Castil de Vela
Palencia · Castilla y León
Castil de Vela es un municipio y localidad española de la provincia de Palencia, en la comunidad autónoma de Castilla y León. El término municipal, ubicado en la comarca de Tierra de Campos, tiene una población de 54 habitantes (INE 2025).
Odjeljci koje premium općina može uređivati · Stalni odjeljci vodiča
Podrijetlo
U ovom odjeljku još nema informacija. Profil sela može ih dopuniti putem upravljačke ploče.
Povijest
A mediados del siglo XIX la villa tenía contabilizada una población de 250 habitantes. Aparece descrita en el sexto volumen del Diccionario geográfico-estadístico-histórico de España y sus posesiones de Ultramar de Pascual Madoz de la siguiente manera:
Spomenici
En la localidad hay una iglesia bajo la advocación de San Miguel Arcángel, ubicada al sur de la localidad. Fue construida en el último tercio del siglo XVII.
Što posjetiti
U ovom odjeljku još nema informacija. Profil sela može ih dopuniti putem upravljačke ploče.
Galerija
Fešte
El 29 de septiembre se celebran las fiestas de su patrón, el arcángel San Miguel.
Rujan 2026
Fešte ovog mjeseca
- 29 · Rujan Fiestas locales 📆 Dodajte u moj kalendar
Kalendar događanja
Tržnica
Pronađite dan i mjesto tržnice u okolici:
Gastronomija
U ovom odjeljku još nema informacija. Profil sela može ih dopuniti putem upravljačke ploče.
Rute i pješačenje
U ovom odjeljku još nema informacija. Profil sela može ih dopuniti putem upravljačke ploče.
Usluge
Imate li tvrtku u Castil de Vela? Oglasite je besplatno i prijeđite na premium kad god želite. Objavite svoju tvrtku besplatno
Poznate osobe
•Carlos de Castro Álvarez, escritor español
•Emilio Álvarez Villazán, político español
Općina
Alcaldía: José Manuel Pérez Bernal
Web oficial: http://castildevela.es
Općina Castil de Vela
Alcaldía: José Manuel Pérez Bernal Web oficial: http://castildevela.es
Ovdje profil vaše općine ili adresa vaše web stranice. Jeste li iz općine? Prijeđite na premium kako biste dopunili svoj profil i uređivali sadržaj svog sela. hola@ciudadesypueblos.es
Kako doći
- 🚗 44 km od mjesta Palencia (oko 31 min automobilom)
- 🚗 52 km od mjesta Valladolid (oko 37 min automobilom)
- 🚗 139 km od mjesta Burgos (oko 98 min automobilom)
🧭 Putovanje španjolskim selima: praktični vodič — Radno vrijeme, prijevoz, novac i običaji, prije polaska na put.
- ✈️ 40 km od zračne luke Valladolid (oko 28 min automobilom)
- ✈️ 111 km od zračne luke León (oko 78 min automobilom)
Praktične informacije
🏧 Najbliži bankomat
- Unicaja Banco · udaljeno 7.6 km
- Banco Santander · udaljeno 7.7 km
⛽ Najbliža benzinska postaja
- Repsol · udaljeno 8.4 km
- Estación de servicio Shell Villarramiel · udaljeno 8.5 km
Autobusi
Provjerite rutu, vozne redove i kombinacije javnog prijevoza do mjesta Castil de Vela:
Ljekarna i zdravlje
Pronađite najbližu ljekarnu i dom zdravlja, s adresom i uputama kako doći:
Zid i vijesti
Prijavi se sa svojim profilom za objavljivanje. Objavljivanje na zidovima je besplatno.
Ovaj zid još je miran.
Osmrtnice
Trenutačno nema objavljenih osmrtnica u mjestu Castil de Vela.
U spomen
U mjestu Castil de Vela još nema nijednog sjećanja.
Videozapisi
Otkrijte Castil de Vela u videu: