει από τον πίνακα διαχείρισης.

Διαδρομές και πεζοπορία

Δεν υπάρχουν ακόμη πληροφορίες σε αυτή την ενότητα. Το προφίλ του χωριού μπορεί να τη συμπληρώσει από τον πίνακα διαχείρισης.

Υπηρεσίες

Έχεις επιχείρηση στο Nogais, As; Καταχώρισέ την δωρεάν και κάνε την premium όποτε θέλεις. Δωρεάν δημοσίευση της επιχείρησής μου

Διάσημες προσωπικότητες

Amada López Meneses, historiadora española

Jesús Manuel Núñez Díaz, político de España

Luis López Pombo, historiador español

José Manuel Méndez Freijo, político de España

Encarna Amigo Díaz, política gallega

Arturo Fernández

Antonino Pérez Castrillón

Daniel Vega Villamil

Δημαρχείο

Alcaldía: Jesús Manuel Núñez Díaz

Web oficial: http://www.concelloasnogais.es/

Δημαρχείο του Nogais, As

Alcaldía: Jesús Manuel Núñez Díaz Web oficial: http://www.concelloasnogais.es/

Εδώ η καρτέλα του δημαρχείου σου ή η διεύθυνση του ιστότοπού σου. Είσαι από το δημαρχείο; Γίνε premium για να συμπληρώσεις την καρτέλα σου και να επεξεργάζεσαι το περιεχόμενο του χωριού σου. hola@ciudadesypueblos.es

Πώς να φτάσεις

  • 🚗 Σε 55 χλμ. από Lugo (περίπου 39 λεπτά με αυτοκίνητο)
  • 🚗 Σε 147 χλμ. από Oviedo (περίπου 104 λεπτά με αυτοκίνητο)
  • 🚗 Σε 154 χλμ. από Coruña, A (περίπου 109 λεπτά με αυτοκίνητο)

🧭 Ταξίδι στα χωριά της Ισπανίας: πρακτικός οδηγός — Ωράρια, μετακινήσεις, χρήματα και συνήθειες, πριν φύγεις για ταξίδι.

  • ✈️ Σε 136 χλμ. από το αεροδρόμιο Santiago de Compostela (περίπου 96 λεπτά με αυτοκίνητο)
  • ✈️ Σε 147 χλμ. από το αεροδρόμιο A Coruña (περίπου 104 λεπτά με αυτοκίνητο)

Πώς να φτάσεις με αυτοκίνητο (Google Maps)

Πρακτικές πληροφορίες

🅿️ Πού να παρκάρεις

  • Πού να παρκάρεις · σε 1.6 χλμ.
  • Πού να παρκάρεις · σε 1.8 χλμ.
  • Πού να παρκάρεις · σε 1.8 χλμ.

🏧 Το πλησιέστερο ΑΤΜ

  • Το πλησιέστερο ΑΤΜ · σε 1.9 χλμ.
  • Caixa Rural Galega · σε 6.5 χλμ.
  • Abanca · σε 7.1 χλμ.

⛽ Το πλησιέστερο βενζινάδικο

  • Estación de Servicio Rutancares · σε 6.4 χλμ.

ℹ️ Γραφείο τουρισμού

  • Γραφείο τουρισμού · σε 1.6 χλμ.
  • A Vía Künig · σε 1.9 χλμ.
  • Γραφείο τουρισμού · σε 2.1 χλμ.

🔭 Σημεία με θέα

  • Σημεία με θέα · σε 4.2 χλμ.

© OpenStreetMap

Λεωφορεία

Δες τη διαδρομή, τα δρομολόγια και τους συνδυασμούς μέσων μαζικής μεταφοράς μέχρι το Nogais, As:

Πρόσβαση με μέσα μαζικής μεταφοράς (διαδρομές και δρομολόγια)

Φαρμακείο και υγεία

Βρες το πλησιέστερο φαρμακείο και κέντρο υγείας, με διεύθυνση και οδηγίες για το πώς να φτάσεις:

Τοίχος και νέα

Συνδέσου με το προφίλ σου για να δημοσιεύσεις. Η δημοσίευση στους τοίχους είναι δωρεάν.

Αυτός ο τοίχος είναι ακόμη ήσυχος.

Ο τοίχος του Nogais, As →

Αγγελίες θανάτου

Δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή δημοσιευμένες αγγελίες θανάτου στο χωριό Nogais, As.

✝ Δημοσίευση αγγελίας θανάτου Αγγελίες θανάτου της επαρχίας Lugo →

Εις μνήμην

Δεν υπάρχει ακόμη κανένα αφιέρωμα στο Nogais, As.

🕊️ Αφιέρωση ενός αφιερώματος μνήμης Εις μνήμην όσων έφυγαν στην Lugo →

Βίντεο

Γνώρισε το Nogais, As σε βίντεο:

Δες βίντεο για το Nogais, As στο YouTube

Μοιράσου αυτή τη σελίδα: WhatsApp