Villamayor de Calatrava
Ciudad Real · Castilla-La Mancha
Villamayor de Calatrava es un municipio y localidad española de la provincia de Ciudad Real, en la comunidad autónoma de Castilla-La Mancha. El término municipal tiene una población de 611 habitantes (INE 2025).
Rannóga is féidir leis an halla baile premium a chur in eagar · Rannóga seasta na treorach
Bunús
Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.
Stair
Hasta la reforma de la nomenclatura municipal de 1916 el municipio se llamaba simplemente Villamayor. En dicha fecha su nombre fue modificado por el de Villamayor de Calatrava.
Séadchomharthaí
Iglesia parroquial de Santa María de la Visitación: del siglo XVI, fue derribada completamente debido a su deterioro en la década de 1970 y construida de nuevo.
Ermita de San Isidro: construida en 1957, situada en la finca conocida como Dehesa Boyal o Labrada, cercana al núcleo urbano.
Puentes: dispone de dos puentes, uno del siglo XV de tres ojos y otro del siglo XVI de diez ojos.
Rudaí le feiceáil
Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.
Gailearaí
Féilte
San Antón: 17 de enero.
La Candelaria: 2 de febrero.
Día del Ángel: 1 de marzo.
Romería a la Virgen del Rosario: 1 de mayo.
San Isidro: 15 de mayo.
Fiestas Mayores: del 12 al 17 de septiembre.
Jesús de Nazaret: 14 de septiembre.
Fiesta de la Virgen del Rosario: 1.er domingo de octubre.
Semanas culturales: semana del 14 de agosto.
Meán Fómhair 2026
Féilte na míosa seo
- 12 · Meán Fómhair Fiestas Mayores 📆 Cuir le m'fhéilire
- 14 · Meán Fómhair Jesús de Nazaret 📆 Cuir le m'fhéilire
- 14 · Meán Fómhair Ferias y fiestas 📆 Cuir le m'fhéilire
An chuid eile den bhliain
- Eanáir: San Antón (17)
- Feabhra: La Candelaria (2)
- Márta: Día del Ángel (1)
- Bealtaine: Romería a la Virgen del Rosario (1) · San Isidro (15)
- Lúnasa: Semanas culturales: semana (14)
- Deaireadh Fómhair: er domingo
Clár imeachtaí
Margadh sráide
Aimsigh lá agus áit mhargadh sráide an cheantair:
Gastranamaíocht
Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.
Bealaí agus fánaíocht
Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.
Seirbhísí
An bhfuil gnó agat i Villamayor de Calatrava? Fógair saor in aisce é agus faigh premium am ar bith is mian leat. Foilsigh mo ghnó saor in aisce
Daoine cáiliúla
•Luis Casimiro, entrenador de baloncesto español
•Antonio Espinosa Cerrato, político español
Halla an bhaile
Alcaldía: Juan Antonio Callejas Cano
Halla baile Villamayor de Calatrava
Alcaldía: Juan Antonio Callejas Cano
Anseo próifíl do halla baile nó seoladh do shuímh ghréasáin. An as halla an bhaile thú? Faigh premium chun do phróifíl a chomhlánú agus ábhar do bhaile a chur in eagar. hola@ciudadesypueblos.es
Conas teacht ann
- 🚗 36 km ó Ciudad Real (thart ar 25 nóim sa charr)
- 🚗 211 km ó Fuenlabrada (thart ar 149 nóim sa charr)
- 🚗 215 km ó Getafe (thart ar 152 nóim sa charr)
🧭 Ag taisteal trí shráidbhailte na Spáinne: treoir phraiticiúil — Uaireanta, iompar, airgead agus nósanna, sula dtéann tú ar an mbóthar.
- ✈️ 153 km ó aerfort Córdoba (thart ar 108 nóiméad sa charr)
- ✈️ 225 km ó aerfort Granada-Jaén (thart ar 159 nóiméad sa charr)
Eolas praiticiúil
⛽ An stáisiún peitril is gaire
- EESS Montes Norte Energéticos · 0.7 km ar shiúl
- Gasóleos Juco · 7.9 km ar shiúl
- COOPERATIVA NTRA.SRA. DEL SOCORRO · 8.3 km ar shiúl
Busanna
Féach ar an mbealach, na hamchláir agus na naisc iompair phoiblí go dtí Villamayor de Calatrava:
Cógaslann agus sláinte
Aimsigh an chógaslann agus an t-ionad sláinte is gaire, leis an seoladh agus conas dul ann:
Balla agus nuacht
Logáil isteach le do phróifíl chun postáil. Tá sé saor in aisce postáil ar na ballaí.
Tá an balla seo ciúin go fóill.
Fógraí báis
Níl aon fhógra báis foilsithe faoi láthair in Villamayor de Calatrava.
I gcuimhne
Níl aon chuimhneachán i Villamayor de Calatrava fós.
Físeáin
Faigh amach faoi Villamayor de Calatrava ar fhíseán: