Doñinos de Salamanca
Salamanca · Castilla y León
Doñinos de Salamanca es un municipio y localidad española de la provincia de Salamanca, en la comunidad autónoma de Castilla y León. Se integra dentro de la comarca del Campo de Salamanca (Campo Charro). Pertenece al partido judicial de Salamanca.
Taqsimiet li l-kunsill lokali premium jista' jeditja · It-taqsimiet fissi tal-gwida
Oriġini
Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.
Storja
Su término municipal está formado por las localidades de Argentina, Doñinos de Salamanca, El Pegollo, San Julián de la Valmuza y Santibáñez del Río. Ocupa una superficie total de 14,05 km² y según los datos demográficos por el INE en el año 2025, cuenta con 2273 habitantes.
Monumenti
•Iglesia de San Juan
X'tara
•Museo Ángel Mateos de Escultura en Hormigón
Gallerija
Festi
Settembru 2026
Festi ta' dan ix-xahar
- Ma hemm l-ebda festi rreġistrati dan ix-xahar.
Il-bqija tas-sena
- April: Fiesta patronal: Marcos el Evangelista (25) · San Marcos (25)
- Awwissu: Santo Domingo (8) · San Marcos
Aġenda
Suq tat-triq
•Mercasalamanca
•Feria de Ganados
Gastronomija
Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.
Rotot u mixjiet
•Camino Torres - 01 Salamanca to Almeida (CT)
Servizzi
Għandek negozju f'Doñinos de Salamanca? Irreklamah b'xejn u sir premium meta trid. Ippubblika n-negozju tiegħi b'xejn
Persuni famużi
Għad m'hemmx informazzjoni f'din it-taqsima. Il-profil tar-raħal jista' jimliha mill-pannell.
Kunsill lokali
Alcaldía: María del Carmen García Romero
Web oficial: http://www.ayto-doninos.com
Il-kunsill lokali ta' Doñinos de Salamanca
Alcaldía: María del Carmen García Romero Web oficial: http://www.ayto-doninos.com
Hawn l-iskeda tal-kunsill lokali tiegħek jew l-indirizz tas-sit web tiegħek. Int mill-kunsill lokali? Sir premium biex timla l-iskeda tiegħek u teditja l-kontenut tar-raħal tiegħek. hola@ciudadesypueblos.es
Kif tasal
- 🚗 9 km 'il bogħod minn Salamanca (madwar 6 min bil-karozza)
- 🚗 143 km 'il bogħod minn Valladolid (madwar 101 min bil-karozza)
- 🚗 217 km 'il bogħod minn Móstoles (madwar 153 min bil-karozza)
🧭 Tivvjaġġa fl-irħula ta' Spanja: gwida prattika — Ħinijiet, trasport, flus u drawwiet, qabel titlaq għall-vjaġġ.
- ✈️ 26 km mill-ajruport ta' Salamanca (madwar 18 min bil-karozza)
- ✈️ 140 km mill-ajruport ta' Valladolid (madwar 99 min bil-karozza)
Informazzjoni prattika
🅿️ Fejn tipparkja
- Fejn tipparkja · 1 km 'il bogħod
- Fejn tipparkja · 1 km 'il bogħod
- Fejn tipparkja · 1 km 'il bogħod
🏧 L-eqreb ATM
- Caja Rural de Salamanca · 0.1 km 'il bogħod
- Banco Santander · 4.9 km 'il bogħod
- Banco Santander · 5.7 km 'il bogħod
⛽ L-eqreb pompa tal-petrol
- Low Cost Carburantes · 1.6 km 'il bogħod
- HAM · 1.7 km 'il bogħod
- Repsol · 1.9 km 'il bogħod
ℹ️ Uffiċċju tat-turiżmu
- Uffiċċju tat-turiżmu · 2.4 km 'il bogħod
- Uffiċċju tat-turiżmu · 2.4 km 'il bogħod
Karozzi tal-linja
17 paradas de autobús en el municipio:
•Urbanización Mirador Montalvo
•Cruce Peñasolana
•Urbanización Peñasolana (Colorines)
•Feria Monográfica
•Abanico
•Peñasolana (Multiusos/Farmacia)
•Piscinas/Buzones
Spiżerija u saħħa
•Farmacia Peñasolana
•Consultorio médico
•Consultorio Médico de Doñinos de Salamanca — Calle Cuatro Caminos 2
Ħajt u aħbarijiet
Idħol bil-profil tiegħek biex tippubblika. Li tippubblika fuq il-ħitan huwa b'xejn.
Dan il-ħajt għadu kwiet.
Avviżi tal-mewt
Bħalissa m'hemmx avviżi tal-mewt ippubblikati fi Doñinos de Salamanca.
Fit-tifkira
Għad m'hemm l-ebda tifkira f'Doñinos de Salamanca.
Vidjows
Skopri Doñinos de Salamanca fuq video: