Arcos de la Polvorosa
Zamora · Castilla y León
Arcos de la Polvorosa es un municipio y lugar español de la provincia de Zamora, en la comunidad autónoma de Castilla y León. Cuenta con una población de 211 habitantes (INE 2025).
Sekce, které může premium radnice upravovat · Pevné sekce průvodce
Původ
Tato sekce zatím neobsahuje žádné informace. Profil vesnice ji může doplnit z panelu.
Historie
Se encuentra situado en la comarca de Benavente y Los Valles, al sur de la confluencia de los ríos Órbigo y Esla. El municipio lo constituye una sola localidad, cuyo término tiene una superficie de 12,24 km² y, según los datos del padrón municipal 2025 del INE, cuenta con una población censada de 211 habitantes.
Památky
Tato sekce zatím neobsahuje žádné informace. Profil vesnice ji může doplnit z panelu.
Co navštívit
Patrimonio:
Entre sus construcciones más emblemáticas hay que mencionar el antiguo puente medieval conocido, en honor a su constructor, como puente de Deustamben —del que solo existen restos de su cimentación dentro del río Esla— y la iglesia parroquial del Salvador.
Patrimonio inmaterial:
Las festividades principales de este municipio son San Isidro, el día 15 de mayo, y El Salvador, el día 6 de agosto. En El Salvador los vecinos procesionan al Santo por las calles de la localidad. Antes de la eucaristía, los quintos cortan ramas de los árboles y las colocan en las paredes de los edificios a lo largo del recorrido de la procesión.
Galerie
Slavnosti
Září 2026
Slavnosti tento měsíc
- Tento měsíc nejsou zaznamenány žádné slavnosti.
Zbytek roku
- Květen: San Isidro (15)
- Srpen: El Salvador (6)
Program akcí
Trhy
Najděte den a místo trhu v okolí:
Gastronomie
Tato sekce zatím neobsahuje žádné informace. Profil vesnice ji může doplnit z panelu.
Trasy a pěší turistika
•Vía de la Plata hiking - 03 Salamanca to Astorga (VDLP, 700 km)
Služby
Máte podnik v obci Arcos de la Polvorosa? Inzerujte ho zdarma a na premium přejděte, kdykoli budete chtít. Zveřejnit můj podnik zdarma
Slavné osobnosti
•Ángel Ruiz Fidalgo
Radnice
Alcaldía: Onesimo Lopez Cuesta
Web oficial: http://www.arcosdelapolvorosa.net/
Radnice obce Arcos de la Polvorosa
Alcaldía: Onesimo Lopez Cuesta Web oficial: http://www.arcosdelapolvorosa.net/
Zde profil vaší radnice nebo adresa vašeho webu. Jste z radnice? Pořiďte si premium, abyste mohli doplnit svůj profil a upravovat obsah své obce. hola@ciudadesypueblos.es
Jak se sem dostat
- 🚗 Ve vzdálenosti 62 km od Zamora (asi 44 min autem)
- 🚗 Ve vzdálenosti 108 km od Valladolid (asi 76 min autem)
- 🚗 Ve vzdálenosti 198 km od Oviedo (asi 140 min autem)
🧭 Cestování po španělských vesnicích: praktický průvodce — Otevírací doba, doprava, peníze a zvyky, než vyrazíš na cestu.
- ✈️ 90 km od letiště León (asi 64 min autem)
- ✈️ 94 km od letiště Valladolid (asi 66 min autem)
Praktické informace
🏧 Nejbližší bankomat
- Unicaja Banco · ve vzdálenosti 6.3 km
- Caja Rural · ve vzdálenosti 6.4 km
- Nejbližší bankomat · ve vzdálenosti 6.4 km
⛽ Nejbližší čerpací stanice
- TEO · ve vzdálenosti 6.2 km
- Petroprix · ve vzdálenosti 6.6 km
- Estación de Servicio Shell Benavente · ve vzdálenosti 6.6 km
Autobusy
Podívejte se na trasu, jízdní řády a spojení veřejnou dopravou do obce Arcos de la Polvorosa:
Lékárna a zdraví
Najděte nejbližší lékárnu a zdravotní středisko, s adresou a popisem cesty:
Zeď a novinky
Přihlaste se se svým profilem abyste mohli přispívat. Zveřejňování na zdech je zdarma.
Tato zeď je zatím klidná.
Smuteční oznámení
V obci Arcos de la Polvorosa teď nejsou zveřejněna žádná smuteční oznámení.
✝ Zveřejnit smuteční oznámení Smuteční oznámení z provincie Zamora →
Ve vzpomínkách
V obci Arcos de la Polvorosa zatím není žádná vzpomínka.
🕊️ Věnovat vzpomínku Ve vzpomínkách na ty, kdo odešli v provincii Zamora →
Videa
Poznejte Arcos de la Polvorosa na videu: