Ciudades y Pueblos

Vall d'Ebo, la

Alicante · Comunidad Valenciana

Zid kraja Vall d'Ebo, la Zid kraja Alicante 🤍 Shrani v moj izlet WhatsApp 🖨️ Plakat s QR-kodo

Vall de Ebó​ (oficialmente en valenciano: La Vall d'Ebo) es un municipio de la Comunidad Valenciana, España. Situado en el noreste de la provincia de Alicante, en la comarca de la Marina Alta. Cuenta con una población de 231 habitantes (INE 2025).

Razdelki, ki jih lahko ureja premium občina · Stalni razdelki vodnika

Izvor

V tem razdelku še ni podatkov. Profil vasi jih lahko doda prek nadzorne plošče.

Zgodovina

El municipio aparecía como Vall de Evo en el censo de 1842.​ Luego se denominó Vall de Ebó hasta que en 2007 cambió su denominación por la actual en lengua valenciana. La denominación castellanizada Valle de Ebo no aparece como oficial en ningún registro histórico del INE.

Spomeniki

V tem razdelku še ni podatkov. Profil vasi jih lahko doda prek nadzorne plošče.

Kaj obiskati

V tem razdelku še ni podatkov. Profil vasi jih lahko doda prek nadzorne plošče.

Galerija

Prazniki

September 2026

po to sr če pe so ne 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Praznovanja ta mesec

  • Ta mesec ni zabeleženih praznovanj.

Koledar dogodkov

Poglejte celoten koledar dogodkov →

Tržnica

Poiščite dan in kraj tržnice v okolici:

Gastronomija

V tem razdelku še ni podatkov. Profil vasi jih lahko doda prek nadzorne plošče.

Poti in pohodništvo

Vall de Laguar - Serra del Penyó Roig (PR-CV 181)

Camí de l'Alba

Benimassot - Barranc de Malafí - Castell de Castells - Benimassot (PR-CV 168)

La catedral del senderismo (PR-CV 147)

Storitve

Hostel

Casa Rural Les Vicentes

Je vaš? Preidite na premium: popoln vpis, večja vidnost in do 6 fotografij. Ogled članstva

Hostel

Casa Masanet

Je vaš? Preidite na premium: popoln vpis, večja vidnost in do 6 fotografij. Ogled članstva

Hostel

Casa Oliver

Je vaš? Preidite na premium: popoln vpis, večja vidnost in do 6 fotografij. Ogled članstva

Podeželska hiša

Hotel Rural Barranc de l'Infern

📞 +34 965 57 06 55

Je vaš? Preidite na premium: popoln vpis, večja vidnost in do 6 fotografij. Ogled članstva

Restavracija

Bar L'Entrà

📍 Avenida Marina Alta 20-A 📞 +34 965572390

Je vaš? Preidite na premium: popoln vpis, večja vidnost in do 6 fotografij. Ogled članstva

Restavracija

Foc i Brasa

📍 Carrer del Calvari 30 📞 +34 965 571 498

Je vaš? Preidite na premium: popoln vpis, večja vidnost in do 6 fotografij. Ogled članstva

Restavracija

Capri

Je vaš? Preidite na premium: popoln vpis, večja vidnost in do 6 fotografij. Ogled članstva

Restavracija

Piscina

Je vaš? Preidite na premium: popoln vpis, večja vidnost in do 6 fotografij. Ogled članstva

Tapas bar

Bar La Plaça

📍 plaça Major 12

Je vaš? Preidite na premium: popoln vpis, večja vidnost in do 6 fotografij. Ogled članstva

Kamp

Zona d'Acampada de la Vall d'Ebo

Je vaš? Preidite na premium: popoln vpis, večja vidnost in do 6 fotografij. Ogled članstva

Imate podjetje v kraju Vall d'Ebo, la? Oglašujte ga brezplačno in preidite na premium, kadar želite. Objavi moje podjetje brezplačno

Znane osebnosti

V tem razdelku še ni podatkov. Profil vasi jih lahko doda prek nadzorne plošče.

Občina

Alcaldía: Rafael Llodrá Masanet

Web oficial: http://www.lavalldebo.org

Občina Vall d'Ebo, la

Alcaldía: Rafael Llodrá Masanet Web oficial: http://www.lavalldebo.org

Tukaj predstavitev vaše občine ali naslov vaše spletne strani. Ste z občine? Preidite na premium, da dopolnite svojo predstavitev in urejate vsebino svoje vasi. hola@ciudadesypueblos.es

Kako priti

  • 🚗 73 km od Alicante/Alacant (približno 52 min z avtom)
  • 🚗 95 km od Elche/Elx (približno 67 min z avtom)

🧭 Potovanje po vaseh Španije: praktični vodnik — Delovni čas, prevoz, denar in navade, preden se odpraviš na pot.

  • ✈️ 85 km od letališča Alicante-Elche (približno 60 min z avtom)
  • ✈️ 101 km od letališča Valencia (približno 71 min z avtom)

Kako do tja z avtom (Google Maps)

Praktični podatki

🅿️ Kje parkirati

  • Kje parkirati · oddaljeno 0.2 km
  • Kje parkirati · oddaljeno 0.2 km
  • Kje parkirati · oddaljeno 0.2 km

🏧 Najbližji bankomat

  • Sabadell · oddaljeno 0.1 km
  • Caixabank · oddaljeno 5.6 km
  • BBVA · oddaljeno 5.6 km

⛽ Najbližja bencinska črpalka

  • Najbližja bencinska črpalka · oddaljeno 6.2 km
  • Coopego · oddaljeno 6.3 km
  • BP · oddaljeno 6.4 km

ℹ️ Turistični urad

  • Turistični urad · oddaljeno 0.4 km
  • Turistični urad · oddaljeno 0.9 km
  • Turistični urad · oddaljeno 1.2 km

🔭 Razgledne točke

  • Razgledne točke · oddaljeno 1.4 km
  • Razgledne točke · oddaljeno 2.2 km
  • Razgledne točke · oddaljeno 2.4 km

🏖️ Kje se kopati

  • Piscina municipal · oddaljeno 0.2 km
  • Piscina Municipal · oddaljeno 5.5 km

© OpenStreetMap

Avtobusi

Preverite pot, urnike in kombinacije javnega prevoza do Vall d'Ebo, la:

Do tja z javnim prevozom (poti in urniki)

Lekarna in zdravje

Poiščite najbližjo lekarno in zdravstveni dom, z naslovom in navodili za pot:

Zid in novice

Prijavi se s svojim profilom za objavljanje. Objavljanje na zidovih je brezplačno.

Ta zid je še miren.

Zid kraja Vall d'Ebo, la →

Osmrtnice

V vasi Vall d'Ebo, la trenutno ni objavljenih osmrtnic.

✝ Objavi osmrtnico Osmrtnice iz province Alicante →

V spomin

V Vall d'Ebo, la še ni nobenega spomina.

🕊️ Posvetite spomin V spomin · Alicante →

Videoposnetki

Odkrijte Vall d'Ebo, la na videu:

Poglej videoposnetke o Vall d'Ebo, la na YouTubu

Delite to stran: WhatsApp