Mondariz-Balneario
Pontevedra · Galicia
Mondariz-Balneario (oficialmente en gallego: Mondariz Balneario) es un municipio de España en la provincia de Pontevedra, comunidad autónoma de Galicia. En 2018 tenía 618 habitantes y tiene una superficie de 2,31 km², siendo el más pequeño de Galicia. En él se encuentra el balneario de Mondariz, uno de los mejores balnearios a nivel europeo.
Seksjoner som premium-rådhuset kan redigere · Guidens faste seksjoner
Opprinnelse
Det finnes ingen informasjon i denne seksjonen ennå. Landsbyens profil kan fylle den ut fra panelet.
Historie
El municipio se creó por segregación del de Mondariz en la década de 1920. El 17 de abril de 1925, la localidad recibió el título de «Muy Hospitalaria Villa» por parte del rey Alfonso XIII.
Monumenter
Fuente de Gandara
Fuente de Troncoso, abandonada
Palacio del Agua (edificio de la antigua embotelladora de Aguas de Mondariz)
Iglesia de Nuestra Señora de Lourdes
Edificio del Antiguo Gran Hotel
Capilla de San Pedro (sxiii)
Hva du kan besøke
Det finnes ingen informasjon i denne seksjonen ennå. Landsbyens profil kan fylle den ut fra panelet.
Galleri
Fester
September 2026
Fester denne måneden
- Ingen fester registrert denne måneden.
Resten av året
- Februar: Nosa Señora de Lourdes (11)
- Juli: O Carme (16)
Arrangementskalender
Marked
Finn dag og sted for markedet i området:
Gastronomi
Det finnes ingen informasjon i denne seksjonen ennå. Landsbyens profil kan fylle den ut fra panelet.
Ruter og fotturer
•local
•Sendeiro do río Aboal
•Sendero del río Tea
Ruter som går gjennom Mondariz-Balneario
Tjenester
Har du en bedrift i Mondariz-Balneario? Annonser gratis, og bli premium når du vil. Publiser bedriften min gratis
Kjente personer
•César Gil Bernárdez, político español
•Coral Troncoso
Rådhus
Alcaldía: César Gil Bernárdez
Web oficial: https://mondarizbalneario.gal
Rådhuset i Mondariz-Balneario
Alcaldía: César Gil Bernárdez Web oficial: https://mondarizbalneario.gal
Her er faktasiden for rådhuset ditt eller adressen til nettsiden din. Er du fra rådhuset? Bli premium for å fullføre faktasiden din og redigere innholdet for landsbyen din. hola@ciudadesypueblos.es
Slik kommer du deg hit
- 🚗 26 km fra Vigo (ca. 18 min med bil)
- 🚗 35 km fra Pontevedra (ca. 25 min med bil)
- 🚗 161 km fra Coruña, A (ca. 114 min med bil)
🧭 Reise rundt i Spanias landsbyer: praktisk guide — Åpningstider, transport, penger og skikker, før du drar.
- ✈️ 16 km fra flyplassen i Vigo (rundt 11 min med bil)
- ✈️ 94 km fra flyplassen i Santiago de Compostela (rundt 66 min med bil)
Praktisk informasjon
🅿️ Hvor du kan parkere
- Hvor du kan parkere · 0.7 km unna
- Hvor du kan parkere · 0.8 km unna
- Hvor du kan parkere · 0.9 km unna
🏧 Nærmeste minibank
- Abanca · 2 km unna
- Abanca · 5.7 km unna
- Banco Sabadell · 5.7 km unna
⛽ Nærmeste bensinstasjon
- Repsol · 0.5 km unna
- Repsol PonteAreas · 5.2 km unna
- Repsol PonteAreas · 5.3 km unna
🔭 Utsiktspunkter
- Utsiktspunkter · 1.7 km unna
- Picaraña · 3.5 km unna
- Utsiktspunkter · 3.8 km unna
🏖️ Hvor du kan bade
- Piscina Municipal de Mondariz · 1.2 km unna
- Praia Fluvial de Mondariz · 2 km unna
- Hvor du kan bade · 2 km unna
Busser
Sjekk rute, tider og kollektivforbindelser til Mondariz-Balneario:
Apotek og helse
Finn nærmeste apotek og helsesenter, med adresse og veibeskrivelse:
Vegg og nyheter
Logg inn med profilen din for å publisere. Det er gratis å publisere på veggene.
Denne veggen er fortsatt stille.
Dødsannonser
Det er ingen publiserte dødsannonser i Mondariz-Balneario akkurat nå.
Til minne
Det finnes ennå ingen minneord i Mondariz-Balneario.
Videoer
Oppdag Mondariz-Balneario på video: