Ciudades y Pueblos

Villares, Los

Jaén · Andalucía

Il-ħajt ta' Villares, Los Il-ħajt ta' Jaén 🤍 Issejvja fil-ħarġa tiegħi WhatsApp 🖨️ Kartellun bil-kodiċi QR

Los Villares es una localidad y un municipio español perteneciente a la provincia de Jaén, comunidad autónoma de Andalucía, situado en la parte meridional de la comarca Metropolitana de Jaén. Se encuentra a unos 9 km al sur de Jaén, lo que, unido a su clima menos caluroso en verano, lo convierte en uno de los principales emplazamientos para las residencias estivales de la capital. Dentro del núcleo urbano se une el río Eliche con el río Frío. Tiene una población de 6111 habitantes (INE 2025).

Taqsimiet li l-kunsill lokali premium jista' jeditja · It-taqsimiet fissi tal-gwida

Oriġini

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

Storja

Los Villares es una localidad y un municipio español perteneciente a la provincia de Jaén, comunidad autónoma de Andalucía, situado en la parte meridional de la comarca Metropolitana de Jaén. Se encuentra a unos 9 km al sur de Jaén, lo que, unido a su clima menos caluroso en verano, lo convierte en uno de los principales emplazamientos para las residencias estivales de la capital. Dentro del núcleo urbano se une el río Eliche con el río Frío. Tiene una población de 6111 habitantes (INE 2025).

Monumenti

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

X'tara

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

Gallerija

Festi

Settembru 2026

Tn Tl Er Ħa Ġi Si Ħa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Festi ta' dan ix-xahar

  • Ma hemm l-ebda festi rreġistrati dan ix-xahar.

Aġenda

Ara l-aġenda kollha →

Suq tat-triq

Sib il-jum u l-post tas-suq taż-żona:

Gastronomija

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

Rotot u mixjiet

El Pincho (8.9 km)

Servizzi

Għandek negozju f'Villares, Los? Irreklamah b'xejn u sir premium meta trid. Ippubblika n-negozju tiegħi b'xejn

Persuni famużi

Justo Mullor García, arzobispo español

Juan Carlos Abril, poeta, escritor y profesor universitario español

José Martínez Romero, escritor y parapsicólogo español (1925-2005)

Lucas Alcalde, escultor español

Kunsill lokali

Alcaldía: Francisco Jose Palacios Ruiz

Web oficial: http://www.losvillares.com/

Il-kunsill lokali ta' Villares, Los

Alcaldía: Francisco Jose Palacios Ruiz Web oficial: http://www.losvillares.com/

Hawn l-iskeda tal-kunsill lokali tiegħek jew l-indirizz tas-sit web tiegħek. Int mill-kunsill lokali? Sir premium biex timla l-iskeda tiegħek u teditja l-kontenut tar-raħal tiegħek. hola@ciudadesypueblos.es

Kif tasal

  • 🚗 12 km 'il bogħod minn Jaén (madwar 8 min bil-karozza)
  • 🚗 75 km 'il bogħod minn Granada (madwar 53 min bil-karozza)
  • 🚗 151 km 'il bogħod minn Málaga (madwar 107 min bil-karozza)

🧭 Tivvjaġġa fl-irħula ta' Spanja: gwida prattika — Ħinijiet, trasport, flus u drawwiet, qabel titlaq għall-vjaġġ.

  • ✈️ 70 km mill-ajruport ta' Granada-Jaén (madwar 49 min bil-karozza)
  • ✈️ 115 km mill-ajruport ta' Córdoba (madwar 81 min bil-karozza)

Kif tasal bil-karozza (Google Maps)

Informazzjoni prattika

🅿️ Fejn tipparkja

  • Fejn tipparkja · 0.4 km 'il bogħod
  • Fejn tipparkja · 0.4 km 'il bogħod
  • Fejn tipparkja · 0.4 km 'il bogħod

🏧 L-eqreb ATM

  • Caja Rural · 0 km 'il bogħod
  • Unicaja Banco · 0.1 km 'il bogħod
  • Caixabank · 0.2 km 'il bogħod

⛽ L-eqreb pompa tal-petrol

  • J.L. RUEDA, S.L. · 0.4 km 'il bogħod
  • Gasolinera Sociedad Cooperativa Andaluza Sierra de la Pandera · 1.3 km 'il bogħod
  • SAN ISIDRO · 8.9 km 'il bogħod

🔭 Punti panoramiċi

  • Punti panoramiċi · 2.3 km 'il bogħod
  • Punti panoramiċi · 4.3 km 'il bogħod

© OpenStreetMap

Karozzi tal-linja

Iċċekkja r-rotta, il-ħinijiet u l-konnessjonijiet tat-trasport pubbliku sa Villares, Los:

Asal bit-trasport pubbliku (rotot u ħinijiet)

Spiżerija u saħħa

Sib l-eqreb spiżerija u ċentru tas-saħħa, bl-indirizz u kif tasal:

Ħajt u aħbarijiet

Idħol bil-profil tiegħek biex tippubblika. Li tippubblika fuq il-ħitan huwa b'xejn.

Dan il-ħajt għadu kwiet.

Il-ħajt ta' Villares, Los →

Avviżi tal-mewt

Bħalissa m'hemmx avviżi tal-mewt ippubblikati fi Villares, Los.

✝ Ippubblika avviż tal-mewt Avviżi tal-mewt ta' Jaén →

Fit-tifkira

Għad m'hemm l-ebda tifkira f'Villares, Los.

🕊️ Iddedika tifkira Fit-tifkira · Jaén →

Vidjows

Skopri Villares, Los fuq video:

Ara l-videos ta' Villares, Los fuq YouTube

Aqsam din il-paġna: WhatsApp