Ciudades y Pueblos

Tabanera la Luenga

Segovia · Castilla y León

Balla Tabanera la Luenga Balla Segovia 🤍 Sábháil i m'éalú WhatsApp 🖨️ Póstaer le cód QR

Tabanera la Luenga es un municipio y localidad española de la provincia de Segovia, en la comunidad autónoma de Castilla y León. El término municipal tiene una población de 51 habitantes (INE 2025).

Rannóga is féidir leis an halla baile premium a chur in eagar · Rannóga seasta na treorach

Bunús

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Stair

La localidad estuvo englobada en la comunidad de villa y tierra de Segovia dentro del sexmo de Cabezas.

Hacia mediados del siglo XIX el lugar tenía contabilizada una población de 137 habitantes.​ Aparece descrito en el decimocuarto volumen del Diccionario geográfico-estadístico-histórico de España y sus posesiones de Ultramar de Pascual Madoz de la siguiente manera:

Séadchomharthaí

Iglesia parroquial de San Vicente Mártir

La iglesia parroquial de San Vicente Mártir lleva el nombre del patrón de Tabanera. Es un edificio de época barroca, sobre el que destaca su torre de dos cuerpos, que se comenzó en sillarejo y se remató con un campanario de ladrillo. Dentro del templo destaca la pila bautismal y el retablo mayor barroco. El retablo junto con el Calvario del siglo XVII formaron parte de la exposición de las Edades del Hombre que tuvo lugar en Segovia en 2003.

Las tablas del retablo mayor fueron pintadas por un artesano manierista (de nombre desconocido) entre 1566 y 1568. La caja del retablo y la imagen de San Vicente fueron aderezadas por Nazario de Vega en 1607.

Ermita del Santo Cristo de la Veracruz

Es un pequeño edificio barroco que hoy forma parte del nuevo cementerio, y donde se aloja la imagen del Santísimo Cristo de la Veracruz de gran devoción en el pueblo.

Rudaí le feiceáil

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Gailearaí

Féilte

San Vicente Mártir (22 de enero)

Virgen del Rosario (primer fin de semana de agosto)

Santa Bárbara (4 de diciembre)

Meán Fómhair 2026

Lu Ce hA Sa Do 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Féilte na míosa seo

  • Níl aon fhéilte cláraithe an mhí seo.

An chuid eile den bhliain

  • Eanáir: San Vicente Mártir ( (22)
  • Lúnasa: Virgen del Rosario (primer fin de semana
  • Deaireadh Fómhair: Fiesta patronal: Virgen del Rosario (7)
  • Nollaig: Santa Bárbara ( (4)

Clár imeachtaí

Féach an clár imeachtaí ar fad →

Margadh sráide

Aimsigh lá agus áit mhargadh sráide an cheantair:

Gastranamaíocht

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Bealaí agus fánaíocht

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Seirbhísí

An bhfuil gnó agat i Tabanera la Luenga? Fógair saor in aisce é agus faigh premium am ar bith is mian leat. Foilsigh mo ghnó saor in aisce

Daoine cáiliúla

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Halla an bhaile

Alcaldía: Tomás de Andrés Molinera

Web oficial: http://www.tabaneralaluenga.es/

Halla baile Tabanera la Luenga

Alcaldía: Tomás de Andrés Molinera Web oficial: http://www.tabaneralaluenga.es/

Anseo próifíl do halla baile nó seoladh do shuímh ghréasáin. An as halla an bhaile thú? Faigh premium chun do phróifíl a chomhlánú agus ábhar do bhaile a chur in eagar. hola@ciudadesypueblos.es

Conas teacht ann

  • 🚗 24 km ó Segovia (thart ar 17 nóim sa charr)
  • 🚗 93 km ó Valladolid (thart ar 66 nóim sa charr)
  • 🚗 110 km ó Madrid (thart ar 78 nóim sa charr)

🧭 Ag taisteal trí shráidbhailte na Spáinne: treoir phraiticiúil — Uaireanta, iompar, airgead agus nósanna, sula dtéann tú ar an mbóthar.

  • ✈️ 106 km ó aerfort Valladolid (thart ar 75 nóiméad sa charr)
  • ✈️ 112 km ó aerfort Madrid-Barajas (thart ar 79 nóiméad sa charr)

Conas dul ann sa charr (Google Maps)

Eolas praiticiúil

🅿️ Cá háit le páirceáil

  • Cá háit le páirceáil · 0.7 km ar shiúl
  • Cá háit le páirceáil · 2.4 km ar shiúl

🏧 An meaisín airgid is gaire

  • Cajaviva Caja Rural Carbonero El Mayor · 3.5 km ar shiúl
  • An meaisín airgid is gaire · 3.5 km ar shiúl
  • Caixabank · 7 km ar shiúl

⛽ An stáisiún peitril is gaire

  • AN Energéticos - Carbonero El Mayor · 2.2 km ar shiúl
  • Repsol · 3 km ar shiúl
  • Repsol · 6.5 km ar shiúl

ℹ️ Oifig turasóireachta

  • Oifig turasóireachta · 2.8 km ar shiúl

© OpenStreetMap

Busanna

2 paradas de autobús en el municipio:

Yanguas de Eresma

Tabanera la Luenga

Dul ann ar iompar poiblí (bealaí agus amchláir)

Cógaslann agus sláinte

Aimsigh an chógaslann agus an t-ionad sláinte is gaire, leis an seoladh agus conas dul ann:

Balla agus nuacht

Logáil isteach le do phróifíl chun postáil. Tá sé saor in aisce postáil ar na ballaí.

Tá an balla seo ciúin go fóill.

Balla Tabanera la Luenga →

Fógraí báis

Níl aon fhógra báis foilsithe faoi láthair in Tabanera la Luenga.

✝ Fógra báis a fhoilsiú Fógraí báis chúige Segovia →

I gcuimhne

Níl aon chuimhneachán i Tabanera la Luenga fós.

🕊️ Cuimhneachán a thiomnú I gcuimhne i gcúige Segovia →

Físeáin

Faigh amach faoi Tabanera la Luenga ar fhíseán:

Féach ar fhíseáin de Tabanera la Luenga ar YouTube

Roinn an leathanach seo: WhatsApp