Ciudades y Pueblos

Neves, As

Pontevedra · Galicia

Kylän Neves, As seinä Kylän Pontevedra seinä 🤍 Tallenna retkeeni WhatsApp 🖨️ Juliste QR-koodilla

As Neves,​ anteriormente Nieves,​ es un municipio español situado en la parte meridional de la comarca del Condado, en la provincia de Pontevedra, comunidad autónoma de Galicia. Cuenta con una población de 3657 habitantes (INE 2025).

Osiot, joita premium-kunnantalo voi muokata · Oppaan kiinteät osiot

Alkuperä

Tässä osiossa ei ole vielä tietoja. Kylän profiili voi täydentää sen hallintapaneelista.

Historia

As Neves,​ anteriormente Nieves,​ es un municipio español situado en la parte meridional de la comarca del Condado, en la provincia de Pontevedra, comunidad autónoma de Galicia. Cuenta con una población de 3657 habitantes (INE 2025).

Monumentit

Tässä osiossa ei ole vielä tietoja. Kylän profiili voi täydentää sen hallintapaneelista.

Nähtävää

Tässä osiossa ei ole vielä tietoja. Kylän profiili voi täydentää sen hallintapaneelista.

Galleria

Juhlat

Syyskuu 2026

ma ti ke to pe la su 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Tämän kuun juhlat

  • Tälle kuulle ei ole kirjattu juhlia.

Loppuvuosi

  • Elokuu: Virxe de As Neves (5)

Tapahtumakalenteri

Katso koko tapahtumakalenteri →

Markkinat

Löydä alueen torimarkkinoiden päivä ja paikka:

Gastronomia

Tässä osiossa ei ole vielä tietoja. Kylän profiili voi täydentää sen hallintapaneelista.

Reitit ja vaellus

Grande Rota da Travessia da Ribeira do Minho (GR, 95.7 km)

Palvelut

Onko sinulla yritys kohteessa Neves, As? Ilmoita se ilmaiseksi ja hanki premium milloin haluat. Julkaise yritykseni ilmaiseksi

Kuuluisat henkilöt

Míchel Salgado, futbolista español

Manuel Gómez González

Leopoldo García Durán, abogado y político español

Sara Vila Alonso

Roxelio Rivero, periodista español

Oswaldo González Pereira, político español

Manuel García Durán, periodista español

Sara Leirós Fernández

Kunnantalo

Alcaldía: Xosé Manuel Rodríguez Méndez

Web oficial: https://asneves.gal

Kohteen Neves, As kunnantalo

Alcaldía: Xosé Manuel Rodríguez Méndez Web oficial: https://asneves.gal

Tässä kunnantalosi tietosivu tai verkkosivusi osoite. Oletko kunnantalolta? Hanki premium, niin voit täydentää tietosivusi ja muokata kyläsi sisältöä. hola@ciudadesypueblos.es

Saapumisohjeet

  • 🚗 38 km kohteesta Vigo (noin 27 min autolla)
  • 🚗 54 km kohteesta Pontevedra (noin 38 min autolla)
  • 🚗 179 km kohteesta Coruña, A (noin 126 min autolla)

🧭 Matkalla Espanjan kylissä: käytännön opas — Aikataulut, liikenne, raha ja tavat, ennen matkaan lähtöä.

  • ✈️ 30 km Vigo-lentoasemalta (noin 21 min autolla)
  • ✈️ 112 km Santiago de Compostela-lentoasemalta (noin 79 min autolla)

Saapumisohjeet autolla (Google Maps)

Käytännön tietoa

🅿️ Missä pysäköidä

  • Missä pysäköidä · 0.1 km:n päässä
  • Missä pysäköidä · 0.2 km:n päässä
  • Missä pysäköidä · 0.7 km:n päässä

🏧 Lähin pankkiautomaatti

  • Abanca · 0 km:n päässä
  • Banco Santander · 0.1 km:n päässä
  • Crédito Agrícola · 3 km:n päässä

⛽ Lähin huoltoasema

  • Petronor · 0.8 km:n päässä
  • Galp · 1.9 km:n päässä
  • Galp · 6.7 km:n päässä

ℹ️ Matkailutoimisto

  • Turismo As Neves · 0.1 km:n päässä

🔭 Näköalapaikat

  • Näköalapaikat · 2.4 km:n päässä
  • Näköalapaikat · 3.7 km:n päässä

🏖️ Missä uida

  • Praia fluvial de Portomaior · 1.9 km:n päässä
  • Landre · 2.1 km:n päässä
  • Ponte do Mouro · 2.3 km:n päässä

© OpenStreetMap

Bussit

Katso reitti, aikataulut ja joukkoliikenneyhteydet kohteeseen Neves, As:

Perille joukkoliikenteellä (reitit ja aikataulut)

Apteekki ja terveys

Löydä lähin apteekki ja terveyskeskus, osoitteineen ja saapumisohjeineen:

Seinä ja uutiset

Kirjaudu sisään profiilillasi julkaistaksesi. Seinille julkaiseminen on ilmaista.

Tämä seinä on vielä hiljainen.

Kylän Neves, As seinä →

Kuolinilmoitukset

Kylässä Neves, As ei ole juuri nyt julkaistuja kuolinilmoituksia.

✝ Kuolinilmoituksen julkaiseminen Kuolinilmoitukset – Pontevedra →

Muistoissamme

Kylässä Neves, As ei ole vielä yhtään muistosivua.

🕊️ Omista muistosivu Muistoissamme – Pontevedra →

Videot

Tutustu kohteeseen Neves, As videolla:

Katso kohteen Neves, As videoita YouTubessa

Jaa tämä sivu: WhatsApp