Ciudades y Pueblos

Pobo de Dueñas, El

Guadalajara · Castilla-La Mancha

Væggen for Pobo de Dueñas, El Væggen for Guadalajara 🤍 Gem i min udflugt WhatsApp 🖨️ Plakat med QR-kode

El Pobo de Dueñas es un municipio y localidad española de la provincia de Guadalajara, en la comunidad autónoma de Castilla-La Mancha. El término municipal tiene una población de 102 habitantes (INE 2025).

Sektioner, som premium-rådhuset kan redigere · Guidens faste sektioner

Oprindelse

Der er endnu ingen oplysninger i denne sektion. Landsbyens profil kan udfylde den fra panelet.

Historie

El Pobo de Dueñas es un municipio y localidad española de la provincia de Guadalajara, en la comunidad autónoma de Castilla-La Mancha. El término municipal tiene una población de 102 habitantes (INE 2025).

Monumenter

Der er endnu ingen oplysninger i denne sektion. Landsbyens profil kan udfylde den fra panelet.

Hvad kan man besøge

Der er endnu ingen oplysninger i denne sektion. Landsbyens profil kan udfylde den fra panelet.

Galleri

Byfester

September 2026

ma. ti. on. to. fr. lø. sø. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Fester i denne måned

  • Ingen fester registreret denne måned.

Arrangementskalender

Se hele kalenderen →

Marked

Find dag og sted for markedet i området:

Gastronomi

Der er endnu ingen oplysninger i denne sektion. Landsbyens profil kan udfylde den fra panelet.

Ruter og vandreture

Camino del Cid (Senderista) (GR 160)

Services

Har du en virksomhed i Pobo de Dueñas, El? Annoncér den gratis, og gør den premium, når du vil. Offentliggør min virksomhed gratis

Kendte personer

García Gil Manrique Maldonado, político español

Álex Catalán, director de fotografía español

Rådhus

Alcaldía: Samuel Herranz Muniesa

Web oficial: http://elpobodeduenas.es/

Rådhuset i Pobo de Dueñas, El

Alcaldía: Samuel Herranz Muniesa Web oficial: http://elpobodeduenas.es/

Her er faktasiden for dit rådhus eller adressen på din hjemmeside. Er du fra rådhuset? Bliv premium for at udfylde din faktaside og redigere indholdet for din landsby. hola@ciudadesypueblos.es

Sådan kommer du hertil

  • 🚗 146 km fra Zaragoza (ca. 103 min i bil)
  • 🚗 161 km fra Guadalajara (ca. 114 min i bil)
  • 🚗 185 km fra Alcalá de Henares (ca. 131 min i bil)

🧭 Rejs rundt i Spaniens landsbyer: praktisk guide — Tider, transport, penge og skikke, før du tager af sted.

  • ✈️ 139 km fra lufthavnen i Zaragoza (cirka 98 min i bil)
  • ✈️ 198 km fra lufthavnen i Castellón (cirka 140 min i bil)

Sådan kommer du hertil i bil (Google Maps)

Praktisk information

🅿️ Parkering

  • Parkering · 0.7 km væk

© OpenStreetMap

Busser

Se rute, køreplaner og forbindelser med offentlig transport til Pobo de Dueñas, El:

Kom hertil med offentlig transport (ruter og køreplaner)

Apotek og sundhed

Find det nærmeste apotek og sundhedscenter, med adresse og rutevejledning:

Væg og nyheder

Log ind med din profil for at slå noget op. Det er gratis at slå op på væggene.

Denne væg er stadig helt stille.

Væggen for Pobo de Dueñas, El →

Dødsannoncer

Der er ingen offentliggjorte dødsannoncer i Pobo de Dueñas, El lige nu.

✝ Offentliggør en dødsannonce Dødsannoncer fra Guadalajara →

Til minde

Der er endnu ingen mindeside i Pobo de Dueñas, El.

🕊️ Tilegn en mindeside Til minde om dem, der er gået bort i Guadalajara →

Videoer

Oplev Pobo de Dueñas, El på video:

Se videoer af Pobo de Dueñas, El på YouTube

Del denne side: WhatsApp