Ciudades y Pueblos

Viso, El

Córdoba · Andalucía

Peretele localității Viso, El Peretele localității Córdoba 🤍 Salvează în escapada mea WhatsApp 🖨️ Afiș cu cod QR

El Viso es un municipio y localidad española situada en el extremo septentrional de la comarca de Los Pedroches, en la provincia de Córdoba, comunidad autónoma de Andalucía. Limita con los municipios cordobeses de Belalcázar, Hinojosa del Duque, Villaralto, Dos Torres y Santa Eufemia; con el municipio ciudadrealeño de Guadalmez; y con los municipios pacenses de Capilla, Zarza Capilla y Cabeza del Buey.

Secțiuni pe care primăria premium le poate edita · Secțiunile fixe ale ghidului

Origini

Încă nu există informații în această secțiune. Profilul satului o poate completa din panou.

Istorie

Cabe destacar que su término municipal es el más septentrional de la provincia de Córdoba y de toda Andalucía, aunque la localidad es la quinta más septentrional; aún más al norte se encuentran Santa Eufemia, Belalcázar, El Guijo e Hinojosa del Duque.

Monumente

Încă nu există informații în această secțiune. Profilul satului o poate completa din panou.

Ce să vizitezi

Încă nu există informații în această secțiune. Profilul satului o poate completa din panou.

Galerie

Sărbători

Septembrie 2026

lu ma mi jo vi du 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Sărbătorile din această lună

  • Nicio sărbătoare înregistrată luna aceasta.

Restul anului

  • Iulie: Santa Ana (24)

Agendă

Vezi toată agenda →

Târg

Găsește ziua și locul târgului din zonă:

Gastronomie

Încă nu există informații în această secțiune. Profilul satului o poate completa din panou.

Trasee și drumeții

Încă nu există informații în această secțiune. Profilul satului o poate completa din panou.

Servicii

Ai o afacere în Viso, El? Promoveaz-o gratuit și fă-o premium când vrei. Publică-ți afacerea gratuit

Personalități celebre

Corchaíto

Juan Díaz Caballero, político de España

Cándido José Ruano, compositor y maestro de capilla español (1760-1803)

Joaquín Feijóo Fernández

Primăria

Alcaldía: Juan Díaz Caballero

Web oficial: http://www.ayto-elviso.com/

Primăria localității Viso, El

Alcaldía: Juan Díaz Caballero Web oficial: http://www.ayto-elviso.com/

Aici fișa primăriei tale sau adresa site-ului tău. Ești de la primărie? Treci la premium pentru a-ți completa fișa și a edita conținutul satului tău. hola@ciudadesypueblos.es

Cum ajungi

  • 🚗 La 85 km de Córdoba (circa 60 min cu mașina)
  • 🚗 La 190 km de Sevilla (circa 134 min cu mașina)
  • 🚗 La 226 km de Badajoz (circa 160 min cu mașina)

🧭 Călătorie prin satele Spaniei: ghid practic — Program, transport, bani și obiceiuri, înainte de a pleca la drum.

  • ✈️ La 90 km de aeroportul Córdoba (aproximativ 64 min cu mașina)
  • ✈️ La 180 km de aeroportul Sevilla (aproximativ 127 min cu mașina)

Cum ajungi cu mașina (Google Maps)

Date practice

🏧 Cel mai apropiat bancomat

  • Caja Rural de Córdoba · la 0.1 km
  • CajaSur · la 4 km
  • Caja Rural · la 4 km

⛽ Cea mai apropiată benzinărie

  • Repsol · la 0.3 km
  • Estación de Servicio Los Pedroches · la 7.7 km

© OpenStreetMap

Autobuze

Consultă traseul, orarele și combinațiile de transport public până la Viso, El:

Ajungi cu transportul public (trasee și orare)

Farmacie și sănătate

Găsește farmacia și centrul de sănătate cele mai apropiate, cu adresă și cum ajungi:

Perete și știri

Autentifică-te cu profilul tău pentru a publica. Publicarea pe pereți este gratuită.

Acest perete este încă liniștit.

Peretele localității Viso, El →

Anunțuri de deces

Momentan nu există anunțuri de deces publicate în Viso, El.

✝ Publică un anunț de deces Anunțuri de deces din Córdoba →

În amintire

Încă nu există niciun omagiu în Viso, El.

🕊️ Dedică un omagiu În amintire · Córdoba →

Videoclipuri

Descoperă Viso, El în video:

Vezi videoclipuri cu Viso, El pe YouTube

Distribuie această pagină: WhatsApp