Ciudades y Pueblos

Santiuste de Pedraza

Segovia · Castilla y León

Muro de Santiuste de Pedraza Muro de Segovia 🤍 Gardar na miña escapada WhatsApp 🖨️ Cartel con QR

Santiuste de Pedraza es un municipio de España perteneciente a la provincia de Segovia, en la comunidad autónoma de Castilla y León. Tiene una población de 81 habitantes (INE 2025) e incluye las localidades de Chávida, La Mata de Santiuste, Requijada y Urbanos.

Seccións que o concello premium pode editar · Seccións fixas da guía

Orixe

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Historia

Santiuste de Pedraza es un municipio de España perteneciente a la provincia de Segovia, en la comunidad autónoma de Castilla y León. Tiene una población de 81 habitantes (INE 2025) e incluye las localidades de Chávida, La Mata de Santiuste, Requijada y Urbanos.

Monumentos

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Que visitar

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Galería

Festas

Setembro 2026

lu ma xo ve do 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Festas deste mes

  • Sen festas rexistradas este mes.

Axenda

Ver toda a axenda →

Mercadiño

Atopa o día e o lugar do mercadiño da zona:

Gastronomía

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Rutas e sendeirismo

Camino Natural de la Cañada Real Soriana Occidental

Polvorosa de San Guiñona de los Manes (79 km)

Servizos

Tes un negocio en Santiuste de Pedraza? Anúnciao de balde e faino premium cando queiras. Publicar o meu negocio de balde

Personaxes célebres

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Concello

Alcaldía: Jesús Gómez García

Web oficial: http://www.santiustedepedraza.es/

Concello de Santiuste de Pedraza

Alcaldía: Jesús Gómez García Web oficial: http://www.santiustedepedraza.es/

Aquí a ficha do teu concello ou o enderezo da túa web. Es do concello? Faite premium para completar a túa ficha e editar o contido da túa vila. hola@ciudadesypueblos.es

Como chegar

  • 🚗 A 31 km de Segovia (uns 22 min en coche)
  • 🚗 A 96 km de Madrid (uns 68 min en coche)
  • 🚗 A 101 km de Alcalá de Henares (uns 71 min en coche)

🧭 Viaxar polos pobos de España: guía práctica — Horarios, transporte, diñeiro e costumes, antes de saír de viaxe.

  • ✈️ A 93 km do aeroporto de Madrid-Barajas (uns 66 min en coche)
  • ✈️ A 132 km do aeroporto de Valladolid (uns 93 min en coche)

Como chegar en coche (Google Maps)

Datos prácticos

🅿️ Onde aparcar

  • Onde aparcar · a 2.2 km

🏧 Caixeiro máis próximo

  • Caixeiro máis próximo · a 6.5 km

⛽ Gasolineira máis próxima

  • Repsol · a 6.6 km

© OpenStreetMap

Autobuses

Consulta a ruta, os horarios e as combinacións de transporte público ata Santiuste de Pedraza:

Chegar en transporte público (rutas e horarios)

Farmacia e saúde

Atopa a farmacia e o centro de saúde máis próximos, con enderezo e como chegar:

Muro e novas

Accede co teu perfil para publicar. Publicar nos muros é de balde.

Este muro aínda está en calma.

Muro de Santiuste de Pedraza →

Esquelas

Non hai esquelas publicadas agora mesmo en Santiuste de Pedraza.

✝ Publicar unha esquela Esquelas de Segovia →

Na lembranza

Aínda non hai ningunha lembranza en Santiuste de Pedraza.

🕊️ Dedicar unha lembranza Na lembranza de Segovia →

Vídeos

Descobre Santiuste de Pedraza en vídeo:

Ver vídeos de Santiuste de Pedraza en YouTube

Comparte esta páxina: WhatsApp