Aldea del Obispo
Salamanca · Castilla y León
Aldea del Obispo es un municipio y localidad española de la provincia de Salamanca, en la comunidad autónoma de Castilla y León. Se integra dentro de la comarca de Ciudad Rodrigo y la subcomarca del Campo de Argañán. Pertenece al partido judicial de Ciudad Rodrigo.
Sekce, které může premium radnice upravovat · Pevné sekce průvodce
Původ
Tato sekce zatím neobsahuje žádné informace. Profil vesnice ji může doplnit z panelu.
Historie
Su término municipal está formado por las localidades de Aldea del Obispo y Castillejo de Dos Casas, ocupa una superficie total de 41,92 km² y según los datos demográficos recogidos en el padrón municipal elaborado por el INE en el año 2025, cuenta con una población de 245 habitantes.
En sus inmediaciones se encuentra el Real Fuerte de la Concepción que, junto con Ciudad Rodrigo, San Felices de los Gallegos y Almeida, formó parte de un conjunto de plazas militares clave durante las guerras en torno a la frontera de España con Portugal.
Památky
Tato sekce zatím neobsahuje žádné informace. Profil vesnice ji může doplnit z panelu.
Co navštívit
Patrimonio:
Real Fuerte de la Concepción.
Iglesia de San Sebastián, dependiente del obispado de Ciudad Rodrigo.
Caserón del Obispo
Ermita del Nazareno y Cruces.
Los Boliches.
Fuente Herrada
Fuente Mingacha
Caño de Arriba
Caño del Medio
Alambique
Fiestas:
20 de enero.
15 de mayo.
Galerie
Slavnosti
Září 2026
Slavnosti tento měsíc
- Tento měsíc nejsou zaznamenány žádné slavnosti.
Zbytek roku
- Leden: Fiesta patronal: San Sebastian (20)
Program akcí
Trhy
Najděte den a místo trhu v okolí:
Gastronomie
Tato sekce zatím neobsahuje žádné informace. Profil vesnice ji může doplnit z panelu.
Trasy a pěší turistika
•Camino Torres - 02 Caminho de Don Diego de Torres Villarroel (CT)
•Camino Torres - 01 Salamanca to Almeida (CT)
•Ciudades Amuralladas 1: Almeida-Villar de Ciervos (GR 80, 18.5 km)
Služby
Hotel
Hotel Domus Real Fuerte de la Concepción
📞 +34 923 109 990
Je to vaše? Pořiďte si premium: kompletní vizitka, větší viditelnost a až 6 fotografií. Zobrazit členství
Restaurace
Bar Mando
Je to vaše? Pořiďte si premium: kompletní vizitka, větší viditelnost a až 6 fotografií. Zobrazit členství
Obchody
J. Pascua
Je to vaše? Pořiďte si premium: kompletní vizitka, větší viditelnost a až 6 fotografií. Zobrazit členství
Obchody
El Fuerte
📍 Calle San Sebastián 19
Je to vaše? Pořiďte si premium: kompletní vizitka, větší viditelnost a až 6 fotografií. Zobrazit členství
Máte podnik v obci Aldea del Obispo? Inzerujte ho zdarma a na premium přejděte, kdykoli budete chtít. Zveřejnit můj podnik zdarma
Slavné osobnosti
•José Díaz Fernández, escritor y periodista español
Radnice
Gobierno municipal:
Elecciones autonómicas:
Radnice obce Aldea del Obispo
Gobierno municipal: Elecciones autonómicas:
Zde profil vaší radnice nebo adresa vašeho webu. Jste z radnice? Pořiďte si premium, abyste mohli doplnit svůj profil a upravovat obsah své obce. hola@ciudadesypueblos.es
Jak se sem dostat
- 🚗 Ve vzdálenosti 124 km od Salamanca (asi 88 min autem)
- 🚗 Ve vzdálenosti 253 km od Valladolid (asi 179 min autem)
- 🚗 Ve vzdálenosti 255 km od Badajoz (asi 180 min autem)
🧭 Cestování po španělských vesnicích: praktický průvodce — Otevírací doba, doprava, peníze a zvyky, než vyrazíš na cestu.
- ✈️ 140 km od letiště Salamanca (asi 99 min autem)
- ✈️ 246 km od letiště Valladolid (asi 174 min autem)
Praktické informace
🅿️ Kde zaparkovat
- Kde zaparkovat · ve vzdálenosti 1 km
🏧 Nejbližší bankomat
- Nejbližší bankomat · ve vzdálenosti 9.8 km
- Caixa Geral de Depósitos · ve vzdálenosti 9.8 km
⛽ Nejbližší čerpací stanice
- Prio · ve vzdálenosti 8.5 km
- Galp · ve vzdálenosti 9.4 km
ℹ️ Turistické informační centrum
- Fuerte de la Concepción · ve vzdálenosti 0.2 km
Autobusy
Podívejte se na trasu, jízdní řády a spojení veřejnou dopravou do obce Aldea del Obispo:
Lékárna a zdraví
Najděte nejbližší lékárnu a zdravotní středisko, s adresou a popisem cesty:
Zeď a novinky
Přihlaste se se svým profilem abyste mohli přispívat. Zveřejňování na zdech je zdarma.
Tato zeď je zatím klidná.
Smuteční oznámení
V obci Aldea del Obispo teď nejsou zveřejněna žádná smuteční oznámení.
✝ Zveřejnit smuteční oznámení Smuteční oznámení z provincie Salamanca →
Ve vzpomínkách
V obci Aldea del Obispo zatím není žádná vzpomínka.
🕊️ Věnovat vzpomínku Ve vzpomínkách na ty, kdo odešli v provincii Salamanca →
Videa
Poznejte Aldea del Obispo na videu: