Ciudades y Pueblos

Sant Llorenç Savall

Barcelona · Cataluña

Zid mjesta Sant Llorenç Savall Zid mjesta Barcelona 🤍 Spremite u moj izlet WhatsApp 🖨️ Plakat s QR kodom

San Lorenzo Savall​​ (oficialmente en catalán: Sant Llorenç Savall) es un municipio de España perteneciente a la provincia de Barcelona, en la comunidad autónoma de Cataluña. Situado en la comarca del Vallés Occidental.

Odjeljci koje premium općina može uređivati · Stalni odjeljci vodiča

Podrijetlo

U ovom odjeljku još nema informacija. Profil sela može ih dopuniti putem upravljačke ploče.

Povijest

Está situado en la parte septentrional de su comarca, en el límite con las del Bages el Moyanés y el Vallés Oriental. Entre su patrimonio histórico-artístico destacan las ruinas del castillo de La Pera y la iglesia románica de Sant Feliu de Vallcarca, así como los restos de un dolmen prehistórico.

Spomenici

Creu de Ricó

Castell de Pera

Torre de Senyals de la Roca

Torrota de la Roca

Barraca del Borrell

El Borrell

Forn del Borrell

Creu Vermella

Barraca de Pedra Seca

barraca de pedra seca 10057

barraca de pedra seca 10056

barraca de pedra seca 10110

Što posjetiti

Mirador de la Resclosa de la Muntada

Galerija

Fešte

Rujan 2026

po ut sr če pe su ne 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Fešte ovog mjeseca

  • Nema zabilježenih fešti ovog mjeseca.

Ostatak godine

  • Kolovoz: Fiesta patronal: Lorenzo de Roma (10)

Kalendar događanja

Pogledajte cijeli kalendar događanja →

Tržnica

Mercadillo semanal: Sábado, de 09:00 a 15:00 · Carrer de la Rectoria

Gastronomija

U ovom odjeljku još nema informacija. Profil sela može ih dopuniti putem upravljačke ploče.

Rute i pješačenje

Sender dels Miradors (GR 5, 201 km)

Circular de Sentmenat (PR-C 48, 30.5 km)

de Sant Nicolau a Sant Llorenç Savall (PR-C 30, 23.12 km)

Matagalls - Montserrat (Mm, 81.4 km)

A la Mola des de el coll d'Estenalles (SL-C 54, 5.8 km)

Camí de les Arenes (SL-C 65, 5 km)

Sender del Castell de Pera (SL-C 56, 6 km)

Vallès Natural. Variant de Sant Llorenç Savall (GR 173.1)

Sender de Sant Llorenç Savall (PR-C 145.3)

Sender del Vallès Natural (GR 173, 74 km)

Els Tres Monts (106 km)

Camí Ral de Barcelona a Berga (CR-BB)

Usluge

Imate li tvrtku u Sant Llorenç Savall? Oglasite je besplatno i prijeđite na premium kad god želite. Objavite svoju tvrtku besplatno

Poznate osobe

Agustí Lluís, político español

Elisenda Rovira Olivé, periodista española

Josep Dalmau i Olivé

Općina

Alcaldía: Joan Solà i Herms

Web oficial: https://www.savall.cat

Općina Sant Llorenç Savall

Alcaldía: Joan Solà i Herms Web oficial: https://www.savall.cat

Ovdje profil vaše općine ili adresa vaše web stranice. Jeste li iz općine? Prijeđite na premium kako biste dopunili svoj profil i uređivali sadržaj svog sela. hola@ciudadesypueblos.es

Kako doći

  • 🚗 17 km od mjesta Terrassa (oko 12 min automobilom)
  • 🚗 19 km od mjesta Sabadell (oko 13 min automobilom)
  • 🚗 43 km od mjesta Barcelona (oko 30 min automobilom)

🧭 Putovanje španjolskim selima: praktični vodič — Radno vrijeme, prijevoz, novac i običaji, prije polaska na put.

  • ✈️ 53 km od zračne luke Barcelona-El Prat (oko 37 min automobilom)
  • ✈️ 79 km od zračne luke Girona-Costa Brava (oko 56 min automobilom)

Kako doći automobilom (Google Maps)

Praktične informacije

🅿️ Gdje parkirati

  • Gdje parkirati · udaljeno 0.1 km
  • Gdje parkirati · udaljeno 0.2 km
  • Gdje parkirati · udaljeno 0.2 km

🏧 Najbliži bankomat

  • Banco Sabadell · udaljeno 7.4 km
  • Najbliži bankomat · udaljeno 7.4 km
  • Caixabank · udaljeno 7.4 km

⛽ Najbliža benzinska postaja

  • BP · udaljeno 7.5 km
  • BP · udaljeno 8.6 km
  • Rovira · udaljeno 8.8 km

ℹ️ Turistički ured

  • GR 5 GR 173.1 PR-C 145 MM 3M · udaljeno 0.1 km
  • GR 173.1 PR-C 145 · udaljeno 0.1 km
  • GR 5 PR-C 145 MM 3M · udaljeno 0.1 km

🔭 Vidikovci

  • Mirador de la Resclosa de la Muntada · udaljeno 2.3 km
  • Vidikovci · udaljeno 3.6 km
  • Mirador de Roca Mur · udaljeno 3.7 km

© OpenStreetMap

Autobusi

10 paradas de autobús en el municipio:

Pl. de Comabella

Ctra. de Monistrol - Av. Catalunya

pg. Arbres

Benzinera cruïlla Can Boada

Pont de la Roca (A)

urb. les Marines MB0349

Av. Catalunya - El Pont

ctra. Monistrol (Pavelló)

Dolazak javnim prijevozom (rute i vozni redovi)

Ljekarna i zdravlje

Farmacia Farmàcia Pagans Gómez, Joan J. — avinguda de Catalunya 66

Zid i vijesti

Prijavi se sa svojim profilom za objavljivanje. Objavljivanje na zidovima je besplatno.

Ovaj zid još je miran.

Zid mjesta Sant Llorenç Savall →

Osmrtnice

Trenutačno nema objavljenih osmrtnica u mjestu Sant Llorenç Savall.

✝ Objava osmrtnice Osmrtnice pokrajine Barcelona →

U spomen

U mjestu Sant Llorenç Savall još nema nijednog sjećanja.

🕊️ Posvetite sjećanje U spomen u pokrajini Barcelona →

Videozapisi

Otkrijte Sant Llorenç Savall u videu:

Pogledajte videozapise mjesta Sant Llorenç Savall na YouTubeu

Podijeli ovu stranicu: WhatsApp