Ciudades y Pueblos

Torres de Segre

Lleida · Cataluña

Kylän Torres de Segre seinä Kylän Lleida seinä 🤍 Tallenna retkeeni WhatsApp 🖨️ Juliste QR-koodilla

Torres de Segre es un municipio de España, en la comunidad autónoma de Cataluña. Situado en la provincia de Lérida, en la comarca del Segriá, situado al SO. de la capital comarcal y a la izquierda del río Segre. Incluye el agregado de Utxesa.

Osiot, joita premium-kunnantalo voi muokata · Oppaan kiinteät osiot

Alkuperä

Tässä osiossa ei ole vielä tietoja. Kylän profiili voi täydentää sen hallintapaneelista.

Historia

Torres de Segre es un municipio de España, en la comunidad autónoma de Cataluña. Situado en la provincia de Lérida, en la comarca del Segriá, situado al SO. de la capital comarcal y a la izquierda del río Segre. Incluye el agregado de Utxesa.

Monumentit

Tässä osiossa ei ole vielä tietoja. Kylän profiili voi täydentää sen hallintapaneelista.

Nähtävää

Tässä osiossa ei ole vielä tietoja. Kylän profiili voi täydentää sen hallintapaneelista.

Galleria

Juhlat

Syyskuu 2026

ma ti ke to pe la su 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Tämän kuun juhlat

  • Tälle kuulle ei ole kirjattu juhlia.

Tapahtumakalenteri

Katso koko tapahtumakalenteri →

Markkinat

Löydä alueen torimarkkinoiden päivä ja paikka:

Gastronomia

Tässä osiossa ei ole vielä tietoja. Kylän profiili voi täydentää sen hallintapaneelista.

Reitit ja vaellus

Camí Català per Lleida

Camí Ignasià Català 1: Soses - Lleida (25 km)

Camí Natural del Riu Segre i Embassament d'Utxesa (14.8 km)

Pantà d'Utxesa (7.5 km)

El Camí IT2TR1 El Camí de Ponent: de Balaguer a Montserrat (CC-C)

Palvelut

Onko sinulla yritys kohteessa Torres de Segre? Ilmoita se ilmaiseksi ja hanki premium milloin haluat. Julkaise yritykseni ilmaiseksi

Kuuluisat henkilöt

Montserrat Soliva Torrentó, científica española

Kunnantalo

Web oficial: http://www.torressegre.cat/

Kohteen Torres de Segre kunnantalo

Web oficial: http://www.torressegre.cat/

Tässä kunnantalosi tietosivu tai verkkosivusi osoite. Oletko kunnantalolta? Hanki premium, niin voit täydentää tietosivusi ja muokata kyläsi sisältöä. hola@ciudadesypueblos.es

Saapumisohjeet

  • 🚗 17 km kohteesta Lleida (noin 12 min autolla)
  • 🚗 146 km kohteesta Zaragoza (noin 103 min autolla)
  • 🚗 155 km kohteesta Terrassa (noin 109 min autolla)

🧭 Matkalla Espanjan kylissä: käytännön opas — Aikataulut, liikenne, raha ja tavat, ennen matkaan lähtöä.

  • ✈️ 27 km Lleida-Alguaire-lentoasemalta (noin 19 min autolla)
  • ✈️ 87 km Reus-lentoasemalta (noin 61 min autolla)

Saapumisohjeet autolla (Google Maps)

Käytännön tietoa

🅿️ Missä pysäköidä

  • Missä pysäköidä · 0.2 km:n päässä
  • Missä pysäköidä · 0.2 km:n päässä
  • Missä pysäköidä · 0.2 km:n päässä

🏧 Lähin pankkiautomaatti

  • Caixabank · 0 km:n päässä
  • BBVA · 3.4 km:n päässä
  • Banco Sabadell · 3.5 km:n päässä

⛽ Lähin huoltoasema

  • Coop Verge de Carrassumada · 0.3 km:n päässä
  • Coop Soses · 1.9 km:n päässä
  • Repsol · 2.7 km:n päässä

ℹ️ Matkailutoimisto

  • Matkailutoimisto · 0.2 km:n päässä
  • Matkailutoimisto · 2.9 km:n päässä
  • Matkailutoimisto · 2.9 km:n päässä

🔭 Näköalapaikat

  • Mirador del Forneret · 3.3 km:n päässä
  • Mirador de Joquers · 3.9 km:n päässä
  • Näköalapaikat · 4.1 km:n päässä

© OpenStreetMap

Bussit

Hace parada la línea nocturna de autobús NL1 Lérida - La Granja de Escarpe

Perille joukkoliikenteellä (reitit ja aikataulut)

Apteekki ja terveys

Löydä lähin apteekki ja terveyskeskus, osoitteineen ja saapumisohjeineen:

Seinä ja uutiset

Kirjaudu sisään profiilillasi julkaistaksesi. Seinille julkaiseminen on ilmaista.

Tämä seinä on vielä hiljainen.

Kylän Torres de Segre seinä →

Kuolinilmoitukset

Kylässä Torres de Segre ei ole juuri nyt julkaistuja kuolinilmoituksia.

✝ Kuolinilmoituksen julkaiseminen Kuolinilmoitukset – Lleida →

Muistoissamme

Kylässä Torres de Segre ei ole vielä yhtään muistosivua.

🕊️ Omista muistosivu Muistoissamme – Lleida →

Videot

Tutustu kohteeseen Torres de Segre videolla:

Katso kohteen Torres de Segre videoita YouTubessa

Jaa tämä sivu: WhatsApp