Ciudades y Pueblos

Zotes del Páramo

León · Castilla y León

Il-ħajt ta' Zotes del Páramo Il-ħajt ta' León 🤍 Issejvja fil-ħarġa tiegħi WhatsApp 🖨️ Kartellun bil-kodiċi QR

Zotes del Páramo es un municipio​ y lugar español de la provincia de León, en la comunidad autónoma de Castilla y León. Se encuentra en la comarca del Páramo Leonés y cuenta con una población de 384 habitantes (INE 2025). Además de Zotes del Páramo, forman parte del municipio Zambroncinos del Páramo y Villaestrigo del Páramo.

Taqsimiet li l-kunsill lokali premium jista' jeditja · It-taqsimiet fissi tal-gwida

Oriġini

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

Storja

En el siglo XIX, Zotes del Páramo devino cabeza del ayuntamiento de su mismo nombre, a que se hallan agregados los pueblos de Zambroncinos del Páramo y Villaestrigo del Páramo. Según los datos de Madoz, tenía escuela de primeras letras, la consistorial y cárcel, iglesia parroquial (San Pedro); una ermita (Nuestra Señora de la Aldea). Existían ocho molinos de aceite de linaza.

De la ermita de Nuestra Señora de la Aldea quedan escasos restos, tan sólo un fragmento de pared realizada en adobe y tapial.

Monumenti

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

X'tara

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

Gallerija

Festi

Settembru 2026

Tn Tl Er Ħa Ġi Si Ħa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Festi ta' dan ix-xahar

  • Ma hemm l-ebda festi rreġistrati dan ix-xahar.

Aġenda

Ara l-aġenda kollha →

Suq tat-triq

Sib il-jum u l-post tas-suq taż-żona:

Gastronomija

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

Rotot u mixjiet

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

Servizzi

Għandek negozju f'Zotes del Páramo? Irreklamah b'xejn u sir premium meta trid. Ippubblika n-negozju tiegħi b'xejn

Persuni famużi

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

Kunsill lokali

Alcaldía: Maria Carmen Quiñones Cadenas

Web oficial: http://www.aytozotesdelparamo.es/

Il-kunsill lokali ta' Zotes del Páramo

Alcaldía: Maria Carmen Quiñones Cadenas Web oficial: http://www.aytozotesdelparamo.es/

Hawn l-iskeda tal-kunsill lokali tiegħek jew l-indirizz tas-sit web tiegħek. Int mill-kunsill lokali? Sir premium biex timla l-iskeda tiegħek u teditja l-kontenut tar-raħal tiegħek. hola@ciudadesypueblos.es

Kif tasal

  • 🚗 49 km 'il bogħod minn León (madwar 35 min bil-karozza)
  • 🚗 135 km 'il bogħod minn Valladolid (madwar 95 min bil-karozza)
  • 🚗 152 km 'il bogħod minn Oviedo (madwar 107 min bil-karozza)

🧭 Tivvjaġġa fl-irħula ta' Spanja: gwida prattika — Ħinijiet, trasport, flus u drawwiet, qabel titlaq għall-vjaġġ.

  • ✈️ 45 km mill-ajruport ta' León (madwar 32 min bil-karozza)
  • ✈️ 121 km mill-ajruport ta' Valladolid (madwar 85 min bil-karozza)

Kif tasal bil-karozza (Google Maps)

Informazzjoni prattika

🏧 L-eqreb ATM

  • L-eqreb ATM · 9.2 km 'il bogħod
  • Banco Santander · 9.3 km 'il bogħod
  • L-eqreb ATM · 9.3 km 'il bogħod

⛽ L-eqreb pompa tal-petrol

  • Repsol · 7.1 km 'il bogħod
  • Estación de Servicio Valcabado I (Los Ángeles) · 7.4 km 'il bogħod
  • TEO · 8 km 'il bogħod

© OpenStreetMap

Karozzi tal-linja

Iċċekkja r-rotta, il-ħinijiet u l-konnessjonijiet tat-trasport pubbliku sa Zotes del Páramo:

Asal bit-trasport pubbliku (rotot u ħinijiet)

Spiżerija u saħħa

Sib l-eqreb spiżerija u ċentru tas-saħħa, bl-indirizz u kif tasal:

Ħajt u aħbarijiet

Idħol bil-profil tiegħek biex tippubblika. Li tippubblika fuq il-ħitan huwa b'xejn.

Dan il-ħajt għadu kwiet.

Il-ħajt ta' Zotes del Páramo →

Avviżi tal-mewt

Bħalissa m'hemmx avviżi tal-mewt ippubblikati fi Zotes del Páramo.

✝ Ippubblika avviż tal-mewt Avviżi tal-mewt ta' León →

Fit-tifkira

Għad m'hemm l-ebda tifkira f'Zotes del Páramo.

🕊️ Iddedika tifkira Fit-tifkira · León →

Vidjows

Skopri Zotes del Páramo fuq video:

Ara l-videos ta' Zotes del Páramo fuq YouTube

Aqsam din il-paġna: WhatsApp