Torres de Berrellén
Zaragoza · Aragón
Torres de Berrellén es un municipio de España perteneciente a la provincia de Zaragoza, en la comunidad autónoma de Aragón. Ubicado en la comarca de la Ribera Alta del Ebro, tiene una población de 1515 habitantes (INE 2025).
Razdelki, ki jih lahko ureja premium občina · Stalni razdelki vodnika
Izvor
V tem razdelku še ni podatkov. Profil vasi jih lahko doda prek nadzorne plošče.
Zgodovina
Su nombre proviene originariamente de una agrupación de casas de labor llamadas en Aragón "torres", que los vecinos de El Castellar empezaron a edificar en la margen derecha del Ebro durante el siglo XII para ser utilizadas como auxiliares de los aprovechamientos agrícolas de esta ribera. El motivo de su construcción era que la situación de El Castellar, en la margen izquierda del Ebro, impedía los desplazamientos continuados a estas tierras fértiles, por lo que se hacía indispensable permanecer en estas torres varios días (o incluso residir en ellas) para poder atender a las labores agrícolas.
A mediados del siglo XIX, el lugar tenía contabilizada una población de 458 habitantes. Aparece descrito en el decimoquinto volumen del Diccionario geográfico-estadístico-histórico de España y sus posesiones de Ultramar de Pascual Madoz de la siguiente manera:
El municipio es citado en el Diario de un Requeté de Luis Estoy y De Delás cuando su Unidad, Tercio Virgen de Montserrat estuvo en la localidad acantonada entre noviembre de 1937 y 20 de enero de 1938,dando referencias de casas y personas que les acogieron. "Trilogía heroica de la Cruzada.Tres Diarios de campaña de requetés catalanes del Tercio de Nuestra Señora de Montserrat 1936-1939". Edita la Hermandad de dicho Tercio. Barcelona 1996.
Spomeniki
Hay una iglesia bajo la advocación de San Andrés Apóstol,, declarada bien de interés cultural.
Kaj obiskati
V tem razdelku še ni podatkov. Profil vasi jih lahko doda prek nadzorne plošče.
Galerija
Prazniki
September 2026
Praznovanja ta mesec
- Ta mesec ni zabeleženih praznovanj.
Preostanek leta
- Februar: Fiesta patronal: Águeda de Catania (5)
- Maj: Virgen del Castellar y San Gregorio (8)
- Julij: Santa María Magdalena (22)
- November: San Andrés (30)
Koledar dogodkov
Tržnica
Poiščite dan in kraj tržnice v okolici:
Gastronomija
V tem razdelku še ni podatkov. Profil vasi jih lahko doda prek nadzorne plošče.
Poti in pohodništvo
•Camino Jacobeo del Ebro
•Camino natural del Ebro - Aragón (GR 99)
Storitve
Imate podjetje v kraju Torres de Berrellén? Oglašujte ga brezplačno in preidite na premium, kadar želite. Objavi moje podjetje brezplačno
Znane osebnosti
•Antonio Mayandía Gómez, ingeniero, militar y político español
Občina
Web oficial: http://www.torresdeberrellen.es
Občina Torres de Berrellén
Web oficial: http://www.torresdeberrellen.es
Tukaj predstavitev vaše občine ali naslov vaše spletne strani. Ste z občine? Preidite na premium, da dopolnite svojo predstavitev in urejate vsebino svoje vasi. hola@ciudadesypueblos.es
Kako priti
- 🚗 24 km od Zaragoza (približno 17 min z avtom)
- 🚗 159 km od Pamplona/Iruña (približno 112 min z avtom)
🧭 Potovanje po vaseh Španije: praktični vodnik — Delovni čas, prevoz, denar in navade, preden se odpraviš na pot.
- ✈️ 13 km od letališča Zaragoza (približno 9 min z avtom)
- ✈️ 89 km od letališča Huesca-Pirineos (približno 63 min z avtom)
Praktični podatki
🅿️ Kje parkirati
- Kje parkirati · oddaljeno 2.3 km
🏧 Najbližji bankomat
- Bantierra · oddaljeno 0 km
- Ibercaja · oddaljeno 4.6 km
- BBVA · oddaljeno 4.7 km
⛽ Najbližja bencinska črpalka
- Repsol · oddaljeno 2.2 km
- Repsol · oddaljeno 2.3 km
- LA JOYOSA · oddaljeno 2.3 km
🔭 Razgledne točke
- Mirador de la bomba · oddaljeno 3.2 km
🏖️ Kje se kopati
- Piscinas Municipales de Alagón · oddaljeno 5.4 km
Avtobusi
13 paradas de autobús en el municipio:
•Plaza del Ayuntamiento
•Rotonda A-68 / enlace Torres de Berrellén
•Torres de Berrellén. Avenida de Goya 2
•Calle San Antonio 44
•Polígono Industrial Los Leones / Avenida Las Vías-Viñales (vuelta)
•Polígono Industrial Los Leones / Avenida Las Vías-Viñales (ida)
•Polígono Industrial Los Leones (vuelta)
•Polígono Industrial Los Leones (ida)
Lekarna in zdravje
•Farmacia
•Consultorio Médico
Zid in novice
Prijavi se s svojim profilom za objavljanje. Objavljanje na zidovih je brezplačno.
Ta zid je še miren.
Osmrtnice
V vasi Torres de Berrellén trenutno ni objavljenih osmrtnic.
V spomin
V Torres de Berrellén še ni nobenega spomina.
Videoposnetki
Odkrijte Torres de Berrellén na videu: