Ciudades y Pueblos

Monreal/Elo

Navarra

Muro de Monreal/Elo Muro de Navarra 🤍 Gardar na miña escapada WhatsApp 🖨️ Cartel con QR

Monreal (cooficialmente en euskera: Elo)​ es una villa y un municipio español de la Comunidad Foral de Navarra, situado en la merindad de Sangüesa, en la comarca de Aoiz y a 18 km de la capital de la comunidad, Pamplona.

Seccións que o concello premium pode editar · Seccións fixas da guía

Orixe

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Historia

Su población en 2017 fue de 511 habitantes (INE), su término municipal tiene una superficie de 22,61 km²y su densidad de población es de 22.6

hab/km².

Junto a ella se alza la Higa montaña desde la que se puede divisar una vista panorámica de la zona. A pesar de su pequeño tamaño contaba con judería y tuvo cierta importancia como villa, ganándose el derecho, durante un tiempo, de acuñar moneda propia. Es punto de paso del Camino de Santiago, llegando a dormir 2000 peregrinos el año 2019.​

Su gentilicio es monrealés/a[cita requerida] o eloarra,​ este último tanto en masculino como en femenino.

Monumentos

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Que visitar

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Galería

Festas

Setembro 2026

lu ma xo ve do 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Festas deste mes

  • Sen festas rexistradas este mes.

Axenda

Ver toda a axenda →

Mercadiño

Atopa o día e o lugar do mercadiño da zona:

Gastronomía

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Rutas e sendeirismo

Camino Aragonés (GR 65.3)

Iruñerriko itzulia (GR 220, 151 km)

Xabierraldia (Iruña - Xabierko gaztelua)

Servizos

Tes un negocio en Monreal/Elo? Anúnciao de balde e faino premium cando queiras. Publicar o meu negocio de balde

Personaxes célebres

Martin Orotz

Ricardo Untzue Belloso

Concello

Web oficial: https://monrealnavarra.es/

Concello de Monreal/Elo

Web oficial: https://monrealnavarra.es/

Aquí a ficha do teu concello ou o enderezo da túa web. Es do concello? Faite premium para completar a túa ficha e editar o contido da túa vila. hola@ciudadesypueblos.es

Como chegar

  • 🚗 A 20 km de Pamplona/Iruña (uns 14 min en coche)
  • 🚗 A 97 km de Donostia/San Sebastián (uns 68 min en coche)

🧭 Viaxar polos pobos de España: guía práctica — Horarios, transporte, diñeiro e costumes, antes de saír de viaxe.

  • ✈️ A 15 km do aeroporto de Pamplona (uns 11 min en coche)
  • ✈️ A 89 km do aeroporto de Logroño-Agoncillo (uns 63 min en coche)

Como chegar en coche (Google Maps)

Datos prácticos

🅿️ Onde aparcar

  • Onde aparcar · a 1.1 km
  • Onde aparcar · a 1.3 km
  • Onde aparcar · a 1.3 km

🏧 Caixeiro máis próximo

  • Banca Cívica · a 1.2 km
  • Caixeiro máis próximo · a 9.5 km
  • Caixabank Beriáin Potasas · a 9.8 km

⛽ Gasolineira máis próxima

  • Gasolinera URAL · a 7.5 km
  • Andamur · a 8 km
  • Moeve · a 8.2 km

ℹ️ Oficina de turismo

  • Oficina de turismo · a 1.3 km
  • Oficina de turismo · a 1.3 km
  • Oficina de turismo · a 2.3 km

🔭 Miradoiros

  • Miradoiros · a 1.1 km
  • Miradoiros · a 1.2 km
  • Miradoiros · a 3.3 km

© OpenStreetMap

Autobuses

Consulta a ruta, os horarios e as combinacións de transporte público ata Monreal/Elo:

Chegar en transporte público (rutas e horarios)

Farmacia e saúde

Atopa a farmacia e o centro de saúde máis próximos, con enderezo e como chegar:

Muro e novas

Accede co teu perfil para publicar. Publicar nos muros é de balde.

Este muro aínda está en calma.

Muro de Monreal/Elo →

Esquelas

Non hai esquelas publicadas agora mesmo en Monreal/Elo.

✝ Publicar unha esquela Esquelas de Navarra →

Na lembranza

Aínda non hai ningunha lembranza en Monreal/Elo.

🕊️ Dedicar unha lembranza Na lembranza de Navarra →

Vídeos

Descobre Monreal/Elo en vídeo:

Ver vídeos de Monreal/Elo en YouTube

Comparte esta páxina: WhatsApp