Ciudades y Pueblos

Campillos-Paravientos

Cuenca · Castilla-La Mancha

Tablica miejscowości Campillos-Paravientos Tablica miejscowości Cuenca 🤍 Zapisz w mojej wycieczce WhatsApp 🖨️ Plakat z kodem QR

Campillos-Paravientos es un municipio español de la provincia de Cuenca, en la comunidad autónoma de Castilla-La Mancha. Ubicado en la comarca de la Serranía Baja, tiene una población de 112 habitantes (INE 2025).

Sekcje, które ratusz premium może edytować · Stałe sekcje przewodnika

Pochodzenie

W tej sekcji nie ma jeszcze informacji. Profil miejscowości może ją uzupełnić z panelu.

Historia

A mediados del siglo XIX, el lugar tenía contabilizada una población de 254 habitantes.​ Aparece descrito en el quinto volumen del Diccionario geográfico-estadístico-histórico de España y sus posesiones de Ultramar de Pascual Madoz de la siguiente manera:

Zabytki

Iglesia parroquial. Durante la Revolución Española de 1936, «Fueron destruidos los Altares, Imágenes y demás objetos/ que existían habiendo quedado el Edificio con las cuatro/ paredes».​

Co zwiedzić

W tej sekcji nie ma jeszcze informacji. Profil miejscowości może ją uzupełnić z panelu.

Galeria

Święta

A mediados de agosto celebran las fiestas de San Roque, con romería.

En enero celebra a San Sebastián, con su procesión y romería.

A primeros de mayo celebran los Mayos.

Wrzesień 2026

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Fiesty w tym miesiącu

  • Brak fiest zarejestrowanych w tym miesiącu.

Reszta roku

  • Styczeń: Fiestas locales
  • Maj: A primeros
  • Sierpień: A mediados

Kalendarz wydarzeń

Zobacz cały kalendarz wydarzeń →

Targowisko

Znajdź dzień i miejsce targu w okolicy:

Gastronomia

W tej sekcji nie ma jeszcze informacji. Profil miejscowości może ją uzupełnić z panelu.

Szlaki i piesze wędrówki

W tej sekcji nie ma jeszcze informacji. Profil miejscowości może ją uzupełnić z panelu.

Usługi

Masz firmę w Campillos-Paravientos? Ogłoś ją za darmo i przejdź na premium, kiedy zechcesz. Opublikuj moją firmę za darmo

Znane postacie

W tej sekcji nie ma jeszcze informacji. Profil miejscowości może ją uzupełnić z panelu.

Ratusz

Alcaldía: José López Almonacid

Ratusz miejscowości Campillos-Paravientos

Alcaldía: José López Almonacid

Tutaj profil Twojego ratusza lub adres Twojej strony. Jesteś z ratusza? Przejdź na premium, aby uzupełnić swój profil i edytować treści swojej miejscowości. hola@ciudadesypueblos.es

Jak dojechać

  • 🚗 64 km od Cuenca (około 45 min samochodem)
  • 🚗 140 km od Albacete (około 99 min samochodem)
  • 🚗 143 km od València (około 101 min samochodem)

🧭 Podróż po wsiach Hiszpanii: praktyczny przewodnik — Godziny otwarcia, transport, pieniądze i zwyczaje, zanim wyruszysz w drogę.

  • ✈️ 132 km od lotniska Valencia (około 93 min samochodem)
  • ✈️ 147 km od lotniska Albacete (około 104 min samochodem)

Dojazd samochodem (Google Maps)

Praktyczne informacje

© OpenStreetMap

Autobusy

Sprawdź trasę, rozkłady i połączenia transportu publicznego do Campillos-Paravientos:

Dojazd transportem publicznym (trasy i rozkłady)

Apteka i zdrowie

Znajdź najbliższą aptekę i ośrodek zdrowia, z adresem i dojazdem:

Tablica i wiadomości

Zaloguj się na swój profil, aby publikować. Publikowanie na tablicach jest bezpłatne.

Na tej tablicy jest jeszcze cicho.

Tablica miejscowości Campillos-Paravientos →

Nekrologi

W miejscowości Campillos-Paravientos nie ma teraz opublikowanych nekrologów.

✝ Opublikuj nekrolog Nekrologi z prowincji Cuenca →

Pamięci

W Campillos-Paravientos nie ma jeszcze żadnego wspomnienia.

🕊️ Zadedykuj wspomnienie Pamięci · Cuenca →

Filmy

Poznaj Campillos-Paravientos na wideo:

Zobacz filmy o Campillos-Paravientos na YouTube

Udostępnij tę stronę: WhatsApp