Ciudades y Pueblos

Ejido, El

Almería · Andalucía

Ejido, El üzenőfala Almería üzenőfala 🤍 Mentés a kiruccanásomba WhatsApp 🖨️ Plakát QR-kóddal

El Ejido es un municipio y ciudad situada en la parte centro-sur de la comarca del Poniente Almeriense, en la provincia de Almería, comunidad autónoma de Andalucía. A orillas del mar Mediterráneo, este municipio limita con los de Roquetas de Mar, La Mojonera, Vícar, Dalías y Balanegra.

Szakaszok, amelyeket a prémium községháza szerkeszthet · Az útikalauz állandó szakaszai

Eredet

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Történelem

El municipio ejidense cuenta con una población de 91 440 habitantes (INE 2025) y comprende los núcleos de población de El Ejido —capital municipal, comarcal y sede de un partido judicial propio—, Almerimar, Santa María del Águila, Las Norias de Daza, Balerma, San Agustín, Matagorda, Pampanico, Tarambana, San Silvestre, Guardias Viejas, La Redonda, El Canalillo y Paraíso Al Mar.

Es la tercera ciudad más poblada de la provincia, sólo precedida por la capital y Roquetas de Mar.

Műemlékek

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Mit érdemes megnézni

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Galéria

Ünnepek

Szeptember 2026

h k sze cs p sz v 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Ünnepek ebben a hónapban

  • Ebben a hónapban nincs bejegyzett ünnep.

Az év többi része

  • április: San Marcos (25)
  • Június: Fiestas de San Isidro (24) · Feria de San Isidro (24)

Eseménynaptár

Teljes eseménynaptár megtekintése →

Piac

Találd meg a környék piacának napját és helyét:

Gasztronómia

Ebben a rovatban még nincs információ. A falu profilja a vezérlőpultról egészítheti ki.

Útvonalak és túrázás

Senda del Cerrón (PR-A 154, 4.3 km)

Sendero de las Palomas (PR-A 230, 16 km)

Szolgáltatások

Van vállalkozásod Ejido, El településen? Hirdesd meg ingyen, és bármikor prémiumra válthatsz. Vállalkozásom ingyenes közzététele

Híres személyek

Cristián Rodríguez, ciclista español

Manuel Martín Cuenca, director de cine español

David Sánchez López, halterófilo español

Helena Maleno, Defensora de DDHH, periodista, investigadora, documentalista y escritora española

Antonio Francisco Navas Vargas, futbolista español

Víctor Fernández López

Juan Callejón, médico y político español

Daniel Cara Rodríguez, futbolista español

Községháza

Alcaldía: Francisco Gongora Cara

Web oficial: http://www.elejido.es

Ejido, El községháza

Alcaldía: Francisco Gongora Cara Web oficial: http://www.elejido.es

Itt a községházád adatlapja vagy a weboldalad címe. A községházán dolgozol? Válts prémiumra, hogy kitöltsd az adatlapodat és szerkeszthesd a falud tartalmát. hola@ciudadesypueblos.es

Megközelítés

  • 🚗 40 km-re Almería városától (kb. 28 perc autóval)
  • 🚗 103 km-re Granada városától (kb. 73 perc autóval)

🧭 Utazás Spanyolország falvaiban: gyakorlati útikalauz — Nyitvatartás, közlekedés, pénz és szokások, mielőtt útnak indulsz.

  • ✈️ 50 km-re a(z) Almería repülőtértől (autóval kb. 35 perc)
  • ✈️ 121 km-re a(z) Granada-Jaén repülőtértől (autóval kb. 85 perc)

Útvonal autóval (Google Maps)

Hasznos tudnivalók

🅿️ Hol lehet parkolni

  • Hol lehet parkolni · 0.3 km-re
  • Hol lehet parkolni · 0.3 km-re
  • Hol lehet parkolni · 0.3 km-re

🏧 Legközelebbi bankautomata

  • Unicaja Banco · 0.9 km-re
  • Caixabank · 1.1 km-re
  • BBVA · 1.1 km-re

⛽ Legközelebbi benzinkút

  • Moeve · 1.3 km-re
  • Repsol · 1.6 km-re
  • BP · 1.8 km-re

ℹ️ Turisztikai iroda

  • El Ejido · 1.2 km-re

🏖️ Hol lehet fürdeni

  • Piscina Municipal Cubierta · 1.5 km-re

© OpenStreetMap

Buszok

Nézd meg az útvonalat, a menetrendeket és a tömegközlekedési átszállásokat Ejido, El településig:

Eljutás tömegközlekedéssel (útvonalak és menetrendek)

Gyógyszertár és egészség

Találd meg a legközelebbi gyógyszertárat és egészségügyi központot, címmel és útvonallal:

Üzenőfal és hírek

Jelentkezz be a profiloddal a közzétételhez. Az üzenőfalakon való közzététel ingyenes.

Ez az üzenőfal még csendes.

Ejido, El üzenőfala →

Gyászjelentések

Jelenleg nincs közzétett gyászjelentés itt: Ejido, El.

✝ Gyászjelentés közzététele Gyászjelentések – Almería →

Emlékezés

Még nincs megemlékezés itt: Ejido, El.

🕊️ Megemlékezés ajánlása Emlékezés · Almería →

Videók

Fedezd fel Ejido, El falut videón:

Ejido, El videóinak megtekintése a YouTube-on

Oszd meg ezt az oldalt: WhatsApp