Ciudades y Pueblos

Pinilla del Campo

Soria · Castilla y León

Pinilla del Campo herriaren horma Soria herriaren horma 🤍 Gorde nire ihesaldian WhatsApp 🖨️ QR kodedun kartela

Pinilla del Campo es un municipio y localidad española de la provincia de Soria, en la comunidad autónoma de Castilla y León. El término municipal tiene una población de 17 habitantes (INE 2025).

Premium udalak editatu ditzakeen atalak · Gidaren atal finkoak

Jatorria

Oraindik ez dago atal honetako informaziorik. Herriaren profilak paneletik osatu dezake.

Historia

El censo de Pecheros de 1528, en el que no se contaban eclesiásticos, hidalgos y nobles, registraba la existencia de 32 pecheros, es decir unidades familiares que pagaban impuestos.​

A la caída del Antiguo Régimen la localidad se constituye en municipio constitucional en la región de Castilla la Vieja, partido de Soria​ que en el censo de 1842 contaba con 37 hogares y 150 vecinos.

La localidad aparece descrita en el decimotercer volumen del Diccionario geográfico-estadístico-histórico de España y sus posesiones de Ultramar de Pascual Madoz de la siguiente manera:

Monumentuak

Oraindik ez dago atal honetako informaziorik. Herriaren profilak paneletik osatu dezake.

Zer bisitatu

Oraindik ez dago atal honetako informaziorik. Herriaren profilak paneletik osatu dezake.

Galeria

Jaiak

Iraila 2026

al ar az og ol lr ig 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Hilabete honetako jaiak

  • Ez dago jairik erregistratuta hilabete honetan.

Agenda

Ikusi agenda osoa →

Azoka txikia

Aurkitu inguruko azokaren eguna eta lekua:

Gastronomia

Oraindik ez dago atal honetako informaziorik. Herriaren profilak paneletik osatu dezake.

Ibilbideak eta senderismoa

Oraindik ez dago atal honetako informaziorik. Herriaren profilak paneletik osatu dezake.

Zerbitzuak

Pinilla del Campo herrian negozio bat al duzu? Iragarri doan eta egin ezazu premium nahi duzunean. Argitaratu nire negozioa doan

Pertsonaia ospetsuak

Oraindik ez dago atal honetako informaziorik. Herriaren profilak paneletik osatu dezake.

Udala

Alcaldía: Leandro Javier Millán Millán

Pinilla del Campo herriko udala

Alcaldía: Leandro Javier Millán Millán

Hemen zure udalaren fitxa edo zure webgunearen helbidea. Udalekoa zara? Egin zaitez premium zure fitxa osatzeko eta zure herriko edukia editatzeko. hola@ciudadesypueblos.es

Nola iritsi

  • 🚗 Soria herritik 40 km-ra (autoz 28 min inguru)
  • 🚗 Logroño herritik 111 km-ra (autoz 78 min inguru)
  • 🚗 Zaragoza herritik 125 km-ra (autoz 88 min inguru)

🧭 Espainiako herrietan zehar bidaiatzea: gida praktikoa — Ordutegiak, garraioa, dirua eta ohiturak, bidaiari ekin aurretik.

  • ✈️ Logroño-Agoncillo aireportutik 106 km-ra (75 min inguru autoz)
  • ✈️ Zaragoza aireportutik 108 km-ra (76 min inguru autoz)

Nola iritsi autoz (Google Maps)

Datu praktikoak

⛽ Gasolindegirik hurbilena

  • Repsol · 8.1 km-ra

© OpenStreetMap

Autobusak

Kontsultatu Pinilla del Campo herrira iristeko ibilbidea, ordutegiak eta garraio publikoko konbinazioak:

Iritsi garraio publikoz (ibilbideak eta ordutegiak)

Farmazia eta osasuna

Aurkitu farmaziarik eta osasun-zentrorik hurbilenak, helbidearekin eta nola iritsi:

Horma eta albisteak

Sartu zure profilarekin argitaratzeko. Hormetan argitaratzea doan da.

Horma hau oraindik lasai dago.

Pinilla del Campo herriaren horma →

Eskelak

Une honetan ez dago eskelarik argitaratuta Pinilla del Campo herrian.

✝ Eskela bat argitaratu Soria probintziako eskelak →

Oroimenean

Oraindik ez dago oroitzapenik Pinilla del Campo herrian.

🕊️ Oroitzapen bat eskaini Oroimenean, Soria probintzian →

Bideoak

Ezagutu Pinilla del Campo bideoz:

Ikusi Pinilla del Campo herriko bideoak YouTuben

Partekatu orri hau: WhatsApp