Ciudades y Pueblos

Jijona/Xixona

Alicante · Comunidad Valenciana

Jijona/Xixona üzenőfala Alicante üzenőfala 🤍 Mentés a kiruccanásomba WhatsApp 🖨️ Plakát QR-kóddal

Jijona (cooficialmente en valenciano: Xixona) es un municipio español situado en la comarca del Campo de Alicante, en el interior de la provincia de Alicante. Famoso por su producción de turrón, tanto de la variedad de Jijona como la de Alicante. Su población es de 7669 habitantes (INE 2025).

Szakaszok, amelyeket a prémium községháza szerkeszthet · Az útikalauz állandó szakaszai

Eredet

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Történelem

Jijona (cooficialmente en valenciano: Xixona) es un municipio español situado en la comarca del Campo de Alicante, en el interior de la provincia de Alicante. Famoso por su producción de turrón, tanto de la variedad de Jijona como la de Alicante. Su población es de 7669 habitantes (INE 2025).

Műemlékek

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Mit érdemes megnézni

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Galéria

Ünnepek

Szeptember 2026

h k sze cs p sz v 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Ünnepek ebben a hónapban

  • Ebben a hónapban nincs bejegyzett ünnep.

Az év többi része

  • Február: Medio Año (15)
  • Augusztus: San Sebastián y San Bartolomé (20)
  • December: Feria de Navidad (8)

Eseménynaptár

Teljes eseménynaptár megtekintése →

Piac

Találd meg a környék piacának napját és helyét:

Gasztronómia

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Útvonalak és túrázás

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Szolgáltatások

Van vállalkozásod Jijona/Xixona településen? Hirdesd meg ingyen, és bármikor prémiumra válthatsz. Vállalkozásom ingyenes közzététele

Híres személyek

Ferrán Verdú Monllor, político de España

Antonio Galiana Moltó

José Iváñez Baldó, arquitecto español

Guillermo Sirvent Sirvent, político español

Községháza

Alcaldía: Ferrán Verdú Monllor

Web oficial: http://www.xixona.es

Jijona/Xixona községháza

Alcaldía: Ferrán Verdú Monllor Web oficial: http://www.xixona.es

Itt a községházád adatlapja vagy a weboldalad címe. A községházán dolgozol? Válts prémiumra, hogy kitöltsd az adatlapodat és szerkeszthesd a falud tartalmát. hola@ciudadesypueblos.es

Megközelítés

  • 🚗 27 km-re Alicante/Alacant városától (kb. 19 perc autóval)
  • 🚗 43 km-re Elche/Elx városától (kb. 30 perc autóval)

🧭 Utazás Spanyolország falvaiban: gyakorlati útikalauz — Nyitvatartás, közlekedés, pénz és szokások, mielőtt útnak indulsz.

  • ✈️ 36 km-re a(z) Alicante-Elche repülőtértől (autóval kb. 25 perc)
  • ✈️ 123 km-re a(z) Región de Murcia repülőtértől (autóval kb. 87 perc)

Útvonal autóval (Google Maps)

Hasznos tudnivalók

🅿️ Hol lehet parkolni

  • Plaça de les Monges · 0.2 km-re
  • Aparcament del Barranc de la Font · 0.3 km-re
  • Antiga fusteria d'El Almendro · 0.3 km-re

🏧 Legközelebbi bankautomata

  • Banco Sabadell · 0.2 km-re
  • Banco Santander · 0.2 km-re
  • Legközelebbi bankautomata · 5.9 km-re

⛽ Legközelebbi benzinkút

  • Moeve · 0.6 km-re
  • Xirau · 9.4 km-re
  • Legközelebbi benzinkút · 10 km-re

ℹ️ Turisztikai iroda

  • Turisztikai iroda · 0.2 km-re

🏖️ Hol lehet fürdeni

  • Piscina · 1 km-re

© OpenStreetMap

Buszok

Nézd meg az útvonalat, a menetrendeket és a tömegközlekedési átszállásokat Jijona/Xixona településig:

Eljutás tömegközlekedéssel (útvonalak és menetrendek)

Gyógyszertár és egészség

Találd meg a legközelebbi gyógyszertárat és egészségügyi központot, címmel és útvonallal:

Üzenőfal és hírek

Jelentkezz be a profiloddal a közzétételhez. Az üzenőfalakon való közzététel ingyenes.

Ez az üzenőfal még csendes.

Jijona/Xixona üzenőfala →

Gyászjelentések

Jelenleg nincs közzétett gyászjelentés itt: Jijona/Xixona.

✝ Gyászjelentés közzététele Gyászjelentések – Alicante →

Emlékezés

Még nincs megemlékezés itt: Jijona/Xixona.

🕊️ Megemlékezés ajánlása Emlékezés · Alicante →

Videók

Fedezd fel Jijona/Xixona falut videón:

Jijona/Xixona videóinak megtekintése a YouTube-on

Oszd meg ezt az oldalt: WhatsApp