Mont-ras
Girona · Cataluña
Montrás (oficialmente en catalán: Mont-ras) es un municipio español de la comarca catalana del Bajo Ampurdán, en la Costa Brava. Además de la capital municipal, incluye los núcleos de población de Canyelles, Molines, la Roqueta y Torre Simona. Las islas Formigues y las del Cap de Planés también forman parte de su término municipal.
Rannóga is féidir leis an halla baile premium a chur in eagar · Rannóga seasta na treorach
Bunús
Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.
Stair
Montrás (oficialmente en catalán: Mont-ras) es un municipio español de la comarca catalana del Bajo Ampurdán, en la Costa Brava. Además de la capital municipal, incluye los núcleos de población de Canyelles, Molines, la Roqueta y Torre Simona. Las islas Formigues y las del Cap de Planés también forman parte de su término municipal.
Séadchomharthaí
•Dolmen d'en Botey
•Dolmen de L'Estanyet
•Sant Mateu de Vall-llobrega
•Torre de Guaita del Puig de les Torretes
•Dolmen de la Vinya Gran
•Mina Pepita
•la Mina Petita
•Dipòsit d'aigua de Can Mario
•Discoteca Xque
•Torre de Vila-Seca
•Torre de Santa Margarida
Rudaí le feiceáil
Torre fortificada de Simona.
Iglesia municipal
La Pedrera
Las Gavarras
El Crit
Carril bici: El tren petit
Gailearaí
Féilte
Meán Fómhair 2026
Féilte na míosa seo
- Níl aon fhéilte cláraithe an mhí seo.
Clár imeachtaí
Margadh sráide
•Mercat de la fruita i hortalisses
Gastranamaíocht
Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.
Bealaí agus fánaíocht
Bealaí a théann trí Mont-ras
Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.
Seirbhísí
An bhfuil gnó agat i Mont-ras? Fógair saor in aisce é agus faigh premium am ar bith is mian leat. Foilsigh mo ghnó saor in aisce
Daoine cáiliúla
•Begonya Montalban i Vilas
•Mireia Trias, ciclista española
Halla an bhaile
Alcaldía: Vanessa Peiró Royán
Web oficial: http://www.mont-ras.cat
Halla baile Mont-ras
Alcaldía: Vanessa Peiró Royán Web oficial: http://www.mont-ras.cat
Anseo próifíl do halla baile nó seoladh do shuímh ghréasáin. An as halla an bhaile thú? Faigh premium chun do phróifíl a chomhlánú agus ábhar do bhaile a chur in eagar. hola@ciudadesypueblos.es
Conas teacht ann
- 🚗 36 km ó Girona (thart ar 25 nóim sa charr)
- 🚗 64 km ó Breda (thart ar 45 nóim sa charr)
- 🚗 115 km ó Badalona (thart ar 81 nóim sa charr)
🧭 Ag taisteal trí shráidbhailte na Spáinne: treoir phraiticiúil — Uaireanta, iompar, airgead agus nósanna, sula dtéann tú ar an mbóthar.
- ✈️ 40 km ó aerfort Girona-Costa Brava (thart ar 28 nóiméad sa charr)
- ✈️ 140 km ó aerfort Barcelona-El Prat (thart ar 99 nóiméad sa charr)
Eolas praiticiúil
🅿️ Cá háit le páirceáil
- Aparcament Municipal · 0.1 km ar shiúl
- Cá háit le páirceáil · 0.2 km ar shiúl
- Cá háit le páirceáil · 0.3 km ar shiúl
🏧 An meaisín airgid is gaire
- Banco Santander · 1.8 km ar shiúl
- Caixabank · 1.8 km ar shiúl
- Banco Sabadell · 1.9 km ar shiúl
⛽ An stáisiún peitril is gaire
- Aneu Oil · 0.8 km ar shiúl
- An stáisiún peitril is gaire · 0.9 km ar shiúl
- BP · 1.5 km ar shiúl
ℹ️ Oifig turasóireachta
- Centre d'Atenció Turística · 0.8 km ar shiúl
- Oifig turasóireachta · 0.9 km ar shiúl
- Oifig turasóireachta · 0.9 km ar shiúl
🔭 Ionaid radhairc
- Mirador Torre de Can Mario · 2.1 km ar shiúl
- Mirador de Montagut · 3.8 km ar shiúl
- Ionaid radhairc · 3.9 km ar shiúl
🏖️ Cá háit le snámh
- Piscina municipal de Palafrugell · 1.7 km ar shiúl
- jacuzzi · 2 km ar shiúl
- Platja Port Pelegri · 3.9 km ar shiúl
Busanna
Montrás se comunica con otros pueblos a través de la carretera C-31 por la salida 331.
Cógaslann agus sláinte
•Farmacia Farmàcia Frigola Bevan — Carrer de Cavallers 48
•Farmacia Farmàcia Dorca — Carrer de Cavallers 38
•Farmacia Farmàcia Suñer — Plaça de l'Església 9
•Farmacia Farmàcia Mariné — Carrer Ample 55
•Farmacia Meritxell Roura — Raval Inferior 25
•Farmacia Farmàcia Noguer — Carrer de Torroella 50
•Farmacia Farmàcia Barba-Font — Avinguda de la Generalitat 32
•Farmacia Farmàcia Thomas Ferrer, Isabel — Avinguda Pompeu Fabra 134
•Farmacia Farmàcia Reixach-Rubau-Tarrés-Trias — Carrer de Sagunt 36
•Centre d'Anàlisis Girona — Carrer de Torres Jonama 62
Balla agus nuacht
Logáil isteach le do phróifíl chun postáil. Tá sé saor in aisce postáil ar na ballaí.
Tá an balla seo ciúin go fóill.
Fógraí báis
Níl aon fhógra báis foilsithe faoi láthair in Mont-ras.
I gcuimhne
Níl aon chuimhneachán i Mont-ras fós.
Físeáin
Faigh amach faoi Mont-ras ar fhíseán: