Cabezarrubias del Puerto
Ciudad Real · Castilla-La Mancha
Cabezarrubias del Puerto es un municipio español de la provincia de Ciudad Real, en la comunidad autónoma de Castilla-La Mancha. Tiene una superficie de 100,59 km² con una población de 521 habitantes (INE 2015) y una densidad de 5,25 hab./km².
Sekcje, które ratusz premium może edytować · Stałe sekcje przewodnika
Pochodzenie
El topónimo procede del latín caput más rubeus, con el significado de cabezo rojizo, por el color de sus tierras.
Historia
Situado al suroeste de la provincia de Ciudad Real, se encuentra al pie de la Sierra Norte de Alcudia Norte de Alcudia limitando con los términos municipales de Brazatortas y una pequeña parte de Almodóvar del Campo al oeste, Hinojosas de Calatrava al este, Puertollano al norte y Fuencaliente al sur.
Desde las inmediaciones del pueblo se pueden observar diversos paisajes formados, por ejemplo, por el valle del río Tablillas, las sierras de Valdoro y del Rey y las estribaciones de Sierra Madrona, así como del Valle de Alcudia, cruzado por una multitud de cañadas que han formado la historia de la comarca desde hace siglos.[cita requerida]
Zabytki
W tej sekcji nie ma jeszcze informacji. Profil miejscowości może ją uzupełnić z panelu.
Co zwiedzić
•Chozo
•Lavadero
Galeria
Święta
Wrzesień 2026
Fiesty w tym miesiącu
- Brak fiest zarejestrowanych w tym miesiącu.
Reszta roku
- Lipiec: San Pantaleón (27)
Kalendarz wydarzeń
Targowisko
Znajdź dzień i miejsce targu w okolicy:
Gastronomia
W tej sekcji nie ma jeszcze informacji. Profil miejscowości może ją uzupełnić z panelu.
Szlaki i piesze wędrówki
W tej sekcji nie ma jeszcze informacji. Profil miejscowości może ją uzupełnić z panelu.
Usługi
Masz firmę w Cabezarrubias del Puerto? Ogłoś ją za darmo i przejdź na premium, kiedy zechcesz. Opublikuj moją firmę za darmo
Znane postacie
W tej sekcji nie ma jeszcze informacji. Profil miejscowości może ją uzupełnić z panelu.
Ratusz
Alcaldía: Antonio Moreno Valiente
Ratusz miejscowości Cabezarrubias del Puerto
Alcaldía: Antonio Moreno Valiente
Tutaj profil Twojego ratusza lub adres Twojej strony. Jesteś z ratusza? Przejdź na premium, aby uzupełnić swój profil i edytować treści swojej miejscowości. hola@ciudadesypueblos.es
Jak dojechać
- 🚗 59 km od Ciudad Real (około 42 min samochodem)
- 🚗 210 km od Granada (około 148 min samochodem)
- 🚗 236 km od Fuenlabrada (około 167 min samochodem)
🧭 Podróż po wsiach Hiszpanii: praktyczny przewodnik — Godziny otwarcia, transport, pieniądze i zwyczaje, zanim wyruszysz w drogę.
- ✈️ 130 km od lotniska Córdoba (około 92 min samochodem)
- ✈️ 203 km od lotniska Granada-Jaén (około 143 min samochodem)
Praktyczne informacje
⛽ Najbliższa stacja benzynowa
- Moeve · 9.3 km stąd
- Repsol · 9.6 km stąd
Autobusy
Sprawdź trasę, rozkłady i połączenia transportu publicznego do Cabezarrubias del Puerto:
Apteka i zdrowie
Znajdź najbliższą aptekę i ośrodek zdrowia, z adresem i dojazdem:
Tablica i wiadomości
Zaloguj się na swój profil, aby publikować. Publikowanie na tablicach jest bezpłatne.
Na tej tablicy jest jeszcze cicho.
Nekrologi
W miejscowości Cabezarrubias del Puerto nie ma teraz opublikowanych nekrologów.
Pamięci
W Cabezarrubias del Puerto nie ma jeszcze żadnego wspomnienia.
Filmy
Poznaj Cabezarrubias del Puerto na wideo: