Ciudades y Pueblos

Murillo de Río Leza

La Rioja

Il-ħajt ta' Murillo de Río Leza Il-ħajt ta' La Rioja 🤍 Issejvja fil-ħarġa tiegħi WhatsApp 🖨️ Kartellun bil-kodiċi QR

Murillo de Río Leza es un municipio español de la comunidad autónoma de La Rioja. Situado en la confluencia de los ríos Jubera y Leza, tiene una población de 1656 habitantes (INE 2025).

Taqsimiet li l-kunsill lokali premium jista' jeditja · It-taqsimiet fissi tal-gwida

Oriġini

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

Storja

Murillo de Río Leza es un municipio español de la comunidad autónoma de La Rioja. Situado en la confluencia de los ríos Jubera y Leza, tiene una población de 1656 habitantes (INE 2025).

Monumenti

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

X'tara

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

Gallerija

Festi

Las fiestas patronales o mayores se celebran el día 3 de agosto en honor San Esteban Protomártir y las "Menores" en honor a la Virgen del Cortijo. Cuentan con una gran repercusión regional, siendo el epicentro de la fiesta riojana durante el verano. En el año 2017, fueron las ganadoras del concurso "Fiestas y Tradiciones" del periódico local La Rioja.

San Isidro: 15 de mayo.

San Esteban: 3 de agosto.

Virgen del Cortijo: 8 de septiembre.

Settembru 2026

Tn Tl Er Ħa Ġi Si Ħa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Festi ta' dan ix-xahar

Il-bqija tas-sena

  • Mejju: San Isidro (15)
  • Awwissu: día 3 de agosto en honor San Esteban Protomártir y las "Menores" en honor a la V (3) · San Esteban (3)
  • Diċembru: Fiesta patronal: Esteban (26)

Aġenda

Ara l-aġenda kollha →

Suq tat-triq

Mercadillo semanal: Martes, de 08:00 a 14:00 · Plaza de España

Gastronomija

Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.

Rotot u mixjiet

Camino natural de Ebro - Tramo central (GR 99)

Servizzi

Għandek negozju f'Murillo de Río Leza? Irreklamah b'xejn u sir premium meta trid. Ippubblika n-negozju tiegħi b'xejn

Persuni famużi

Manuel Murillo Argáiz: Obispo de Segovia desde el 13 de julio de 1752 al 1 de junio de 1765 y Consejero del Rey. También fue canónigo de la catedral de Burgos y de la catedral de Toledo.

José Luis Gómez Urdáñez: historiador, Catedrático de Historia Moderna de la Universidad de La Rioja, especialista en el siglo XVIII. Miembro de la Real Academia de la Historia.

Javier Velasco Yeregui: sacerdote, teólogo y biblista.

José Manuel Ramírez Martínez (1946): historiador del arte y profesor de secundaria. Especialista en retablos mayores de La Rioja.

Carmen Gómez Urdáñez: Catedrática de Historia del Arte de la Universidad de Zaragoza.

Pío Díaz Olarte: músico y compositor. Existe una calle dedicada a él y una placa conmemorativa en el lugar donde vivió. Durante muchos años ha tocado una charanga llamada "la Charanga del Doctor Pío" y sus partituras han sido escuchadas en plazas de toros.

Kunsill lokali

Alcaldía: Sergio Esteban Rodriguez

Web oficial: http://www.murilloderioleza.org/

Il-kunsill lokali ta' Murillo de Río Leza

Alcaldía: Sergio Esteban Rodriguez Web oficial: http://www.murilloderioleza.org/

Hawn l-iskeda tal-kunsill lokali tiegħek jew l-indirizz tas-sit web tiegħek. Int mill-kunsill lokali? Sir premium biex timla l-iskeda tiegħek u teditja l-kontenut tar-raħal tiegħek. hola@ciudadesypueblos.es

Kif tasal

  • 🚗 16 km 'il bogħod minn Logroño (madwar 11 min bil-karozza)
  • 🚗 71 km 'il bogħod minn Vitoria-Gasteiz (madwar 50 min bil-karozza)

🧭 Tivvjaġġa fl-irħula ta' Spanja: gwida prattika — Ħinijiet, trasport, flus u drawwiet, qabel titlaq għall-vjaġġ.

  • ✈️ 8 km mill-ajruport ta' Logroño-Agoncillo (madwar 6 min bil-karozza)
  • ✈️ 78 km mill-ajruport ta' Vitoria (madwar 55 min bil-karozza)

Kif tasal bil-karozza (Google Maps)

Informazzjoni prattika

🏧 L-eqreb ATM

  • Ibercaja · 0.1 km 'il bogħod
  • Ibercaja · 7 km 'il bogħod
  • Caixabank · 9.6 km 'il bogħod

⛽ L-eqreb pompa tal-petrol

  • Repsol · 0.9 km 'il bogħod
  • Repsol · 4.8 km 'il bogħod
  • Agoncillo Norpetrol · 5 km 'il bogħod

© OpenStreetMap

Karozzi tal-linja

2 paradas de autobús en el municipio:

Parada Metropolitano 1

Parada Metropolitano 2

Asal bit-trasport pubbliku (rotot u ħinijiet)

Spiżerija u saħħa

Farmacia Farmacia Lcda.

Centro de Salud Murillo

Ħajt u aħbarijiet

Idħol bil-profil tiegħek biex tippubblika. Li tippubblika fuq il-ħitan huwa b'xejn.

Dan il-ħajt għadu kwiet.

Il-ħajt ta' Murillo de Río Leza →

Avviżi tal-mewt

Bħalissa m'hemmx avviżi tal-mewt ippubblikati fi Murillo de Río Leza.

✝ Ippubblika avviż tal-mewt Avviżi tal-mewt ta' La Rioja →

Fit-tifkira

Għad m'hemm l-ebda tifkira f'Murillo de Río Leza.

🕊️ Iddedika tifkira Fit-tifkira · La Rioja →

Vidjows

Skopri Murillo de Río Leza fuq video:

Ara l-videos ta' Murillo de Río Leza fuq YouTube

Aqsam din il-paġna: WhatsApp