Ciudades y Pueblos

Bustillo de la Vega

Palencia · Castilla y León

Muro de Bustillo de la Vega Muro de Palencia 🤍 Gardar na miña escapada WhatsApp 🖨️ Cartel con QR

Bustillo de la Vega es un municipio, una pedanía y una localidad española de la comarca de la Vega-Valdavia en la provincia de Palencia, comunidad autónoma de Castilla y León. Comprende también la pedanía de Lagunilla de la Vega.

Seccións que o concello premium pode editar · Seccións fixas da guía

Orixe

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Historia

Bustillo de la Vega es un municipio, una pedanía y una localidad española de la comarca de la Vega-Valdavia en la provincia de Palencia, comunidad autónoma de Castilla y León. Comprende también la pedanía de Lagunilla de la Vega.

Monumentos

Casilla Peón Caminero

Que visitar

Villa romana de La Olmeda

Galería

Festas

Setembro 2026

lu ma xo ve do 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Festas deste mes

  • Sen festas rexistradas este mes.

Axenda

Ver toda a axenda →

Mercadiño

Atopa o día e o lugar do mercadiño da zona:

Gastronomía

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Rutas e sendeirismo

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Servizos

Tes un negocio en Bustillo de la Vega? Anúnciao de balde e faino premium cando queiras. Publicar o meu negocio de balde

Personaxes célebres

Aínda non hai información desta sección. O perfil da vila pode completala desde o panel.

Concello

Alcaldía: Sonia Esther Fernández Mediavilla

Web oficial: http://bustillodelavega.es

Concello de Bustillo de la Vega

Alcaldía: Sonia Esther Fernández Mediavilla Web oficial: http://bustillodelavega.es

Aquí a ficha do teu concello ou o enderezo da túa web. Es do concello? Faite premium para completar a túa ficha e editar o contido da túa vila. hola@ciudadesypueblos.es

Como chegar

  • 🚗 A 65 km de Palencia (uns 46 min en coche)
  • 🚗 A 108 km de Burgos (uns 76 min en coche)
  • 🚗 A 112 km de Valladolid (uns 79 min en coche)

🧭 Viaxar polos pobos de España: guía práctica — Horarios, transporte, diñeiro e costumes, antes de saír de viaxe.

  • ✈️ A 96 km do aeroporto de León (uns 68 min en coche)
  • ✈️ A 105 km do aeroporto de Valladolid (uns 74 min en coche)

Como chegar en coche (Google Maps)

Datos prácticos

🏧 Caixeiro máis próximo

  • Caixabank · a 7.4 km
  • BBVA · a 7.4 km
  • Cajaviva Caja Rural Saldaña · a 7.4 km

⛽ Gasolineira máis próxima

  • Repsol · a 6.2 km
  • Estacion de Servicio AVIA · a 6.4 km
  • Estacion de servicio Hermanos Rios · a 7 km

© OpenStreetMap

Autobuses

Consulta a ruta, os horarios e as combinacións de transporte público ata Bustillo de la Vega:

Chegar en transporte público (rutas e horarios)

Farmacia e saúde

Consultorio Médico de Bustillo de la Vega

Muro e novas

Accede co teu perfil para publicar. Publicar nos muros é de balde.

Este muro aínda está en calma.

Muro de Bustillo de la Vega →

Esquelas

Non hai esquelas publicadas agora mesmo en Bustillo de la Vega.

✝ Publicar unha esquela Esquelas de Palencia →

Na lembranza

Aínda non hai ningunha lembranza en Bustillo de la Vega.

🕊️ Dedicar unha lembranza Na lembranza de Palencia →

Vídeos

Descobre Bustillo de la Vega en vídeo:

Ver vídeos de Bustillo de la Vega en YouTube

Comparte esta páxina: WhatsApp