Soto de la Vega
León · Castilla y León
Soto de la Vega es un municipio y lugar español de la provincia de León, en la comunidad autónoma de Castilla y León. Sus habitantes se dedican mayoritariamente a la agricultura, la ganadería y al sector servicios. Cuenta con una población de 1481 habitantes (INE 2025).
Sekcie, ktoré môže premium radnica upravovať · Pevné sekcie sprievodcu
Pôvod
V tejto sekcii zatiaľ nie sú žiadne informácie. Profil dediny ich môže doplniť z panela.
História
Soto de la Vega es un municipio y lugar español de la provincia de León, en la comunidad autónoma de Castilla y León. Sus habitantes se dedican mayoritariamente a la agricultura, la ganadería y al sector servicios. Cuenta con una población de 1481 habitantes (INE 2025).
Pamiatky
En este municipio se encuentra la pedanía de Santa Colomba de la Vega, cuya iglesia —de los siglos XIV-XV— fue declarada Monumento Nacional en 1943 debido a su artesonado mudéjar. Tras sufrir daños diversos por el paso del tiempo y el hundimiento de un nido de cigüeña, el artesonado fue restaurado a finales del siglo XX.
Čo navštíviť
•Aperos tradicionales
Galéria
Slávnosti
September 2026
Slávnosti tento mesiac
- Tento mesiac nie sú zaznamenané žiadne slávnosti.
Kalendár podujatí
Trhy
Nájdite deň a miesto trhu v okolí:
Gastronómia
V tejto sekcii zatiaľ nie sú žiadne informácie. Profil dediny ich môže doplniť z panela.
Trasy a turistika
•Vía de la Plata hiking - 03 Salamanca to Astorga (VDLP, 700 km)
Služby
Máte podnik v Soto de la Vega? Inzerujte ho zadarmo a na premium prejdite, kedy budete chcieť. Uverejniť môj podnik zadarmo
Slávne osobnosti
V tejto sekcii zatiaľ nie sú žiadne informácie. Profil dediny ich môže doplniť z panela.
Radnica
Alcaldía: Alejandro Ponce Ramírez de Isla
Web oficial: http://www.aytosotodelavega.org/
Radnica obce Soto de la Vega
Alcaldía: Alejandro Ponce Ramírez de Isla Web oficial: http://www.aytosotodelavega.org/
Tu profil vašej radnice alebo adresa vášho webu. Ste z radnice? Prejdite na premium, aby ste mohli doplniť svoj profil a upravovať obsah svojej obce. hola@ciudadesypueblos.es
Ako sa sem dostať
- 🚗 Vo vzdialenosti 49 km od León (asi 35 min autom)
- 🚗 Vo vzdialenosti 143 km od Oviedo (asi 101 min autom)
- 🚗 Vo vzdialenosti 152 km od Valladolid (asi 107 min autom)
🧭 Cestovanie po španielskych dedinách: praktický sprievodca — Otváracie hodiny, doprava, peniaze a zvyky, kým vyrazíš na cestu.
- ✈️ 43 km od letiska León (asi 30 min autom)
- ✈️ 137 km od letiska Valladolid (asi 97 min autom)
Praktické informácie
🅿️ Kde zaparkovať
- Kde zaparkovať · vo vzdialenosti 0.1 km
⛽ Najbližšia čerpacia stanica
- Moeve · vo vzdialenosti 3.2 km
- Plenergy · vo vzdialenosti 3.2 km
- Eroski · vo vzdialenosti 3.3 km
🏖️ Kde sa okúpať
- Piscina climatizada de La Bañeza · vo vzdialenosti 2.8 km
Autobusy
Pozrite si trasu, cestovné poriadky a spoje verejnej dopravy do Soto de la Vega:
Ako sa tam dostať verejnou dopravou (trasy a cestovné poriadky)
Lekáreň a zdravie
•Farmacia Farmacia Lda. Carmen Delgado
Nástenka a novinky
Prihláste sa so svojím profilom aby ste mohli prispievať. Uverejňovanie na nástenkách je zadarmo.
Táto nástenka je zatiaľ tichá.
Smútočné oznámenia
V dedine Soto de la Vega momentálne nie sú zverejnené žiadne smútočné oznámenia.
✝ Zverejniť smútočné oznámenie Smútočné oznámenia z provincie León →
Na pamiatku
V Soto de la Vega zatiaľ nie je žiadna spomienka.
Videá
Objavte Soto de la Vega na videu: