Ciudades y Pueblos

Vila-rodona

Tarragona · Cataluña

Mur de Vila-rodona Mur de Tarragona 🤍 Desa a la meva escapada WhatsApp 🖨️ Cartell amb QR

Vilarrodona​​​ (oficialmente en catalán: Vila-rodona) es un municipio y localidad de España , en la comunidad autónoma de Cataluña. Situado en la provincia de Tarragona, está ubicado en el este de la comarca del Alto Campo, en el límite con la del Bajo Panadés. Tiene una población de 1382 habitantes (INE 2025).

Seccions que l'ajuntament premium pot editar · Seccions fixes de la guia

Origen

Encara no hi ha informació d'aquesta secció. El perfil del poble pot completar-la des del tauler.

Història

Vilarrodona​​​ (oficialmente en catalán: Vila-rodona) es un municipio y localidad de España , en la comunidad autónoma de Cataluña. Situado en la provincia de Tarragona, está ubicado en el este de la comarca del Alto Campo, en el límite con la del Bajo Panadés. Tiene una población de 1382 habitantes (INE 2025).

Monuments

barraca de pedra seca 1020

barraca de pedra seca 1019

barraca de pedra seca 1018

barraca de pedra seca 1022

barraca de pedra seca 1021

Columbari romà

Quintana del castell

Castell de Vila-rodona

Què visitar

Museu de la Vila

Galeria

Festes

Setembre 2026

dl dt dc dj dv ds dg 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Festes d'aquest mes

  • No hi ha festes registrades aquest mes.

Agenda

Veure tota l'agenda →

Mercat ambulant

Mercadillo semanal: Martes, de 09:00 a 15:00 · Plaça dels Arbres

Gastronomia

Encara no hi ha informació d'aquesta secció. El perfil del poble pot completar-la des del tauler.

Rutes i senderisme

Ruta del Cister (GR 175, 103.54 km)

Sender de Santes Creus (PR-C 8, 17.41 km)

Sender Valls - Alió (PR-C 4, 7.112 km)

Variant GR 172: Renau - Monestir Santes Creus (GR 172.1, 16.83 km)

Camí de Sant Jaume de Tarragona a Lleida - Etapa 2

Camí de Sant Jaume de Tarragona a Lleida - Etapa 3

Camí Ral de Vilafranca a Montblanc (CR-VM)

GR 172 De la Mussara a Bellprat - Etapa 05 (GR 172, 19 km)

GR 172 De la Mussara a Bellprat - Etapa 04 (GR 172, 20 km)

El Camí IT6TR5 El Camí Central: de Castelló de la Plana a Montserrat (CC-C)

Serveis

Tens un negoci a Vila-rodona? Anuncia'l gratis i fes-lo premium quan vulguis. Publica el meu negoci gratis

Personatges cèlebres

Ramón Calderé, futbolista español

Ajuntament

Alcaldía: Josep Maria Comas Pie

Web oficial: http://www.vila-rodona.cat/

Ajuntament de Vila-rodona

Alcaldía: Josep Maria Comas Pie Web oficial: http://www.vila-rodona.cat/

Aquí la fitxa del teu ajuntament o l'adreça del teu web. Ets de l'ajuntament? Fes-te premium per completar la teva fitxa i editar el contingut del teu poble. hola@ciudadesypueblos.es

Com arribar-hi

  • 🚗 A 29 km de Tarragona (uns 20 min amb cotxe)
  • 🚗 A 76 km de Terrassa (uns 54 min amb cotxe)
  • 🚗 A 78 km de Hospitalet de Llobregat, L' (uns 55 min amb cotxe)

🧭 Viatjar pels pobles d'Espanya: guia pràctica — Horaris, transport, diners i costums, abans de sortir de viatge.

  • ✈️ A 30 km de l'aeroport de Reus (uns 21 min amb cotxe)
  • ✈️ A 75 km de l'aeroport de Barcelona-El Prat (uns 53 min amb cotxe)

Com arribar-hi amb cotxe (Google Maps)

Dades pràctiques

🅿️ On aparcar

  • On aparcar · a 0.3 km
  • On aparcar · a 0.3 km
  • On aparcar · a 0.4 km

🏧 Caixer més proper

  • Caixabank · a 0.1 km
  • Caixer més proper · a 6.6 km
  • Caixabank · a 8 km

⛽ Benzinera més propera

  • COPVILAR · a 0.5 km
  • Repsol · a 2.4 km
  • Galp · a 4.8 km

ℹ️ Oficina de turisme

  • Oficina de turisme · a 1.4 km
  • Oficina de turisme · a 1.8 km

🏖️ On banyar-se

  • Zona Esportiva Plana del Molí · a 3.5 km
  • Piscina Municipal Alió · a 4.3 km
  • Piscines municipals · a 5 km

© OpenStreetMap

Autobusos

Consulta la ruta, els horaris i les combinacions de transport públic fins a Vila-rodona:

Arribar-hi en transport públic (rutes i horaris)

Farmàcia i salut

Farmacia Farmàcia Cunillera Galofré, Albert — carrer Jacint Verdaguer 8

Centre d'Atenció Primària

Mur i notícies

Accedeix amb el teu perfil per publicar. Publicar als murs és gratis.

Aquest mur encara està en calma.

Mur de Vila-rodona →

Esqueles

Ara mateix no hi ha esqueles publicades a Vila-rodona.

✝ Publica una esquela Esqueles de Tarragona →

En el record

Encara no hi ha cap record a Vila-rodona.

🕊️ Dedicar un record En el record de Tarragona →

Vídeos

Descobreix Vila-rodona en vídeo:

Veure vídeos de Vila-rodona a YouTube

Comparteix aquesta pàgina: WhatsApp