Ciudades y Pueblos

Villar de Peralonso

Salamanca · Castilla y León

Prikbord van Villar de Peralonso Prikbord van Salamanca 🤍 Opslaan in mijn uitje WhatsApp 🖨️ Poster met QR-code

Villar de Peralonso es un municipio y localidad española de la provincia de Salamanca, en la comunidad autónoma de Castilla y León. Se integra dentro de la comarca de Vitigudino y la subcomarca de la Tierra de Vitigudino. Pertenece al partido judicial de Vitigudino.​

Secties die het premium gemeentehuis kan bewerken · Vaste secties van de gids

Oorsprong

El origen del nombre de la localidad es una referencia directa a su repoblación. Por un lado, el término «villar» se traduciría como «pueblo» en lengua asturleonesa y por otra parte el «de Peralonso» derivaría del nombre propio «Pero Alonso» o «Pero Alfonso», que sería posiblemente el encargado de dirigir la repoblación de la localidad, localidad que en su origen fue nombrada «Villar de Pero Alonso», habiéndose apocopado el nombre propio del repoblador como «Peralonso», hecho que responde a la evolución típica del leonés.

Geschiedenis

Su término municipal está formado por las localidades de Sahelicejos, Sardón de los Álamos y Villar de Peralonso, ocupa una superficie total de 31,66 km² y según el padrón municipal elaborado por el INE en el año 2025, cuenta con una población de 212 habitantes.

Monumenten

En la localidad hay una iglesia bajo la advocación de la Asunción.​

Wat te bezoeken

Er is nog geen informatie in deze sectie. Het profiel van het dorp kan die via het beheerpaneel aanvullen.

Galerij

Feesten

September 2026

ma di wo do vr za zo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Feesten deze maand

  • Geen feesten geregistreerd deze maand.

Agenda

Bekijk de hele agenda →

Markt

Vind de dag en de plaats van de markt in de omgeving:

Gastronomie

Er is nog geen informatie in deze sectie. Het profiel van het dorp kan die via het beheerpaneel aanvullen.

Routes en wandelen

Er is nog geen informatie in deze sectie. Het profiel van het dorp kan die via het beheerpaneel aanvullen.

Diensten

Tapasbar

Bar Taylor's

📍 Carretera de Fregeneda 28

Is dit van jou? Word premium: volledige vermelding, meer zichtbaarheid en tot 6 foto's. Bekijk het lidmaatschap

Tapasbar

Bar-Cafetería Zurich

📍 Calle Endrinales 13

Is dit van jou? Word premium: volledige vermelding, meer zichtbaarheid en tot 6 foto's. Bekijk het lidmaatschap

Tapasbar

Anaconda

📍 Calle Asunción 17

Is dit van jou? Word premium: volledige vermelding, meer zichtbaarheid en tot 6 foto's. Bekijk het lidmaatschap

Winkels

P&C

📍 Calle Asunción 3

Is dit van jou? Word premium: volledige vermelding, meer zichtbaarheid en tot 6 foto's. Bekijk het lidmaatschap

Heb je een bedrijf in Villar de Peralonso? Zet het gratis online en word premium wanneer je maar wilt. Mijn bedrijf gratis publiceren

Beroemde personen

Er is nog geen informatie in deze sectie. Het profiel van het dorp kan die via het beheerpaneel aanvullen.

Gemeentehuis

Alcaldía: Teófilo Fidentino Vicente Vicente

Gemeentehuis van Villar de Peralonso

Alcaldía: Teófilo Fidentino Vicente Vicente

Hier het profiel van je gemeentehuis of het adres van je website. Werk je bij het gemeentehuis? Word premium om je profiel aan te vullen en de inhoud van je dorp te bewerken. hola@ciudadesypueblos.es

Hoe kom je er

  • 🚗 Op 59 km van Salamanca (ongeveer 42 min met de auto)
  • 🚗 Op 178 km van Valladolid (ongeveer 126 min met de auto)
  • 🚗 Op 266 km van Móstoles (ongeveer 188 min met de auto)

🧭 Reizen door de dorpen van Spanje: praktische gids — Openingstijden, vervoer, geld en gewoonten, voordat je op reis gaat.

  • ✈️ Op 76 km van de luchthaven van Salamanca (ongeveer 54 min met de auto)
  • ✈️ Op 170 km van de luchthaven van Valladolid (ongeveer 120 min met de auto)

Route met de auto (Google Maps)

Praktische informatie

🏧 Dichtstbijzijnde geldautomaat

  • Caja España-Duero · op 0.5 km

⛽ Dichtstbijzijnde tankstation

  • Estación de Servicio Prieto, S.L. · op 0.4 km

© OpenStreetMap

Bussen

1 paradas de autobús en el municipio:

Villar de Peralonso

Komen met het openbaar vervoer (routes en tijden)

Apotheek en gezondheid

Farmacia Lda. Sonia Paniagua Leo

Prikbord en nieuws

Log in met je profiel om te publiceren. Berichten plaatsen op de prikborden is gratis.

Dit prikbord is nog rustig.

Prikbord van Villar de Peralonso →

Overlijdensberichten

Er zijn op dit moment geen overlijdensberichten in Villar de Peralonso.

✝ Een overlijdensbericht plaatsen Overlijdensberichten van Salamanca →

In herinnering

Er is nog geen enkele herdenking in Villar de Peralonso.

🕊️ Een herdenking opdragen In herinnering · Salamanca →

Video's

Ontdek Villar de Peralonso in video:

Bekijk video's van Villar de Peralonso op YouTube

Deel deze pagina: WhatsApp