Ciudades y Pueblos

Santa Cruz del Retamar

Toledo · Castilla-La Mancha

Santa Cruz del Retamar siena Toledo siena 🤍 Išsaugoti į mano išvyką WhatsApp 🖨️ Plakatas su QR kodu

Santa Cruz del Retamar es un municipio y localidad española de la provincia de Toledo, en la comunidad autónoma de Castilla-La Mancha. El término municipal, que además del núcleo homónimo principal incluye la urbanización de Calalberche, tiene una población de 4194 habitantes (INE 2025).

Skyriai, kuriuos gali redaguoti premium rotušė · Nuolatiniai gido skyriai

Kilmė

El término de 'Santa Cruz' podría tener su origen en el nombre de un paraje alto situado al noroeste, conocido por 'Cruz Verde', posiblemente relacionado con un núcleo judío. En cuanto al término "Retamar" se debería a que antiguamente en la zona abundaban las retamas.

Istorija

Tras la Reconquista la zona dependió de los Montes de Alamín, que se integrarían más tarde en el señorío de los duques de Maqueda, Arcos y Altamira. Parece ser que el pueblo fue fundado a mediados del siglo XV por Gutiérrez de Cárdenas, comendador de León. En 1486 consiguió el título de villa.

A mediados del siglo XIX, la villa tenía contabilizada una población de 1642 habitantes.​ Aparece descrita en el séptimo volumen del Diccionario geográfico-estadístico-histórico de España y sus posesiones de Ultramar de Pascual Madoz de la siguiente manera:

Paminklai

En el municipio se encontraba el castillo de Alamín. En la localidad está la iglesia parroquial del Triunfo de la Santa Cruz.

Ką aplankyti

Šioje skiltyje informacijos dar nėra. Kaimo profilis gali ją užpildyti valdymo skydelyje.

Galerija

Šventės

Rugsėjis 2026

pi an tr ke pe še se 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Šio mėnesio šventės

  • Šį mėnesį neužregistruota jokių švenčių.

Likusi metų dalis

  • Rugpjūtis: Fiestas Patronales (23)

Renginių kalendorius

Žiūrėti visą renginių kalendorių →

Turgus

Mercadillo semanal: Jueves · Plaza de la Solana

Gastronomija

Šioje skiltyje informacijos dar nėra. Kaimo profilis gali ją užpildyti valdymo skydelyje.

Maršrutai ir žygiai

Šioje skiltyje informacijos dar nėra. Kaimo profilis gali ją užpildyti valdymo skydelyje.

Paslaugos

Turite verslą kaime Santa Cruz del Retamar? Skelbkite nemokamai, o premium tapkite kada panorėję. Paskelbti mano verslą nemokamai

Žymūs žmonės

Šioje skiltyje informacijos dar nėra. Kaimo profilis gali ją užpildyti valdymo skydelyje.

Rotušė

Evolución de la deuda viva

El concepto de deuda viva contempla solo las deudas con cajas y bancos relativas a créditos financieros, valores de renta fija y préstamos o créditos transferidos a terceros, excluyéndose, por tanto, la deuda comercial.

La deuda viva municipal por habitante en 2014 ascendía a 193,46 €.​

Santa Cruz del Retamar rotušė

Evolución de la deuda viva El concepto de deuda viva contempla solo las deudas con cajas y bancos relativas a créditos financieros, valores de renta fija y préstamos o créditos transferidos a terceros, excluyéndose, por tanto, la deuda comercial. La deuda viva municipal por habitante en 2014 ascendía a 193,46 €.​

Čia jūsų rotušės aprašas arba jūsų svetainės adresas. Ar esate iš rotušės? Tapkite premium, kad užpildytumėte savo aprašą ir galėtumėte redaguoti savo kaimo turinį. hola@ciudadesypueblos.es

Kaip atvykti

  • 🚗 42 km nuo Toledo (apie 30 min automobiliu)
  • 🚗 49 km nuo Móstoles (apie 35 min automobiliu)
  • 🚗 52 km nuo Fuenlabrada (apie 37 min automobiliu)

🧭 Kelionė po Ispanijos kaimus: praktinis vadovas — Darbo laikas, transportas, pinigai ir papročiai – prieš išvykstant.

  • ✈️ 87 km nuo Madrid-Barajas oro uosto (apie 61 min automobiliu)
  • ✈️ 177 km nuo Salamanca oro uosto (apie 125 min automobiliu)

Kaip atvykti automobiliu (Google Maps)

Praktinė informacija

🅿️ Kur pastatyti automobilį

  • Kur pastatyti automobilį · už 0.4 km
  • Kur pastatyti automobilį · už 0.8 km

🏧 Artimiausias bankomatas

  • Telebanco 4B · už 7.9 km
  • Banco Santander · už 7.9 km
  • Artimiausias bankomatas · už 7.9 km

⛽ Artimiausia degalinė

  • Cooperativa Nuestra Señora de la Paz · už 0.6 km
  • BP · už 1.7 km
  • COOP. NTRA.SRA.DE LINARES · už 5.4 km

© OpenStreetMap

Autobusai

Peržiūrėkite maršrutą, tvarkaraščius ir viešojo transporto jungtis iki Santa Cruz del Retamar:

Atvykimas viešuoju transportu (maršrutai ir tvarkaraščiai)

Vaistinė ir sveikata

Raskite artimiausią vaistinę ir sveikatos centrą su adresu ir informacija, kaip atvykti:

Siena ir naujienos

Prisijunk su savo profiliu kad galėtum skelbti. Skelbti sienose nemokama.

Ši siena kol kas rami.

Santa Cruz del Retamar siena →

Nekrologai

Šiuo metu Santa Cruz del Retamar miestelyje paskelbtų nekrologų nėra.

✝ Paskelbti nekrologą Toledo nekrologai →

Atminimui

Miestelyje Santa Cruz del Retamar dar nėra nė vieno atminimo įrašo.

🕊️ Skirti atminimo įrašą Atminimui · Toledo →

Vaizdo įrašai

Atraskite Santa Cruz del Retamar vaizdo įraše:

Žiūrėti Santa Cruz del Retamar vaizdo įrašus YouTube

Pasidalyk šiuo puslapiu: WhatsApp