Ciudades y Pueblos

Castronuevo de Esgueva

Valladolid · Castilla y León

Castronuevo de Esgueva herriaren horma Valladolid herriaren horma 🤍 Gorde nire ihesaldian WhatsApp 🖨️ QR kodedun kartela

Castronuevo de Esgueva es un municipio de España, en la provincia de Valladolid, comunidad autónoma de Castilla y León. Tiene una superficie de 29,44 km² con una población de 388 habitantes y una densidad de 13,18 hab/km².

Premium udalak editatu ditzakeen atalak · Gidaren atal finkoak

Jatorria

Oraindik ez dago atal honetako informaziorik. Herriaren profilak paneletik osatu dezake.

Historia

Castronuevo de Esgueva es un municipio de España, en la provincia de Valladolid, comunidad autónoma de Castilla y León. Tiene una superficie de 29,44 km² con una población de 388 habitantes y una densidad de 13,18 hab/km².

Monumentuak

La iglesia parroquial dedicada a Ntra. Sra. Santa María de la Concepción, edificio del siglo XV al XVII de estilo gótico y barroco, que se levanta sobre tres naves, la central se cubre con una bóveda de cañón con lunetos y yeserías, y las laterales y la sacristía lo hacen con bóveda de arista. Sin embargo, y a diferencia del resto del templo, la capilla mayor conserva una bóveda estrellada del siglo xv. Puede visitarse contactando con el Ayuntamiento. Contiene un órgano, en uso, del xviii, protagonista del ciclo de conciertos que se celebran los sábados de agosto.

Puente romano sobre el río Esgueva.

Zer bisitatu

Fiestas:

Además de una Semana Cultural que tiene lugar durante la tercera semana de agosto (en torno al día 19), existe una fiesta tradicional en el pueblo como es la Visitación, el 2 de julio, denominada El Guindo, donde aparte de las actividades culturales, las verbenas y los juegos como la tanga, se convierten en punto de referencia por unos días. También la urbanización Los Álamos celebra sus fiestas el 25 de julio con verbenas y juegos.

Galeria

Jaiak

Iraila 2026

al ar az og ol lr ig 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Hilabete honetako jaiak

  • Ez dago jairik erregistratuta hilabete honetan.

Urteko gainerakoa

  • Uztaila: Fiestas del Guindo (1)

Agenda

Ikusi agenda osoa →

Azoka txikia

Aurkitu inguruko azokaren eguna eta lekua:

Gastronomia

Oraindik ez dago atal honetako informaziorik. Herriaren profilak paneletik osatu dezake.

Ibilbideak eta senderismoa

Oraindik ez dago atal honetako informaziorik. Herriaren profilak paneletik osatu dezake.

Zerbitzuak

Castronuevo de Esgueva herrian negozio bat al duzu? Iragarri doan eta egin ezazu premium nahi duzunean. Argitaratu nire negozioa doan

Pertsonaia ospetsuak

César Gala Vallejo, escritor español

Udala

Alcaldía: Fernando Monge García

Castronuevo de Esgueva herriko udala

Alcaldía: Fernando Monge García

Hemen zure udalaren fitxa edo zure webgunearen helbidea. Udalekoa zara? Egin zaitez premium zure fitxa osatzeko eta zure herriko edukia editatzeko. hola@ciudadesypueblos.es

Nola iritsi

  • 🚗 Valladolid herritik 15 km-ra (autoz 11 min inguru)
  • 🚗 Burgos herritik 130 km-ra (autoz 92 min inguru)

🧭 Espainiako herrietan zehar bidaiatzea: gida praktikoa — Ordutegiak, garraioa, dirua eta ohiturak, bidaiari ekin aurretik.

  • ✈️ Valladolid aireportutik 28 km-ra (20 min inguru autoz)
  • ✈️ Burgos aireportutik 137 km-ra (97 min inguru autoz)

Nola iritsi autoz (Google Maps)

Datu praktikoak

🅿️ Non aparkatu

  • Non aparkatu · 0.7 km-ra

⛽ Gasolindegirik hurbilena

  • Repsol · 5 km-ra
  • Estación de Servicio Avia La Aguilera · 7.5 km-ra
  • Servatra · 7.9 km-ra

🏖️ Non bainatu

  • Piscina Municipal · 4.2 km-ra
  • Piscina Municipal · 5.4 km-ra

© OpenStreetMap

Autobusak

Kontsultatu Castronuevo de Esgueva herrira iristeko ibilbidea, ordutegiak eta garraio publikoko konbinazioak:

Iritsi garraio publikoz (ibilbideak eta ordutegiak)

Farmazia eta osasuna

El pueblo dispone de consultorio médico, tienda, farmacia, bar, bodega, restaurante y piscina. Esta última, abierta de junio a septiembre, también dispone de bar-terraza.

También cuenta con otras instalaciones deportivas como son un campo de fútbol y parque infantil, e instalaciones culturales como la biblioteca, sala de internet y centro cívico con salón de actos y teatro.

Horma eta albisteak

Sartu zure profilarekin argitaratzeko. Hormetan argitaratzea doan da.

Horma hau oraindik lasai dago.

Castronuevo de Esgueva herriaren horma →

Eskelak

Une honetan ez dago eskelarik argitaratuta Castronuevo de Esgueva herrian.

✝ Eskela bat argitaratu Valladolid probintziako eskelak →

Oroimenean

Oraindik ez dago oroitzapenik Castronuevo de Esgueva herrian.

🕊️ Oroitzapen bat eskaini Oroimenean, Valladolid probintzian →

Bideoak

Ezagutu Castronuevo de Esgueva bideoz:

Ikusi Castronuevo de Esgueva herriko bideoak YouTuben

Partekatu orri hau: WhatsApp