Ciudades y Pueblos

Roca del Vallès, La

Barcelona · Cataluña

Muro de Roca del Vallès, La Muro de Barcelona 🤍 Gardar na miña escapada WhatsApp 🖨️ Cartel con QR

La Roca del Vallés,​ (oficialmente en catalán: La Roca del Vallès), es un municipio de España en la comunidad autónoma de Cataluña, perteneciente a la provincia de Barcelona. Situado en la comarca del Vallés Oriental. Pertenece al partido judicial de Granollers.

Seccións que o concello premium pode editar · Seccións fixas da guía

Orixe

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Historia

La Roca del Vallés,​ (oficialmente en catalán: La Roca del Vallès), es un municipio de España en la comunidad autónoma de Cataluña, perteneciente a la provincia de Barcelona. Situado en la comarca del Vallés Oriental. Pertenece al partido judicial de Granollers.

Monumentos

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Que visitar

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Galería

Festas

Setembro 2026

lu ma xo ve do 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Festas deste mes

Resto do ano

  • Novembro: San Saturnino (29)

Axenda

Ver toda a axenda →

Mercadiño

Atopa o día e o lugar do mercadiño da zona:

Gastronomía

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Rutas e sendeirismo

La Jonquera - Sant Adrià del Besós (GR 2, 221.74 km)

Granollers-La Roca del Vallès (PR C-36)

Cèllecs-Sant Bartmeu de Cabanyes (SL-C 137, 5.690 km)

El Meridià Verd (180 km)

Ruta Prehistòrica I : Can Gol-Céllecs (4.3 km)

De la Tordera al Llobregat. Variant Marata - Pla de l'Espinal (GR 97.1, 15.4 km)

Montgat-Tordera (77 km)

El Camí IT7TR2 El Camí de Llevant: de Montserrat a Salses (CC-C)

Catalunya E16 (GR 92, 23 km)

Servizos

Tes un negocio en Roca del Vallès, La? Anúnciao de balde e faino premium cando queiras. Publicar o meu negocio de balde

Personaxes célebres

Salvador Illa, político español

Marc de Vilalba, político español

Jan Gurri Aregay, balonmanista español

Anti/Dogmatikss

Maria Fernández Vidal, periodista catalana

Romà Planas i Miró

Màriam Ben-Arab, ilustradora española

Concello

Alcaldía: Marta Pujol i Armengol

Web oficial: http://www.laroca.cat

Concello de Roca del Vallès, La

Alcaldía: Marta Pujol i Armengol Web oficial: http://www.laroca.cat

Aquí a ficha do teu concello ou o enderezo da túa web. Es do concello? Faite premium para completar a túa ficha e editar o contido da túa vila. hola@ciudadesypueblos.es

Como chegar

  • 🚗 A 23 km de Badalona (uns 16 min en coche)
  • 🚗 A 23 km de Sabadell (uns 16 min en coche)
  • 🚗 A 32 km de Barcelona (uns 23 min en coche)

🧭 Viaxar polos pobos de España: guía práctica — Horarios, transporte, diñeiro e costumes, antes de saír de viaxe.

  • ✈️ A 47 km do aeroporto de Barcelona-El Prat (uns 33 min en coche)
  • ✈️ A 63 km do aeroporto de Girona-Costa Brava (uns 44 min en coche)

Como chegar en coche (Google Maps)

Datos prácticos

🅿️ Onde aparcar

  • Onde aparcar · a 0.4 km
  • Onde aparcar · a 0.7 km
  • Parking Caprabo · a 0.8 km

🏧 Caixeiro máis próximo

  • BBVA · a 3.3 km
  • Caixabank · a 3.5 km
  • Ibercaja · a 3.7 km

⛽ Gasolineira máis próxima

  • Gasolineira máis próxima · a 1.2 km
  • Repsol · a 1.8 km
  • Repsol · a 1.9 km

ℹ️ Oficina de turismo

  • Oficina de turismo · a 1.4 km
  • Oficina de turismo · a 1.5 km
  • Oficina de turismo · a 1.5 km

🔭 Miradoiros

  • Mirador de Céllecs · a 3 km
  • mirador de Céllecs · a 3 km

🏖️ Onde bañarse

  • Piscina Municipal · a 0.3 km
  • El gran lago · a 1.9 km
  • El lago "mini" · a 1.9 km

© OpenStreetMap

Autobuses

Consulta a ruta, os horarios e as combinacións de transporte público ata Roca del Vallès, La:

Chegar en transporte público (rutas e horarios)

Farmacia e saúde

Atopa a farmacia e o centro de saúde máis próximos, con enderezo e como chegar:

Muro e novas

Accede co teu perfil para publicar. Publicar nos muros é de balde.

Este muro aínda está en calma.

Muro de Roca del Vallès, La →

Esquelas

Non hai esquelas publicadas agora mesmo en Roca del Vallès, La.

✝ Publicar unha esquela Esquelas de Barcelona →

Na lembranza

Aínda non hai ningunha lembranza en Roca del Vallès, La.

🕊️ Dedicar unha lembranza Na lembranza de Barcelona →

Vídeos

Descobre Roca del Vallès, La en vídeo:

Ver vídeos de Roca del Vallès, La en YouTube

Comparte esta páxina: WhatsApp