Ciudades y Pueblos

Morera, La

Badajoz · Extremadura

Balla Morera, La Balla Badajoz 🤍 Sábháil i m'éalú WhatsApp 🖨️ Póstaer le cód QR

La Morera es un municipio de España perteneciente a la provincia de Badajoz, en la comunidad autónoma de Extremadura. Tiene una población de 698 habitantes (INE 2025).

Rannóga is féidir leis an halla baile premium a chur in eagar · Rannóga seasta na treorach

Bunús

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Stair

La Morera es un municipio de España perteneciente a la provincia de Badajoz, en la comunidad autónoma de Extremadura. Tiene una población de 698 habitantes (INE 2025).

Séadchomharthaí

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Rudaí le feiceáil

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Gailearaí

Féilte

Meán Fómhair 2026

Lu Ce hA Sa Do 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Féilte na míosa seo

An chuid eile den bhliain

  • Lúnasa: San Lorenzo Mártir (10)

Clár imeachtaí

Féach an clár imeachtaí ar fad →

Margadh sráide

Aimsigh lá agus áit mhargadh sráide an cheantair:

Gastranamaíocht

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Bealaí agus fánaíocht

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Seirbhísí

An bhfuil gnó agat i Morera, La? Fógair saor in aisce é agus faigh premium am ar bith is mian leat. Foilsigh mo ghnó saor in aisce

Daoine cáiliúla

Lorenzo Jesús Blanco Marín, pintor español

Halla an bhaile

Alcaldía: Juan José Amo González

Web oficial: http://www.lamorera.es

Halla baile Morera, La

Alcaldía: Juan José Amo González Web oficial: http://www.lamorera.es

Anseo próifíl do halla baile nó seoladh do shuímh ghréasáin. An as halla an bhaile thú? Faigh premium chun do phróifíl a chomhlánú agus ábhar do bhaile a chur in eagar. hola@ciudadesypueblos.es

Conas teacht ann

  • 🚗 57 km ó Badajoz (thart ar 40 nóim sa charr)
  • 🚗 177 km ó Sevilla (thart ar 125 nóim sa charr)

🧭 Ag taisteal trí shráidbhailte na Spáinne: treoir phraiticiúil — Uaireanta, iompar, airgead agus nósanna, sula dtéann tú ar an mbóthar.

  • ✈️ 51 km ó aerfort Badajoz (thart ar 36 nóiméad sa charr)
  • ✈️ 178 km ó aerfort Sevilla (thart ar 126 nóiméad sa charr)

Conas dul ann sa charr (Google Maps)

Eolas praiticiúil

⛽ An stáisiún peitril is gaire

  • Iberdoex · 3.8 km ar shiúl
  • Estación de Servicio Juimaral · 6.5 km ar shiúl
  • Gasolinera Cooperativa Sta. Marta Virgen · 7.4 km ar shiúl

🏖️ Cá háit le snámh

  • Piscina Municipal · 4.7 km ar shiúl

© OpenStreetMap

Busanna

Féach ar an mbealach, na hamchláir agus na naisc iompair phoiblí go dtí Morera, La:

Dul ann ar iompar poiblí (bealaí agus amchláir)

Cógaslann agus sláinte

Aimsigh an chógaslann agus an t-ionad sláinte is gaire, leis an seoladh agus conas dul ann:

Balla agus nuacht

Logáil isteach le do phróifíl chun postáil. Tá sé saor in aisce postáil ar na ballaí.

Tá an balla seo ciúin go fóill.

Balla Morera, La →

Fógraí báis

Níl aon fhógra báis foilsithe faoi láthair in Morera, La.

✝ Fógra báis a fhoilsiú Fógraí báis chúige Badajoz →

I gcuimhne

Níl aon chuimhneachán i Morera, La fós.

🕊️ Cuimhneachán a thiomnú I gcuimhne i gcúige Badajoz →

Físeáin

Faigh amach faoi Morera, La ar fhíseán:

Féach ar fhíseáin de Morera, La ar YouTube

Roinn an leathanach seo: WhatsApp