Torre del Compte
Teruel · Aragón
Torre del Compte (en catalán: la Torre del Comte) es una localidad y municipio español de la provincia de Teruel situado en la comarca de Matarraña, Aragón. Su población es de 120 habitantes (INE 2025) y tiene una extensión de 19,5 km².
Razdelki, ki jih lahko ureja premium občina · Stalni razdelki vodnika
Izvor
V tem razdelku še ni podatkov. Profil vasi jih lahko doda prek nadzorne plošče.
Zgodovina
Es una villa de carácter eminentemente agrícola y la mayoría de sus habitantes trabajan en el campo. Se encuentra junto al río Matarraña, con una estrecha pero fértil vega que produce cerezas y melocotones, divisándose al fondo los puertos de Beceite.
Torre del Compte cuenta con una situación muy buena para explorar la comarca del Matarraña, debido a que está comunicada con casi todos los pueblos de la comarca por caminos y carreteras, aparte de tener a dos pasos una vía verde. Cerca de Torre del Compte se encuentra la ciudad de Alcañiz (a 30 minutos en coche), y a no más de una hora en coche está la costa mediterránea.
Spomeniki
•Monolito por la Paz, el Diálogo y la Solidaridad
Kaj obiskati
•Mirador de Desiderio el Pastor
Galerija
Prazniki
September 2026
Praznovanja ta mesec
- Ta mesec ni zabeleženih praznovanj.
Koledar dogodkov
Tržnica
Poiščite dan in kraj tržnice v okolici:
Gastronomija
V tem razdelku še ni podatkov. Profil vasi jih lahko doda prek nadzorne plošče.
Poti in pohodništvo
•Camino Natural Vía Verde Val de Zafán (35.9 km)
•Camino Natural del Matarraña - Algars (197 km)
•Ruta de Torre del Compte a Cretas (PR-TE 169)
Poti, ki potekajo skozi Torre del Compte
Storitve
Imate podjetje v kraju Torre del Compte? Oglašujte ga brezplačno in preidite na premium, kadar želite. Objavi moje podjetje brezplačno
Znane osebnosti
V tem razdelku še ni podatkov. Profil vasi jih lahko doda prek nadzorne plošče.
Občina
El alcalde resultante de las elecciones locales de 2023 es Francisco Amador Celma Granja (Teruel Existe).
Občina Torre del Compte
El alcalde resultante de las elecciones locales de 2023 es Francisco Amador Celma Granja (Teruel Existe).
Tukaj predstavitev vaše občine ali naslov vaše spletne strani. Ste z občine? Preidite na premium, da dopolnite svojo predstavitev in urejate vsebino svoje vasi. hola@ciudadesypueblos.es
Kako priti
- 🚗 133 km od Castellón de la Plana/Castelló de la Plana (približno 94 min z avtom)
- 🚗 144 km od Zaragoza (približno 102 min z avtom)
- 🚗 153 km od Teruel (približno 108 min z avtom)
🧭 Potovanje po vaseh Španije: praktični vodnik — Delovni čas, prevoz, denar in navade, preden se odpraviš na pot.
- ✈️ 100 km od letališča Castellón (približno 71 min z avtom)
- ✈️ 115 km od letališča Reus (približno 81 min z avtom)
Praktični podatki
🅿️ Kje parkirati
- Kje parkirati · oddaljeno 0.2 km
🏧 Najbližji bankomat
- Banco Santander · oddaljeno 7.8 km
- Ibercaja · oddaljeno 7.9 km
- Caja Rural · oddaljeno 8 km
⛽ Najbližja bencinska črpalka
- SERAGAS S.A.T. 5ARA · oddaljeno 7.5 km
- Moeve · oddaljeno 7.9 km
- COOP. SAN MIGUEL · oddaljeno 8 km
🔭 Razgledne točke
- Mirador de Desiderio el Pastor · oddaljeno 0.7 km
- Razgledne točke · oddaljeno 3 km
- Razgledne točke · oddaljeno 3.1 km
🏖️ Kje se kopati
- Piscina municipal · oddaljeno 0.1 km
- Piscina municipal · oddaljeno 3 km
- Piscina hotel El Convent · oddaljeno 3.1 km
Avtobusi
2 paradas de autobús en el municipio:
•La Fresneda
•Torre del Compte. Carretera
Lekarna in zdravje
•Farmacia Giner Farmacia
Zid in novice
Prijavi se s svojim profilom za objavljanje. Objavljanje na zidovih je brezplačno.
Ta zid je še miren.
Osmrtnice
V vasi Torre del Compte trenutno ni objavljenih osmrtnic.
V spomin
V Torre del Compte še ni nobenega spomina.
Videoposnetki
Odkrijte Torre del Compte na videu: