Ciudades y Pueblos

Laguna Dalga

León · Castilla y León

Balla Laguna Dalga Balla León 🤍 Sábháil i m'éalú WhatsApp 🖨️ Póstaer le cód QR

Laguna Dalga es un municipio y villa española de la provincia de León, en la comunidad autónoma de Castilla y León. Se encuentra enclavado en la comarca natural del Páramo Leonés. El municipio está compuesto por cuatro núcleos de población: Laguna Dalga, San Pedro de las Dueñas, Santa Cristina del Páramo y Soguillo del Páramo.

Rannóga is féidir leis an halla baile premium a chur in eagar · Rannóga seasta na treorach

Bunús

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Stair

Laguna Dalga es un municipio y villa española de la provincia de León, en la comunidad autónoma de Castilla y León. Se encuentra enclavado en la comarca natural del Páramo Leonés. El municipio está compuesto por cuatro núcleos de población: Laguna Dalga, San Pedro de las Dueñas, Santa Cristina del Páramo y Soguillo del Páramo.

Séadchomharthaí

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Rudaí le feiceáil

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Gailearaí

Féilte

Meán Fómhair 2026

Lu Ce hA Sa Do 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Féilte na míosa seo

  • Níl aon fhéilte cláraithe an mhí seo.

Clár imeachtaí

Féach an clár imeachtaí ar fad →

Margadh sráide

Aimsigh lá agus áit mhargadh sráide an cheantair:

Gastranamaíocht

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Bealaí agus fánaíocht

Níl aon eolas sa rannóg seo go fóill. Is féidir le próifíl an bhaile í a chomhlánú ón bpainéal.

Seirbhísí

An bhfuil gnó agat i Laguna Dalga? Fógair saor in aisce é agus faigh premium am ar bith is mian leat. Foilsigh mo ghnó saor in aisce

Daoine cáiliúla

Roberto Rey, cantante

Halla an bhaile

Alcaldía: Eloy Bailez Lobato

Web oficial: http://www.aytolagunadalga.es

Halla baile Laguna Dalga

Alcaldía: Eloy Bailez Lobato Web oficial: http://www.aytolagunadalga.es

Anseo próifíl do halla baile nó seoladh do shuímh ghréasáin. An as halla an bhaile thú? Faigh premium chun do phróifíl a chomhlánú agus ábhar do bhaile a chur in eagar. hola@ciudadesypueblos.es

Conas teacht ann

  • 🚗 42 km ó León (thart ar 30 nóim sa charr)
  • 🚗 142 km ó Valladolid (thart ar 100 nóim sa charr)
  • 🚗 144 km ó Oviedo (thart ar 102 nóim sa charr)

🧭 Ag taisteal trí shráidbhailte na Spáinne: treoir phraiticiúil — Uaireanta, iompar, airgead agus nósanna, sula dtéann tú ar an mbóthar.

  • ✈️ 37 km ó aerfort León (thart ar 26 nóiméad sa charr)
  • ✈️ 127 km ó aerfort Valladolid (thart ar 90 nóiméad sa charr)

Conas dul ann sa charr (Google Maps)

Eolas praiticiúil

🅿️ Cá háit le páirceáil

  • Cá háit le páirceáil · 2.3 km ar shiúl
  • Cá háit le páirceáil · 2.3 km ar shiúl
  • Cá háit le páirceáil · 2.3 km ar shiúl

🏧 An meaisín airgid is gaire

  • An meaisín airgid is gaire · 2.5 km ar shiúl
  • Banco Santander · 2.6 km ar shiúl
  • An meaisín airgid is gaire · 2.6 km ar shiúl

⛽ An stáisiún peitril is gaire

  • Estación de Servicio Bajo Páramo · 2.4 km ar shiúl
  • Moeve · 6.3 km ar shiúl

© OpenStreetMap

Busanna

Féach ar an mbealach, na hamchláir agus na naisc iompair phoiblí go dtí Laguna Dalga:

Dul ann ar iompar poiblí (bealaí agus amchláir)

Cógaslann agus sláinte

Aimsigh an chógaslann agus an t-ionad sláinte is gaire, leis an seoladh agus conas dul ann:

Balla agus nuacht

Logáil isteach le do phróifíl chun postáil. Tá sé saor in aisce postáil ar na ballaí.

Tá an balla seo ciúin go fóill.

Balla Laguna Dalga →

Fógraí báis

Níl aon fhógra báis foilsithe faoi láthair in Laguna Dalga.

✝ Fógra báis a fhoilsiú Fógraí báis chúige León →

I gcuimhne

Níl aon chuimhneachán i Laguna Dalga fós.

🕊️ Cuimhneachán a thiomnú I gcuimhne i gcúige León →

Físeáin

Faigh amach faoi Laguna Dalga ar fhíseán:

Féach ar fhíseáin de Laguna Dalga ar YouTube

Roinn an leathanach seo: WhatsApp