Ciudades y Pueblos

Muro en Cameros

La Rioja

Zid mjesta Muro en Cameros Zid mjesta La Rioja 🤍 Spremite u moj izlet WhatsApp 🖨️ Plakat s QR kodom

Muro en Cameros es un municipio de España perteneciente a la comunidad autónoma de La Rioja. Tiene una población de 40 habitantes (INE 2025).

Odjeljci koje premium općina može uređivati · Stalni odjeljci vodiča

Podrijetlo

U ovom odjeljku još nema informacija. Profil sela može ih dopuniti putem upravljačke ploče.

Povijest

A mediados del siglo XIX, la villa tenía contabilizada una población de 345 habitantes.​ Aparece descrita en el decimoprimer volumen del Diccionario geográfico-estadístico-histórico de España y sus posesiones de Ultramar de Pascual Madoz de la siguiente manera:

El municipio ha mermado su población de manera significativa en los últimos años. Y es que los duros inviernos y el envejecimiento de la población, han hecho que muchas familias emigren hacia ciudades donde poder ganarse la vida. Sin embargo, el pueblo vuelve a recuperar la alegría a partir de primavera, cuando muchas familias y jóvenes se acercan hasta el lugar para pasar fines de semana o sus vacaciones.

Spomenici

Iglesia de Santa Margarita,​ donde hay una pila bautismal románica, un Cristo de delicados rasgos filipinos y los cuadros que representan el milagro de la Ermita de Santa Cruz (situada en el monte a 3 km del pueblo). Llama la atención el suelo de teja del pórtico.

Ermita de la Virgen del Cerro.

Ermita de la Cruz del Monte.

Što posjetiti

U ovom odjeljku još nema informacija. Profil sela može ih dopuniti putem upravljačke ploče.

Galerija

Fešte

Rujan 2026

po ut sr če pe su ne 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Fešte ovog mjeseca

  • Nema zabilježenih fešti ovog mjeseca.

Kalendar događanja

Pogledajte cijeli kalendar događanja →

Tržnica

Pronađite dan i mjesto tržnice u okolici:

Gastronomija

U ovom odjeljku još nema informacija. Profil sela može ih dopuniti putem upravljačke ploče.

Rute i pješačenje

Sierras Riojanas (GR 93)

Usluge

Imate li tvrtku u Muro en Cameros? Oglasite je besplatno i prijeđite na premium kad god želite. Objavite svoju tvrtku besplatno

Poznate osobe

U ovom odjeljku još nema informacija. Profil sela može ih dopuniti putem upravljačke ploče.

Općina

Alcaldía: Luis Tejada Tejada

Web oficial: http://www.muroencameros.org

Općina Muro en Cameros

Alcaldía: Luis Tejada Tejada Web oficial: http://www.muroencameros.org

Ovdje profil vaše općine ili adresa vaše web stranice. Jeste li iz općine? Prijeđite na premium kako biste dopunili svoj profil i uređivali sadržaj svog sela. hola@ciudadesypueblos.es

Kako doći

  • 🚗 35 km od mjesta Logroño (oko 25 min automobilom)
  • 🚗 88 km od mjesta Vitoria-Gasteiz (oko 62 min automobilom)

🧭 Putovanje španjolskim selima: praktični vodič — Radno vrijeme, prijevoz, novac i običaji, prije polaska na put.

  • ✈️ 39 km od zračne luke Logroño-Agoncillo (oko 28 min automobilom)
  • ✈️ 94 km od zračne luke Vitoria (oko 66 min automobilom)

Kako doći automobilom (Google Maps)

Praktične informacije

🏧 Najbliži bankomat

  • Caixabank · udaljeno 9.1 km

🏖️ Gdje se kupati

  • Piscina municipal Laguna de Cameros · udaljeno 5.9 km

© OpenStreetMap

Autobusi

Provjerite rutu, vozne redove i kombinacije javnog prijevoza do mjesta Muro en Cameros:

Dolazak javnim prijevozom (rute i vozni redovi)

Ljekarna i zdravlje

Pronađite najbližu ljekarnu i dom zdravlja, s adresom i uputama kako doći:

Zid i vijesti

Prijavi se sa svojim profilom za objavljivanje. Objavljivanje na zidovima je besplatno.

Ovaj zid još je miran.

Zid mjesta Muro en Cameros →

Osmrtnice

Trenutačno nema objavljenih osmrtnica u mjestu Muro en Cameros.

✝ Objava osmrtnice Osmrtnice pokrajine La Rioja →

U spomen

U mjestu Muro en Cameros još nema nijednog sjećanja.

🕊️ Posvetite sjećanje U spomen u pokrajini La Rioja →

Videozapisi

Otkrijte Muro en Cameros u videu:

Pogledajte videozapise mjesta Muro en Cameros na YouTubeu

Podijeli ovu stranicu: WhatsApp