Yebra de Basa
Huesca · Aragón
Yebra de Basa es un municipio y localidad española de la provincia de Huesca, en la comunidad autónoma de Aragón. El término municipal, ubicado en la comarca del Alto Gállego, tiene una población de 155 habitantes (INE 2025).
Taqsimiet li l-kunsill lokali premium jista' jeditja · It-taqsimiet fissi tal-gwida
Oriġini
Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.
Storja
Yebra de Basa es un municipio y localidad española de la provincia de Huesca, en la comunidad autónoma de Aragón. El término municipal, ubicado en la comarca del Alto Gállego, tiene una población de 155 habitantes (INE 2025).
Monumenti
•Iglesia de San Román
•Ermita San Cornello
•Ermita de la Cueva
X'tara
Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.
Gallerija
Festi
Settembru 2026
Festi ta' dan ix-xahar
- Ma hemm l-ebda festi rreġistrati dan ix-xahar.
Aġenda
Suq tat-triq
Sib il-jum u l-post tas-suq taż-żona:
Gastronomija
Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.
Rotot u mixjiet
•Yebra de Basa - Santa Orosia - Larrede (PR-HU 4)
•Senderos del Serrablo (GR 16)
•Camino Pastor
•Yebra de Basa - Fiscal - Oto (PR-HU 6)
•Osán - Santa Orosia (PR-HU 94, 7.1 km)
Servizzi
Appartamenti
Casa Pérez
📞 +34 609 462681
Tiegħek? Sir premium: skeda sħiħa, aktar viżibbiltà u sa 6 ritratti. Ara s-sħubija
Ostell
Albergue de Yebra de Basa
📍 Calle Oturia 23 📞 +34 722 59 76 80
Tiegħek? Sir premium: skeda sħiħa, aktar viżibbiltà u sa 6 ritratti. Ara s-sħubija
Dar tal-kampanja
Casa Gabriel
📍 Calle Oturia 19
Tiegħek? Sir premium: skeda sħiħa, aktar viżibbiltà u sa 6 ritratti. Ara s-sħubija
Ristorant
Restaurante La Cabaña
📍 Calle Oturia 22
Tiegħek? Sir premium: skeda sħiħa, aktar viżibbiltà u sa 6 ritratti. Ara s-sħubija
Kampeġġ
Camping Oturia
📍 Calle Baja 📞 +34 974 48 11 03
Tiegħek? Sir premium: skeda sħiħa, aktar viżibbiltà u sa 6 ritratti. Ara s-sħubija
Għandek negozju f'Yebra de Basa? Irreklamah b'xejn u sir premium meta trid. Ippubblika n-negozju tiegħi b'xejn
Persuni famużi
•Genaro Casas y Sesé
Kunsill lokali
Alcaldía: Ernesto Avellana Muro
Web oficial: http://www.yebradebasa.es/
Il-kunsill lokali ta' Yebra de Basa
Alcaldía: Ernesto Avellana Muro Web oficial: http://www.yebradebasa.es/
Hawn l-iskeda tal-kunsill lokali tiegħek jew l-indirizz tas-sit web tiegħek. Int mill-kunsill lokali? Sir premium biex timla l-iskeda tiegħek u teditja l-kontenut tar-raħal tiegħek. hola@ciudadesypueblos.es
Kif tasal
- 🚗 50 km 'il bogħod minn Huesca (madwar 35 min bil-karozza)
- 🚗 132 km 'il bogħod minn Zaragoza (madwar 93 min bil-karozza)
- 🚗 147 km 'il bogħod minn Pamplona/Iruña (madwar 104 min bil-karozza)
🧭 Tivvjaġġa fl-irħula ta' Spanja: gwida prattika — Ħinijiet, trasport, flus u drawwiet, qabel titlaq għall-vjaġġ.
- ✈️ 57 km mill-ajruport ta' Huesca-Pirineos (madwar 40 min bil-karozza)
- ✈️ 135 km mill-ajruport ta' Lleida-Alguaire (madwar 95 min bil-karozza)
Informazzjoni prattika
🅿️ Fejn tipparkja
- Fejn tipparkja · 0.3 km 'il bogħod
🏧 L-eqreb ATM
- Caja Rural de Aragón · 6.7 km 'il bogħod
- Ibercaja · 6.7 km 'il bogħod
- Banco Santander · 7.7 km 'il bogħod
⛽ L-eqreb pompa tal-petrol
- Repsol · 7.3 km 'il bogħod
- Ruta 29 · 7.8 km 'il bogħod
- Repsol · 8.4 km 'il bogħod
ℹ️ Uffiċċju tat-turiżmu
- Uffiċċju tat-turiżmu · 0.2 km 'il bogħod
- GR 16 · 0.2 km 'il bogħod
- Uffiċċju tat-turiżmu · 0.2 km 'il bogħod
🔭 Punti panoramiċi
- Punti panoramiċi · 2.3 km 'il bogħod
🏖️ Fejn tgħum
- Piscina Municipal · 0.1 km 'il bogħod
Karozzi tal-linja
Iċċekkja r-rotta, il-ħinijiet u l-konnessjonijiet tat-trasport pubbliku sa Yebra de Basa:
Spiżerija u saħħa
Sib l-eqreb spiżerija u ċentru tas-saħħa, bl-indirizz u kif tasal:
Ħajt u aħbarijiet
Idħol bil-profil tiegħek biex tippubblika. Li tippubblika fuq il-ħitan huwa b'xejn.
Dan il-ħajt għadu kwiet.
Avviżi tal-mewt
Bħalissa m'hemmx avviżi tal-mewt ippubblikati fi Yebra de Basa.
Fit-tifkira
Għad m'hemm l-ebda tifkira f'Yebra de Basa.
Vidjows
Skopri Yebra de Basa fuq video: