Ciudades y Pueblos

Paderne de Allariz

Ourense · Galicia

Paderne de Allariz üzenőfala Ourense üzenőfala 🤍 Mentés a kiruccanásomba WhatsApp 🖨️ Plakát QR-kóddal

Paderne de Allariz es un municipio español perteneciente a la provincia de Orense y la Comarca de Allariz - Maceda, en la comunidad autónoma de Galicia. Cuenta con una población de 1346 habitantes (INE 2025).

Szakaszok, amelyeket a prémium községháza szerkeszthet · Az útikalauz állandó szakaszai

Eredet

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Történelem

Hasta la reforma de la nomenclatura municipal de 1916 el municipio se llamaba simplemente Paderne. En dicha fecha su nombre fue modificado por el de Paderne de Allariz.​

Műemlékek

Cruceiro de Solbeira

Cruceiro da Vacariza

Cruceiro de San Lourenzo

Mit érdemes megnézni

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Galéria

Ünnepek

Szeptember 2026

h k sze cs p sz v 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Ünnepek ebben a hónapban

  • Ebben a hónapban nincs bejegyzett ünnep.

Eseménynaptár

Teljes eseménynaptár megtekintése →

Piac

Találd meg a környék piacának napját és helyét:

Gasztronómia

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Útvonalak és túrázás

Camiño Xabrés (Oeste) (400 km)

Sendero Fluvial Rio Grañal

Camiño Xabrés por Verín (100 km)

Szolgáltatások

Van vállalkozásod Paderne de Allariz településen? Hirdesd meg ingyen, és bármikor prémiumra válthatsz. Vállalkozásom ingyenes közzététele

Híres személyek

Alfredo Gómez Ollero, militar español

Luis Seara Nieto, político español

José González Tesouro

Községháza

Alcaldía: José Manuel Fernández Gómez

Paderne de Allariz községháza

Alcaldía: José Manuel Fernández Gómez

Itt a községházád adatlapja vagy a weboldalad címe. A községházán dolgozol? Válts prémiumra, hogy kitöltsd az adatlapodat és szerkeszthesd a falud tartalmát. hola@ciudadesypueblos.es

Megközelítés

  • 🚗 15 km-re Ourense városától (kb. 11 perc autóval)
  • 🚗 101 km-re Vigo városától (kb. 71 perc autóval)
  • 🚗 166 km-re Coruña, A városától (kb. 117 perc autóval)

🧭 Utazás Spanyolország falvaiban: gyakorlati útikalauz — Nyitvatartás, közlekedés, pénz és szokások, mielőtt útnak indulsz.

  • ✈️ 91 km-re a(z) Vigo repülőtértől (autóval kb. 64 perc)
  • ✈️ 110 km-re a(z) Santiago de Compostela repülőtértől (autóval kb. 78 perc)

Útvonal autóval (Google Maps)

Hasznos tudnivalók

🅿️ Hol lehet parkolni

  • Hol lehet parkolni · 0.5 km-re
  • Hol lehet parkolni · 1.3 km-re

🏧 Legközelebbi bankautomata

  • Abanca · 0.3 km-re
  • Abanca · 6.6 km-re
  • Banco Pastor · 7.4 km-re

⛽ Legközelebbi benzinkút

  • Estación de Servizo Pereiras · 5 km-re
  • Superfuel · 5.5 km-re
  • Naturgy · 6 km-re

🔭 Kilátópontok

  • Kilátópontok · 3.8 km-re

© OpenStreetMap

Buszok

6 paradas de autobús en el municipio.

Eljutás tömegközlekedéssel (útvonalak és menetrendek)

Gyógyszertár és egészség

Farmacia María Lourdes Blanco Labrador — 24

Centro de Saúde de Paderne de Allariz

Üzenőfal és hírek

Jelentkezz be a profiloddal a közzétételhez. Az üzenőfalakon való közzététel ingyenes.

Ez az üzenőfal még csendes.

Paderne de Allariz üzenőfala →

Gyászjelentések

Jelenleg nincs közzétett gyászjelentés itt: Paderne de Allariz.

✝ Gyászjelentés közzététele Gyászjelentések – Ourense →

Emlékezés

Még nincs megemlékezés itt: Paderne de Allariz.

🕊️ Megemlékezés ajánlása Emlékezés · Ourense →

Videók

Fedezd fel Paderne de Allariz falut videón:

Paderne de Allariz videóinak megtekintése a YouTube-on

Oszd meg ezt az oldalt: WhatsApp