Ciudades y Pueblos

Castellnou de Seana

Lleida · Cataluña

Tablica miejscowości Castellnou de Seana Tablica miejscowości Lleida 🤍 Zapisz w mojej wycieczce WhatsApp 🖨️ Plakat z kodem QR

Castellnou de Seana es un municipio de Cataluña, España. Pertenece a la provincia de Lérida, en la comarca de Plana de Urgel, situado en la parte E. de esta, en el límite con la del Urgel y regado por el canal de Urgel.

Sekcje, które ratusz premium może edytować · Stałe sekcje przewodnika

Pochodzenie

W tej sekcji nie ma jeszcze informacji. Profil miejscowości może ją uzupełnić z panelu.

Historia

Aparte de las excavaciones que nos indican dónde estuvo el poblado de Castellnou, es en el siglo XII cuando podemos certificar su nacimiento como núcleo de población, así nos lo confirma su carta de población.

Véase la publicación "Carta de Poblament de Castellnou de Seana (25 de maig de 1179). Roser Reynal y Miquel Galitó. Pagès editors, Lleida 1989. I.S.B.N. 84-86.387-93-0, dentro de la Colección "Estudis Castellnouencs-3".

Esta carta fue otorgada por Guillem d'Anglesola y su mujer Arsendis a los cuarenta y siete pobladores de Castellnou, a los que hacen donación determinando todos sus límites y fronteras. La fecha de la copia del trasunto pergamino es del 19 de enero de 1230, o sea cincuenta y un año después de hacerse efectiva su donación en 1179.

Fue a raíz de su delimitación cuando pasó a llamarse Castellnou de Seana, por una de las partidas cercanas llamada Sesana y que derivó en Seana, situada al nordeste del término de Castellnou.

Zabytki

W tej sekcji nie ma jeszcze informacji. Profil miejscowości może ją uzupełnić z panelu.

Co zwiedzić

W tej sekcji nie ma jeszcze informacji. Profil miejscowości może ją uzupełnić z panelu.

Galeria

Święta

Wrzesień 2026

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Fiesty w tym miesiącu

  • Brak fiest zarejestrowanych w tym miesiącu.

Kalendarz wydarzeń

Zobacz cały kalendarz wydarzeń →

Targowisko

Znajdź dzień i miejsce targu w okolicy:

Gastronomia

W tej sekcji nie ma jeszcze informacji. Profil miejscowości może ją uzupełnić z panelu.

Szlaki i piesze wędrówki

Sender d'Anglesola (PR-C 97, 10.8 km)

Camí Català per Lleida

Baronia de Bellpuig (PR-C 64, 19.400 km)

Camí Ignasià Català 3: Palau d'Anglesola - Verdú (24.7 km)

Estany d'Ivars i Vila-sana (6 km)

Ruta del canal (14 km)

El Camí IT2TR2 El Camí de Ponent: de Balaguer a Montserrat (CC-C)

Usługi

Masz firmę w Castellnou de Seana? Ogłoś ją za darmo i przejdź na premium, kiedy zechcesz. Opublikuj moją firmę za darmo

Znane postacie

Ramón Moya, futbolista español

David Casamitjana Cabestany, futbolista español

Frederic Gené i Ripoll, político español

Ratusz

Alcaldía: Jordi Llanes Valls

Web oficial: http://castellnouseana.ddl.net/

Ratusz miejscowości Castellnou de Seana

Alcaldía: Jordi Llanes Valls Web oficial: http://castellnouseana.ddl.net/

Tutaj profil Twojego ratusza lub adres Twojej strony. Jesteś z ratusza? Przejdź na premium, aby uzupełnić swój profil i edytować treści swojej miejscowości. hola@ciudadesypueblos.es

Jak dojechać

  • 🚗 36 km od Lleida (około 25 min samochodem)
  • 🚗 108 km od Terrassa (około 76 min samochodem)
  • 🚗 119 km od Sabadell (około 84 min samochodem)

🧭 Podróż po wsiach Hiszpanii: praktyczny przewodnik — Godziny otwarcia, transport, pieniądze i zwyczaje, zanim wyruszysz w drogę.

  • ✈️ 47 km od lotniska Lleida-Alguaire (około 33 min samochodem)
  • ✈️ 73 km od lotniska Reus (około 52 min samochodem)

Dojazd samochodem (Google Maps)

Praktyczne informacje

🅿️ Gdzie zaparkować

  • Gdzie zaparkować · 0.6 km stąd
  • Gdzie zaparkować · 1.4 km stąd
  • Gdzie zaparkować · 2.4 km stąd

🏧 Najbliższy bankomat

  • Najbliższy bankomat · 0.2 km stąd
  • Caixabank · 3.7 km stąd
  • BBVA · 3.8 km stąd

⛽ Najbliższa stacja benzynowa

  • Najbliższa stacja benzynowa · 0.1 km stąd
  • Estació de Servei Arenes Bellpuig · 2.4 km stąd
  • Moeve · 3.4 km stąd

🔭 Punkty widokowe

  • Mirador de l'Estany d'Ivars · 3.5 km stąd
  • Punkty widokowe · 3.6 km stąd
  • Mirador del Termenal · 3.9 km stąd

© OpenStreetMap

Autobusy

Situado a unos cientos de metros de la antigua carretera Real, posteriormente convertida en carretera N-II, ha dotado a sus habitantes de una inmejorable situación, evitando los inconvenientes del tránsito rodado, que actualmente circula solo a unos cientos de metros de la actual autovía A-2.

También dispone de estación de ferrocarril, que se construyó a finales de los años 50 con la participación de todo el pueblo por el sistema de "joves", es decir, cada familia aportaba un miembro como trabajador mediante un calendario de rotaciones. Actualmente funciona como apeadero.

Dojazd transportem publicznym (trasy i rozkłady)

Apteka i zdrowie

Znajdź najbliższą aptekę i ośrodek zdrowia, z adresem i dojazdem:

Tablica i wiadomości

Zaloguj się na swój profil, aby publikować. Publikowanie na tablicach jest bezpłatne.

Na tej tablicy jest jeszcze cicho.

Tablica miejscowości Castellnou de Seana →

Nekrologi

W miejscowości Castellnou de Seana nie ma teraz opublikowanych nekrologów.

✝ Opublikuj nekrolog Nekrologi z prowincji Lleida →

Pamięci

W Castellnou de Seana nie ma jeszcze żadnego wspomnienia.

🕊️ Zadedykuj wspomnienie Pamięci · Lleida →

Filmy

Poznaj Castellnou de Seana na wideo:

Zobacz filmy o Castellnou de Seana na YouTube

Udostępnij tę stronę: WhatsApp